TEMAT: ogródek działkowy tomex

ogródek działkowy tomex 16 Lis 2015 20:04 #413973

  • Mania1
  • Mania1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 10
Jestem nowa na forum i zielona jak tabaka w roku co do uprawy warzyw, ale pełna zapału i chęci. Chyba miałam to niebywałe szczęście, że zaczęłam oglądać i czytać forum od wątku " nasze piękne warzywniki" bo teraz najbardziej mnie to interesuje i trafiłam na zdjęcia TWOICH POMIDORÓW z 2013r.!! Brak mi słów, ale wiem, że też chcę TAKIE WYCHODOWAĆ i to zaraz natychmiast!! CHAPEAU BAS!! Jestem chora z wrażenia. Czegoś takiego nie widziałam ani w realu ani w żadnym ogrodniczym czasopiśmie czy gazecie ani w tv. Jestem zachwycona wszystkimi ogrodami ale te pomidory ... zwalają mnie z nóg. Choćbym miała widelcem odchwaścić odpowiedni kawałek ugoru pod to cudo, zrobię to, bo jestem uparta jak osioł. Ale musisz mi powiedzieć jak krowie na miedzy jak to zrobić!! Proszę, bardzo proszę. Nie zaznam spokoju, póki podobnych (?) nie wyhoduję u siebie. Oczywiście nawet nie marzę o takich samych jak MISTRZA, ale niechby coś na kształt i podobieństwo. Mania.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX


Zielone okna z estimeble.pl

ogródek działkowy tomex 18 Lis 2015 14:50 #414217

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Maniu :) Pomidory nie są łatwe w uprawie , w gruncie i pod folią . Moje początki nie były obiecujące , pomidorom trzeba zapewnić odpowiednie warunki a najważniejsza jest temperatura i światło w razie sadzonki będą kiepskiej jakości i dadzą słaby plon . Dlatego lepiej na początek kupić gotowe sadzonki na targu od miejscowych ogrodników .Proponuję kupić kilka odmian i je wypróbować w sezonie . Sama uprawa to już inna bajka w gruncie? czy w foli ? a i tak nie ma gwarancji że w danym roku wszystko się uda . w tym roku było bardzo ciepło i sucho w foli był duży kłopot z wietrzeniem i utrzymaniem odpowiedniej temperatury . Dla tego były plony mniejsze i gorszej jakości a te pomidory które zerwane leżą w altanie ,do dzisiaj kiepsko dojrzewają . :jeez: Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Mania1

ogródek działkowy tomex 18 Lis 2015 15:07 #414222

  • Roma
  • Roma's Avatar
Lubię Tomku do Ciebie zaglądać no ale jak gospodarza nie ma to co tu robić :P

ogródek działkowy tomex 18 Lis 2015 19:01 #414243

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witaj Romuś przyszła jesień teraz będzie więcej czasu , nie raz naprawdę nie było kiedy usiąść na tyłek :hug:

ogródek działkowy tomex 18 Lis 2015 21:25 #414266

  • Mania1
  • Mania1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 10
Myślę że zaczęłam twardo stąpać po ziemi i już wiem że nie dam rady ze wszystkim. Chciałabym wiosną przygotować choćby kawałek ziemi pod warzywa, przede wszystkim ogórki, pomidory, buraki , zioła. Wszystko pod chmurką. Na pewno nie będę miała czasu robić swojej rozsady. Flance kupię na bazarku. Mam nadzieję że czas zimowy poświęcę na czytanie Waszych porad i czegos nauczę się. O rzeczy niezrozumiałe będę pytała. Dzięki za wizytę. A pomidory - rewelacja.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 18 Lis 2015 21:37 #414268

  • Roma
  • Roma's Avatar
Na to liczę Tomciu,że teraz będziesz częściej zaglądał :hug:

ogródek działkowy tomex 19 Lis 2015 12:55 #414339

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Tomku to czekamy ...
Skoro jedno dziecię już opuściło domowe pielesze wiec obowiązków ubyło :whistle:
Ja na zimę w ogrodzie nie sprzątam a czemu , biorę przykład z sąsiadki
pamiętnej zimy jej nic nie wymarzło a mi pól roślin wymiotło bo w ogródku nie mogło być ani listeczka i chwaścika na zimę .
Teraz mam w nosie zdążę posprzątać wiosną czyli tak do wakacji :devil1:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 19 Lis 2015 16:53 #414367

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Maniu jeśli tylko będę mógł służyć radą to na pewno spróbuję coś doradzić . Koniecznie musisz wstawić jakieś fotki swojego rancza . :kiss3:
Romuś obiecuję poprawę :whistle:
Faj-nato to nie tak do końca z synem u niego to dopiero jest roboty wkoło domu a o budynkach itd to już nie wspomnę :hug: Pozdrawiam serdecznie :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): faj-nata

ogródek działkowy tomex 19 Lis 2015 17:08 #414370

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Jako ze sama mam działkę to bardzo lubię odwiedzać działkowe wątki. Tomasz u Ciebie bardzo mi się podoba. W dalszym ciągu uprawiam warzywa,tyle,że sadzonki robie sama - kupno nie lubię.
Maniek a Ty jak przez zimę się na czytasz to na wiosnę sama dasz rade zrobić sadzonki pomidora- ja do uprawy w gruncie wysiewam 15 marca.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 19 Lis 2015 17:37 #414371

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Akurat na temat pracy w około budynków to wiem więcej niż bym chciała
i chętnie zamieniła bym to na jeszcze ze dwa ogródki bo tyle temu się pracy poświecą :tongue2:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 25 Lis 2015 21:22 #415492

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam dziewczyny , dziękuję za odwiedziny moich skromnych progów .Marzenko ja mam zawsze problemy z sadzonkami trudno jest mi utrzymać stałą temperaturę i dostęp światła w altanie . W domu nie mam gdzie postawić sadzonek :( Maniek jak tylko ma warunki to na pewno da radę wyhodować swoje pomidorki :happy-old: Faj-nata ty się ciesz że masz tyle miejsca zawsze możesz coś posadzić :rotfl1: :hug:

ogródek działkowy tomex 26 Lis 2015 12:14 #415578

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
TOMEX wrote:
Witaj Romuś przyszła jesień teraz będzie więcej czasu , nie raz naprawdę nie było kiedy usiąść na tyłek :hug:

Tomku często tak jest że latem nie ma kiedy a zimą się nie chce :happy3:
faj-nata wrote:
Ja na zimę w ogrodzie nie sprzątam a czemu , biorę przykład z sąsiadki
pamiętnej zimy jej nic nie wymarzło a mi pól roślin wymiotło bo w ogródku nie mogło być ani listeczka i chwaścika na zimę .

Ja robię podobnie bo wcześniej tez sprzątałam , pieliłam obcinałam rośliny jesienią żeby zima było ładnie ale dużo roślin traciłam zima lub wczesną wiosną jak przymroziło .
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2015 17:12 przez Roma. Powód: połączono posty
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 04 Gru 2015 16:07 #416883

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Gieniu masz rację latem nie ma kiedy pisać a zimą człowiek robi się leniwy i tylko zagląda do forumowiczów a niewiele się pisze :drool: :drool: :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia

ogródek działkowy tomex 11 Lut 2016 00:07 #434058

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
witam wszystkich i przepraszam że tak mało się odzywam ale zima nie stroi do pisania . Wiecznie siedzę na forum ale nastroju do pisania nie posiadam ,zwiedzam wasze śliczne zakątki w ukryciu . :whistle: :whistle: :funnyface:

ogródek działkowy tomex 11 Lut 2016 10:05 #434115

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tomku nie Ty jeden masz awersję do pisania :teach: ale już za progiem czeka wiosna,za chwilę wstąpi w nas energia i wrócimy do dobrej formy i kondycji.

ogródek działkowy tomex 11 Lut 2016 14:51 #434190

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Wtemacie pisania całkowicie sie zgadzam. Ja też tylko przeglądam, czasami do kogos się odezwę. Pisać nie ma oczym - w ogródku nic sie nie dzieje. Ale już niedługo :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 11 Lut 2016 21:43 #434342

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Ja już tydzień zbieram się do cięcia jabłoni , :drool: pobieliłem tylko drzewka i zlałem ziemię w foli pod zasiew rzodkiewki i sałaty . Jakoś próbuję się rozruszać :unsure:

ogródek działkowy tomex 11 Lut 2016 23:25 #434397

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Moje jabłonki już dawno pomalowane i przycięte a planów prac, które chciałbym zrobić przed nadejściem właściwej wiosny mam tyle, że nie wiem czy mi czasu do lata starczy na to wszystko :rotfl1:
Tomku najważniejsze to zacząć a potem to już praca wciąga i samo leci :wink4:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.559 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum