TEMAT: Ogrodowe potyczki Małgorzaty

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 25 Maj 2014 12:45 #263879

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Kasiu, wykonanie ogniska to praca wspólna z mężem. Jeszcze nie jest skończone, ale już wypróbowane. :happy3: :happy3:
Co do zdjęcia - to masz rację. To też floks. Mam je w 4 kolorach. Są śliczne w czasie kwitnienia. Bardzo je lubię bo szybko rosną na skarpie, w pełnym słońcu.
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2014 12:47 przez lizz.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 19 Cze 2014 11:50 #274373

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: Małgosiu wreszcie
A co tam teraz u ciebie kwitnie,pokaż no trochę nie bądż sknera :)

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 25 Cze 2014 10:33 #276850

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Witajcie!!! :bye:

Ognisko zostało dokończone. Wygląda świetnie. Dookoła została zasiana trawa. Teraz przyszła kolej na wykończenie rabaty z krzewami. Wykorzystaliśmy trochę cegły rozbiórkowej, aby zrobić podniesioną rabatę.
Zobaczcie sami jak nam to wyszło...




Troszkę kwiatów...























prezent imieninowy od męża
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 25 Cze 2014 11:48 #276872

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Napisałam już , że przy ognisku będzie podniesiona rabata. Nie napisałam tylko, iż będzie ona miała wysokość ok 0,5m, a długość boków przy płocie ma po ok 6m. Jest więc dość spora.

Proszę doradźcie mi jakie krzewy i byliny dobrze by się na niej czuły.
Myślałam o jałowcach płożących, perowskii, dyptamie i trzmielinach japońskich (strasznie mi się rozsiały, a wyrzucić szkoda).
Przed tą rabatą, na wysokości trawnika też będą krzewy. Tu natomiast pomyślałam o wspomnianej już trzmielinie japońskiej na przemian z liatrą lub pięciornikiem i żółtych kwiatach.

Co o tym myślicie...
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 25 Cze 2014 19:43 #276992

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Małgosiu, ognisko wykonane wspaniale i ławeczki bardzo pomysłowe, w sam raz pasują przy ognisku. Super :bravo:

pozdrawiam
Gosia

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 25 Cze 2014 22:11 #277086

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Jeśli na dolnej rabacie też posadzisz krzewy, to z czasem (przynajmniej częściowo) zasłonią one to co rośnie na górnej :whistle: i co gorsze zasłonią ceglany murek.

Ja bym zasłaniała płot (szczególnie to połączenie przęseł) czymś zimozielonym, a eksponowała murek, podkreślając jego urodę czymś zimozielonym niskim (jałowce) :devil1:

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 26 Cze 2014 10:05 #277244

  • Bobik
  • Bobik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • 6b
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 58
Małgorzata124 wrote:
Ostróżki cudne, ciekawa jestem co z moich wysianych w tamtym i tym roku zakwitnie, jakie będą miały kolorki, bardzo czekam na białą. :flower1:
Małgosia, ja siałam dwa lata temu ostróżki niebieskie, czekałam czekałam i teraz mi mówią, że to dzwonki a nie ostróżki, jak to możliwe?

100_6369.JPG

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 26 Cze 2014 10:08 #277245

  • Bobik
  • Bobik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • 6b
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 58
Gosiu, zobaczyłam jak powstawał Twój ogród, niesamowite naprawdę :) zazdroszczę czereśni, ja miałam...jedną sztukę :rotfl1:

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 26 Cze 2014 22:23 #277475

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Dziękuję za odwiedzenie mojego ogrodu! :bye:

Siberko, dziękuję za radę. Płot na pewno będę chciała zasłonić. Myślę nad posadzeniem róż pnących na podwyższonej rabacie.

Bożenko, ja też niestety Cię zmartwię - to nie ostróżki tylko dzwonki. Jednak śliczne dzwoneczki.
Ogród powstaje i zmienia się cały czas. Jeszcze dużo pracy przed nami, a pomysłów nie brakuje.
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Ogrodowe potyczki Małgorzaty 11 Paź 2014 09:14 #304882

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Widzę, że sporadycznie zaglądasz na forum, ale jak byś przypadkiem tu w padła w najbliższym czasie, to napisz mi czym uzupełniasz wolne przestrzenie miedzy kamieniami przy układaniu ich. Zaczęłam przygodę z ich układaniem, ale przyda mi się fachowa pomoc.

pozdrawiam
Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.380 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum