TEMAT: Mój zakątek ....

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 11:28 #356147

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witam wszystkich Miłych gości :hug: w nowej odsłonie 20025 roku !!

Dla przypomnienia...
Mam na imię Ania mieszkam w Chełmie (woj.lubelskie))
Ogród,roślinność to moja pasja, którą chyba miałam od zawsze, mieszkałam w domku z dużym ogrodem.Potem już blokowisko.Ale tęsknota do swojego kawała ziemi była ogromna, i postanowiliśmy kupić działkę
i mamy -6,8 przy Zalewie - Dębowy Las. Położona ona jest w pięknym miejscu pośród lasów,i łąk,,,i innych już działkowców około 20 kilometrów od Chełma jadąc w stronę Hrubieszowa.
Kupiliśmy samą łąkę, w rogu trochę krzaczorków do wykarczowania 10 lat temu.Pierwsze dwa lata nic nie było robione, potem ogrodzenie i ileś tuj wzdłuż płotu i trawnik.

Nie miałam pojęcia od czego zacząć. Pamiętam kupiłam trochę roślin, trochę dostałam, i był cały bagażnik,zadowoleni z mężem przywieźliśmy to wszystko na działkę i jak wyjęłam to wszystko,długo myślałam,gdzie to posadzić, jak zaaranżować, mój ogród.Jak to posadziliśmy, to wcale nie było to bardzo widoczne,dalej wiało pustka ogrodową.
I tak co rok ileś roślin kupowałam i dosadzałam.Przez pierwsze 4 lata byliśmy tam mało,krótko.
Ale właściwie to Ciągłe jestem na etapie zagospodarowania mojej działeczki,licznych zmian , przesadzania, dosadzania i urządzania domku.

Chciałam by ogród się zmieniał, tętnił życiem , barwami , by było w nim dużo kolorów i rożnych roślin.Pierwsze zachorowałam na hosty,( mam ich ponad 70 odmian )potem żurawki- ok. 40,liliowce- ponad 70 ,hortensje głownie drzewiaste ok 12 odmian.no i róże też są -ok 25.I cała reszta innej roślinności :hearts:

wiosną zachwycają mnie kolorowe tulipany a w lecie swoimi ogromnymi kwiatami zachwycają mnie hortensje.
Kolorowe rożne jeżówki- chyba tez coś koło 14 odmian ale ciągle je dokupuję - i powojniki- tych jest kilkanaście odmian.coś ok 17- 18 .To moje ostanie miłości. Ogród stał radością,odpoczynkiem, tutaj się inaczej myśli,inaczej wszystko przeżywa, kontempluje, do życia nabiera dystansu i energii,prawda???
A to z ubiegłego roku zdjątka.

[/URL]












Wspomionkowych wystarczy

To bardzo przyjemne móc patrzeć, jak przyroda po zimie nam się rozwija. z dnia na dzień pięknieje.
Każda roślinka, każdy kolorek,listek cieszy

A to już 20015 rok ;)




Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2015 11:57 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, futrzasta, chester633, Bozi, Amarant, Adasiowa, Shalina


Zielone okna z estimeble.pl

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 11:29 #356148

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Aniu, :)
może uda mi się być pierwszym Twoim gościem w nowym wątku. :flower2:
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 11:52 #356157

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Aniu jestem druga :kiss3: piękne przypomnienie minionego sezonu,kosz z jabłkami :thanks: ciekawe czym w tym roku Pani Natura nas obdarzy,my mamy zimę jeszcze jest chłodno,ale ma sie ocieplić,więc niech nam już ta aura nie robi psikusa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 13:43 #356187

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Aniu witam serdecznie. Udało mi się chyba załapać na miejsce 'na pudle' ;)
Piękna ta Twoja działeczka. Piszesz, ze chcesz mieć ogród kolorowy, kwitnący i to Ci się udało! pięknie jest!
Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 16:36 #356216

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Aniu, kiedy się stworzy taki ogród od podstaw można być dumnym :bravo: nawet jeśli nie uniknęło się błędów. Masz miejsce na nowe rośliny, a zmiany to sama radość, bo możemy dopasowywać ogród do naszych potrzeb i wyobrażeń :flower2:

Aniu, azalia widoczna na zdjęciu nr 2 jest bardziej czerwona czy pomarańczowa, a może pomarańczowo czerwona ? Znasz jej nazwę? :hearts:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 16:36 #356217

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Energia Cię rozpiera :woohoo: Chciałabyś przyspieszyć czas :happy4: Ale żeby aż tak? Do 2025??? Ja się nie zgadzam :happy-old: Bo nadmiar zer to pewnie awaria klawisza "0" :devil1:

Masz bardzo ładny, ukwiecony, kolorowy, energetyczny ogród :hearts:
A te kompozycje host śnią mi się po nocach :bravo: :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 16:47 #356218

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-piękne wspominkowe fotki.Twój ogród o każdej porze roku jest urokliwy i jest jednym z moich ulubionych.Lubię do Ciebie zaglądać :)
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 17:07 #356222

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
i ja będę zaglądać do kolejnego wątku :bye:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 17:13 #356224

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, przeniosłaś nas w bardzo odległą przyszłość :devil1: , nie zmienia to jednak faktu, że należy Ci się ogromne uznanie za piękne zagospodarowanie działki! Cudny, dojrzały, urzekający ogród pełen bujnej roślinności, bardzo kolorowy i kwitnący.
Z chęcią zaglądam!
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 17:19 #356226

  • halszka
  • halszka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 246
  • Otrzymane dziękuję: 296
Aniu, udało Ci się spełnić marzenie - masz piękny, tryskający kolorami i pełen bujnej roślinności ogród. Zaglądałam po cichu do poprzedniego wątku, zwłaszcza by podziwiać Twoje cudowne hosty :hearts: . Masz imponującą kolekcję, bardzo ładne zestawienia. Mam wrażenie, że w Twoim ogrodzie bardzo łatwo jest się oderwać od codzienności by znaleźć błogie ukojenie w zieleni. Będę na pewno do Ciebie zaglądać.
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam
Halina
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 17:57 #356244

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
Anulka :)
I ja przydreptałam galopkiem ;-) i mam zamiar - jak w poprzednim wątku - Cię nawiedzać.
A Fionka gdzie ? No wiesz .... zapomnieć o kocie ...
pozdrawiam cieplutko i dziękuję za zdjęcia jabłuszek i dyń, ale przede wszystkim za wiosennego motyla :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 22:01 #356353

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witam wszystkich moich miłych gości
Danielko;dagmarazap-Daguś Witajcie :hug:
No tak w ubiegłym roku oprócz kwiatów, to i jabłuszka i dynie bardzo obrodziły.Ciekawa jestem jaki ten rok będzie. :unsure:
Od jutra ma być słoneczko i ociepla się.Mam wolne i mam zamiar popracować i jak się da to odpocząć deko na działce.
dodad-Dorotko Witaj I dziękuję :hug:

Nie wiem czemu, ale ja lubię taki misz- masz ogrodowy i kolorowy.Chyba taka artystyczna dusza we mnie gra :happy2:

Krzysiu;Romciu ;halszka-Halinko Dziękuję, dziękuję, dziękuję :hug:
Ten mój ogród już mnie cieszy i to bardzo.A do dumy jeszcze brakuje. Bo wciąż wiem ile jeszcze rzeczy mam nie zrobionych tak jak tego bym chciała.
Ta azalka to odmian Feuerwerk ognistoczerwone ma cudne kwiaty. Takie żaróweczki w ogrodzie :hearts:

Siberia-IwonkoEnergia to chyba nas wszystkich ropiera.I do wszystkiego ogrodowego nas ciągnie.To zupełnie inne życie.wolę taki niż wieczory , czy wolne chwile przed ciągłym TV. :ouch:
A w kompozycjach host to już układ zmieniłabym.Może kiedyś.A zresztą i tak kilka zmieniło swoje pierwotne miejscówki :silly:
affa-AniuWitaj.!Ależ oczywiście zapraszam bardzo :wink2:

Aguniada-Aguś To taki skrót roczny.Ale zawsze jest miło powspominać coś ogrodowego, prawda?.
Dziękuję za miłe słowa.Ale do pełnego zagospodarowanie działki, to jeszcze sporo brakuje.Jeszcze nie ma tak jak tego chciałabym.Ale z innych przyczyn i finansowych musi to wszystko poczekać na razie na swój czas i jego realizację do końca. :dry:

Adasiowa-Anuś Witaj kochana :kiss3: No taką mam nadzieję,że będziesz do mnie zaglądała i tutaj.
A jabłuszka, choć nie wszystkie tutaj są pokazane, ale były bardzo w tamtym roku zdane i smaczne .No i swoje, bez chemii, to najważniejsze ;)

A Fionka specjalnie dla ciebie jest.Jak siedzi na tarasie na krześle.Bo po ogrodzie to leniwa była, za chłodno jeszcze księżniczce.
Może jutro słoneczko jej sierciucową skórkę wiosennie nagrzeje :P

Gęsiówka kaukaska- lubię te maleństwa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, dagmarazap, Krzysia, Adasiowa

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 22:44 #356369

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu..i ja sie szybko melduję, żeby na bierząco podziwiać budzący się do wiosennego życia ogród. Widok domu nieustannie działa na mnie kojąco- tak sielsko wygląda, wyłaniając się spod burzy kwiecia.

Pięknego, słonecznego sezonu życzę i żeby zdrówko dopisywało :kiss3:
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 08 Kwi 2015 23:57 #356385

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Zawsze z nieukrywaną przyjemnością goszczę w Twoim zakątku :kiss3:
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 09 Kwi 2015 11:54 #356452

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Wow, ale piękne wejście :flower2:
Kolejny wspaniały ogród. Posiałaś coś?
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 09 Kwi 2015 20:02 #356509

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Ooooooo, dynie, jak ja dawno nie jadłem dyniowych racuchów z rodzynkami ... :tongue2:
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 10 Kwi 2015 08:56 #356682

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moniczko Witam cię :hug:
Dziekuję za miłe słowa.Każdy tworzy i kocha swój mały ogrodowy raj.Tutaj odpoczywa się najlepiej, a i mysli i rózne problemy inaczej się przezywa, prawda??
Tez chciałabym,zeby zdrowko dopisywało mi w pełni.Ale tak nie jest juz.I problemy z kręgosłupem.I na RZS mam.i czasmi też bardziej się odzywa,i dokucza bardzo.Ale jak na razie , jest dobrze i oby tak jak najdłuzej, bo sezon przed nami.A ogród i roślinki to kocham.I juz nie wyobrażam sobie życia bez niego :wink2:

futrzasta- Jaguś Jest mi bardzo miło gościć Cie w moich progach i oczywiście zapraszam częściej :)
Aszko Dziękuję :kiss3: Tak posiałam groszek zielony, bób, sałate, rzodkiewkę, ceulkę siedmilatke i dymkę.Troche aksamitek na próbę.I mak ozdobny.Kilka roslinek przesadziąłam na inne miejsce, bo tak uznałam,ze będzie lepiej.Nawożenie pod roslinki bylo.Orysk na róze zrobiony.

Leszku O tak dynie to suuper sprawa.I łądnie wyglądają i wybornie smakują.Jeszcze troche i znowu je posadzę.
A racuszki z rodzynkami według Twojego przepisu robiłam.Są pyszne :wink2: Maleństwa teraz też cieszą , prawda??


Gęsiówka kaukaska


mój ciemiernik


Wiosenne odcienie

Rajska jabłoń wypuszcza już listki


I piwonia drzewiasta też.Ciekawe czy w tym roku zakwinie?
Kupiłam ja w ubiegłym roku.Małą sadzonke i bez odmainy.To ciekawi jaki bedzie miała kwiat :unsure:
Ale nie wiem,czy zakwitnie, czy jeszcze nie :unsure:


Lilie już wychodzą.I tak się zastanawiałam, czy może już nowe posadzić do ziemi??
Mam kupione i azjatki i drzewiaste i orientanle.
Co wy na to ??
Ostatnio zmieniany: 10 Kwi 2015 08:57 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant

Mój zakątek .... 10 Kwi 2015 09:13 #356691

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 391
Aniu, piękny przegląd ubiegłego sezonu. Serce się raduje, że już niedługo tak będzie i w tym roku. Kilka dni ciepła i wszystko buchnie zielenią i kwieciem.
Ciekawie wybarwionego masz tego ciemiernika. To jakas odmiana, czy siewka ?
Co do lilii, to ja swoje tegoroczne sadziłam na bieżąco jak przychodziły. A kupiłam ich naprawdę sporo - kilkadziesiąt.
Na wierzch dawałam grubszą ściółkę z kory w razie czego i tyle.
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.443 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum