TEMAT: Lukrecjowy Ogród Dorbie

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 09 Kwi 2012 23:16 #22614

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
DZiś w końcu wiosna była i udało mi się coś zrobić w ogródku po południu. Oczyściłam w końcu żurawki ze starych suchych liści i truskawki, które mimo porządkowania na jesieni miały całą masę suchych liści - okropne były. Jeszcze podcięłam jeżyny, tzn wycięłam gałęzie w zeszłym roku owocujące. Trzeba zrobić inne rusztowanie na jeżyny, mąż czasu nie ma :(
Mam nadzieję na prawdziwą wiosnę już :flower2:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 11 Kwi 2012 16:05 #23347

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Prawdziwa wiosna wchodzi dużymi krokami, ciekawe na jak długo :garden1: Mam nadzieję, że do soboty będzie dalej ciepło, bo dopiero w sobotę wystartuję na ogród.
Dziś zakupiłam sobie kilka roślinek - floks szydlasty lila, bodziszki karminowe, len Saphir, jodłe balsamiczną Nana, perukowca Royal Purple

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 11 Kwi 2012 17:43 #23380

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Wspaniałe roślinki zakupiłaś. Przydało by się więcej ciepła to wszystko by ładnie w kwiatki " obrosło" :flower2:

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 11 Kwi 2012 17:48 #23384

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dorotko, to widzę, że szkółking udany ;) :whistle: :woohoo:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 11 Kwi 2012 18:56 #23435

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Juz bym od razu poleciała do ogrodu i to wszystko posadziła, ale wracam z pracy jak już ciemno :( Dopiero w sobote będę miała czas. Może coś jeszcze dokupię :ouch:

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 11 Kwi 2012 20:01 #23475

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Piękne rabaty u Ciebie - przemyślane, zadbane. Super ! A wrzosowisko zjawiskowe :) U mnie wrzosy tylko jesienią, przyniesione ze sklepu, zdobią ogród. Boisko, też fajna sprawa - dobrze, że dzieci na powietrzu biegają, a nie przed :comp: ślęczą :silly:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 11 Kwi 2012 21:27 #23562

  • Penelopa
  • Penelopa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 4
Zakupy w pełni :bravo: Gdzie kupujesz bodziszki ? Ja mam kilka od Em i myślałam nad jeszcze jakimś i nad jeżówkami.

Truskawki faktycznie, mimo jesiennego czyszczenia znowu wymagały pracy. Ja też wykorzystałam pogodę i wyczyściłam żurawki i truskawki :drink1:

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 11 Kwi 2012 22:11 #23592

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Magda, u mnie klasyka - szkółka Kowale, bardzo ją lubię, coraz większy wybór mają

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 11 Kwi 2012 22:47 #23613

  • Penelopa
  • Penelopa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 4
tia... powinni wprowadzić system rabatowy - miałybyśmy złote karty stałego klienta po 2 tygodniach :rotfl1:

usiłowałam kupować w ogrodach Justyny, ale jakoś ceny mnie na ziemię sprowadzały.

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 12 Kwi 2012 09:04 #23708

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Tak, ja tam tylko kwiatki jednoroczne kupowałam. Oni specjalizuja się w olbrzymich odchowanych roślinach w pojemnikach i tyle. Reszta strasznie droga, wydaje mi się, że nie ma tam takiego wyboru jak na Kowalach. Na Kowalach np berberysów jest ok 10 odmian, tak samo pięciorników, tawuł, krzewuszek, nie mówiąc o iglakach. A teraz maja mnóstwo szczepionych iglaków na pniu i rózne inne drobne ekstrasy nieszczepione. Oj, ile ja tam kasy wydałam :club2: ... Nawet niespecjalnie w tym roku chce mi sie kupować w necie, tam mam dorobne rośliny wcale nie tak drogie

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 12 Kwi 2012 09:07 #23712

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Magda, jakbys chciała na wrzosowisko, to wrzośćce maja mieć dzisiaj. Wrzosy będą mieć pożniej w sezonie gdzies pod koniec lipca, ale te to polecam w necie na allegro. Właśnie muszę dokupić wrzośćce i golterie, bo mam jakies dziury
Za tę wiadomość podziękował(a): Penelopa

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 12 Kwi 2012 16:11 #23867

  • Penelopa
  • Penelopa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 4
no patrz, jakbyś mi w myśli czytała, że mam miejsce na dosadzenie 5 wrzośców zostawione :silly:
Już siedzę w domu, ale jutro podjadę.

Mogę wrzośce w okolicach wrzosów sadzić, prawda ? Mam 12 wrzosów na rabacie i obok chciałam dołożyć właśnie wrzośce.

Jesienią udało mi się u nich kupić 4 ciekawe wrzosy, takiego intensywnego koloru jeszcze nie miałam, niskie, coś jakby pomarańcz z czerwienią - zmieniają się kolorystycznie.

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 12 Kwi 2012 21:13 #24025

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
U Ciebie nawozem jest wszędobylska kora :silly: Ale nie każdej roślinie to wystarczy :) Akurat masz takie rabaty wrzosowe, iglakowe etc.

A tak poza tym skoro masz tyle tego, to co lepsze, wrzos czy wrzosiec ? Zakładając, że nie mam tyle miejsca by sadzić wszystko na raz.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 12 Kwi 2012 21:59 #24072

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Xellos wrote:
U Ciebie nawozem jest wszędobylska kora :silly: Ale nie każdej roślinie to wystarczy :) Akurat masz takie rabaty wrzosowe, iglakowe etc.

A tak poza tym skoro masz tyle tego, to co lepsze, wrzos czy wrzosiec ? Zakładając, że nie mam tyle miejsca by sadzić wszystko na raz.

Wrzosiec jest mniej wymagający co do gleby, tzn toleruje wyższe pH, ale kwitnie na wiosnę, wrzosy kwitną od sierpnia do października w zależności od odmiany. To fakt,że lepiej posadzić 5 wrzośćców niż 3 wrzosy i 2 wrzośćce, jesli nie ma miejsca, bo one efekt dają jak jest ich więcej

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 12 Kwi 2012 21:59 #24075

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Penelopa wrote:
no patrz, jakbyś mi w myśli czytała, że mam miejsce na dosadzenie 5 wrzośców zostawione :silly:
Już siedzę w domu, ale jutro podjadę.

Mogę wrzośce w okolicach wrzosów sadzić, prawda ? Mam 12 wrzosów na rabacie i obok chciałam dołożyć właśnie wrzośce.

Jesienią udało mi się u nich kupić 4 ciekawe wrzosy, takiego intensywnego koloru jeszcze nie miałam, niskie, coś jakby pomarańcz z czerwienią - zmieniają się kolorystycznie.

Jesne, że możesz, nawet wskazane

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 12 Kwi 2012 22:17 #24094

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
zakupiłam dziś dwie żurawki i nie wiem jakie, tzn gdzie je posadzić, by ich słonko nir eypslilo


Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 13 Kwi 2012 12:35 #24347

  • Monika68
  • Monika68's Avatar
Dorbie, z przyjemnością pospacerowałam po Twoim wypielęgnowanym ogrodzie :)
U mnie żurawki w większości fatalnie zniosły tegoroczną zimę, ale przyjdą nowe przed weekendem majowym.
Świetne wrzosowisko!
Pozdrawiam Cię serdecznie :bye:

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 13 Kwi 2012 14:34 #24401

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dzięki Monika :thanks:
U mnie żurawki nawet nie tak źle, jedną musiałam ogołocić, ale wypuszcza nowe. Kupiłam te dwie i jeszcze jedną razem z funkiami jw. Wszystko zaczyna wypuszczać, juz nawet migdałek ma różowe pąki, te ciepłe dni dobrze robia roślinkom. Funkie jeszcze nie wychodzą z ziemi, nie wiem gdzie dokładnie są, boję się trochę sadzić na mojej nowej rabacie. Poza tym mam plany co do traw, ale na nie to już w ogóle za wcześnie, nawet nic nie można jeszcze kupić
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2012 14:34 przez Dorbie.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.405 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum