TEMAT: ogródek działkowy tomex

ogródek działkowy tomex 20 Wrz 2012 22:25 #70872

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam serdecznie forumowiczów. :garden: Długo to trwało ale wreszcie chciałbym przedstawić moją działeczkę .Działka jest w zasobach PZD nabyłem ją jakieś 12 lat tamu . Rosły na niej same chwasty ,dwie wiśnie i jabłoń .Pierwsza powstała altana murowana z tarasem , ogrodzenie , ścieżki WC .Iglaki ładnie już podrosły nasadzenia kwiatów ,bylin zmieniało się z biegiem czasu .Część roślin się przyjęła a część nie . Obecnie tak wielkim skrócie rośnie dość dużo jak na tą powierzchnię iglaków , 4 hortensje , dwa klony palmowe , krzewuszki , róże ,powojniki , 2 akebie ,wiele bylin itd ,ale to już w innym poście .Uprawiam z powodzeniem wszelkie warzywka [pomidory nadal czerwone i nie chore w gruncie :P ] Przedstawiam na razie kilka zdjęć z różnych okresów tego roku ,resztę innym razem


Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2012 22:46 przez TOMEX.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: ogródek działkowy tomex 20 Wrz 2012 22:28 #70875

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Witaj, bardzo fajnie, że założyłeś swój wątek.
Działeczka bardzo zadbana i ciekawie zagospodarowana.
Jak pobędziesz z nami to na pewno przybędzie Ci sporo roślin :)
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2012 22:45 przez Igor.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 20 Wrz 2012 22:36 #70880

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Tomku w swoim domku :bye: Bardzo ciekawie rozpocząłeś przedstawienie swojej działki.Jest pięknie i kolorowo :bravo:
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2012 22:37 przez Roma.

Odp: ogródek działkowy tomex 20 Wrz 2012 22:59 #70897

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Bardzo mi miło że się podoba z góry przepraszam za jakość zdjęć z telefonu :thanks: właśnie okazało się że większość zdjęć bardziej aktualnych i lepszej jakości jest w aparacie o którym zapomniałem :club2: . W najbliższym czasie postaram się uzupełnić galerię [ tylko to jest uzależnione od mojego syna który mi je wstawia :teach: ]

Odp: ogródek działkowy tomex 20 Wrz 2012 23:18 #70907

  • Roma
  • Roma's Avatar
To będziemy czekać na nowe fotki :screem: i wiadomości :comp:

Odp: ogródek działkowy tomex 21 Wrz 2012 00:28 #70920

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Jaka wspaniała różnorodność roślin :lol: pewnie za każdym razem, gdy jesteś w ogrodzie, zakwita jakaś nowa niespodzianka :eek3:

Mam nadzieję, że różę chińską, która jest na ostatnim zdjęciu lada moment zabierzesz do domu, :lol: bo już zimno w nocy się robi :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 21 Wrz 2012 00:40 #70921

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Tak sobie myślę że może jeszcze troszkę będzie na dworku niedawno ją kupiłem i chciałem ją dobrze przewietrzyć przed zimą .Codziennie jestem na działce i obowiązkowo pierwsze co robię to sprawdzam co zakwitło czy wszystko jest w porządku z roślinkami i zawsze znajdę jakiś nowy listek ,kwiatek . A zdjęcia zapodam bo są niedawno robione B)

Odp: ogródek działkowy tomex 21 Wrz 2012 08:35 #70944

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Tomex /Tomku :silly:/ bardzo ciekawy przekrój zdjęć w różnych sezonach :lol:
Na jednej zauważyłam, jak osłaniasz hortensję ;) sprytnie.
Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o cannach :woohoo: bardzo ładna rabatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 21 Wrz 2012 22:59 #71206

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam dzisiaj byłem okryć fasolkę bo pięknie wyrosła a noce takie zimne jakieś ,szkoda było by żeby zmarzła .Nowe nasadzenia cebulkowe już wykonane na wiosnę mam nadzieję ujrzeć dużo więcej nowych tulipanów :flower2: ,będą też nowe narcyzy i szachownice . Odnośnie okryć na hortensję to zawsze tak robię gdy kupię taką która nie powinna jeszcze kwitnąć a są zimne noce wiosną ,reszta która już rośnie w ogródku dopiero miała pąki wtedy pąki .Bardzo jestem ciekawy jak przezimują dwa przemarznięte klony które kupiłem w tym roku na wiosnę jeden jakoś dawał radę ale drugiego ledwo odratowałem ,a był już moment że stałem przy nim z łopatą . :flower:

Odp: ogródek działkowy tomex 21 Wrz 2012 23:16 #71213

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo spodobała mi się hortensja z niebieskimi kwiatami, co to za odmiana?
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 21 Wrz 2012 23:19 #71214

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
Witaj TOMKU WSZUSTKO MI SIE U CIEBIE PODOBAŁO.Ale jestem ciekawa jak mogłeś postawić kibelek na działce

jadwiga1
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 21 Wrz 2012 23:23 #71215

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Jeżeli chodzi o tą która rośnie koło krzewuszki to nie pamiętam musiał bym poszukać gdzieś etykietki na działce ale jak ją zobaczyłem w szkółce to musiałem ją mieć :eek3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Odp: ogródek działkowy tomex 21 Wrz 2012 23:35 #71217

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Co do kibelka to jest wszystko jak najbardziej ok ,cały wypłytkowany w środku różni się tyko tym że sedes jest przykręcony do deski którą się ściąga i wyjmuje wiaderko 20 l a następnie wylewa na kompostownik . Do wiaderka leję środek ekologiczny który używam również do kibelka w przyczepie campingowej latem , usuwa zapach i wszystko rozpuszcza .Wszędzie jest prąd 12 V tak że grilla z piwkiem można robić wieczorami . :drink1: W czasie zimy grill na taras idzie a w altanie palę w kominku mojego pomysłu jak się nagrzeje to 30 0 C jest,trzyma długo ciepło bo altana jest murowana i ocieplona styropianem

Odp: ogródek działkowy tomex 05 Paź 2012 20:40 #75276

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam chciałbym wam zaprezentować kilka aktualniejszych fotek :search:
[/URL]
[/img]
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2012 20:42 przez TOMEX.

Odp: ogródek działkowy tomex 05 Paź 2012 20:50 #75281

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Cześć Tomku :bye: , bardzo spodobała mi się Twoja działka i pomysłowość :) Wszystko ładnie dobrane, skomponowane...w pięknie zapowiadający się ogród...brawo... :bravo: :)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 05 Paź 2012 21:03 #75292

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Nutka wrote:
Cześć Tomku :bye: , bardzo spodobała mi się Twoja działka i pomysłowość :) Wszystko ładnie dobrane, skomponowane...w pięknie zapowiadający się ogród...brawo... :bravo: :)
Dziękuję bardzo :thanks: za słowa uznanie ,jednak zawsze coś zmieniamy razem z żoną , są plany na drewnianą hużdawkę i inna szopkę ,może coś w stylu domku z bali .Tego czego nie widać na zdjęciach to jest jeszcze piaskownica dla maluchów które nieraz odwiedzają też naszą działeczkę.Przerobiony domek dla dzieci na szkółkę doniczkową z iglakami i innymi małymi roślinkami :garden1:

Odp: ogródek działkowy tomex 05 Paź 2012 21:05 #75294

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Ogród iście w stylu angielskim - bardzo mi się podoba :bravo:
A jak z zimowaniem hortensji?
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

Odp: ogródek działkowy tomex 05 Paź 2012 21:12 #75304

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Po zdjęciach widać Tomku, że sporo już pracy wraz z żoną włożyliście w swoja działkę. Na prawdę ładnie już macie, a plany brzmią interesująco :) Będę odwiedzać Twój wątek i podpatrywać ogrodowe poczynania :) :garden1: :garden:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.805 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum