TEMAT: Lukrecjowy Ogród Dorbie

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 27 Mar 2012 14:45 #16807

  • Ania
  • Ania's Avatar
No pewnie,że kochany...a ja podpatruję,że cała hałda obornika leży u mojego sąsiada.Pewnie polecę dziś z taczką...


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 27 Mar 2012 14:52 #16809

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Ania wrote:
No pewnie,że kochany...a ja podpatruję,że cała hałda obornika leży u mojego sąsiada.Pewnie polecę dziś z taczką...

Zboczenia ogrodników :rotfl1:

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 27 Mar 2012 15:18 #16814

  • Penelopa
  • Penelopa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 4
Wrócę od dentysty to porobię zdjęcia przodu. Może Tobie coś do głowy przyjdzie.

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 27 Mar 2012 15:31 #16820

  • Ania
  • Ania's Avatar
No nie...widzę,że nie tylko ja wpadłam na taki pomysł (do sąsiada po obornik),z końca osiedla też przyjechali z taczką :rotfl1:
Dorbie zauważyłam u Ciebie grill,wpadł mi w oko ;) Czy jeszcze będziesz nad nim robić daszek czy już jest skończony,bo widzę na palenisku jeszcze cegły...Ta płyta betonowa to jakaś gotowa czy sami ją robiliście? Sprawdziła się już w okresie grillowania? Namawiam męża by taki zrobił bądź z kamienia polnego :)

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 27 Mar 2012 21:53 #16949

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Ania wrote:
No nie...widzę,że nie tylko ja wpadłam na taki pomysł (do sąsiada po obornik),z końca osiedla też przyjechali z taczką :rotfl1:
Dorbie zauważyłam u Ciebie grill,wpadł mi w oko ;) Czy jeszcze będziesz nad nim robić daszek czy już jest skończony,bo widzę na palenisku jeszcze cegły...Ta płyta betonowa to jakaś gotowa czy sami ją robiliście? Sprawdziła się już w okresie grillowania? Namawiam męża by taki zrobił bądź z kamienia polnego :)

Zastanawiamy się nad daszkiem drewnianym, ale jeszcze nie wiemy.
Płyta była wykonana przez mojego męża, zaszalowana i wylana

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 27 Mar 2012 22:01 #16956

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Penelopa wrote:
Wrócę od dentysty to porobię zdjęcia przodu. Może Tobie coś do głowy przyjdzie.

Byłaś u dentysty? Ja też byłam z Kubą - wyrywamy 5tki mleczne, które mu nie wypadły i przygotowujemy się do aparatu

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 28 Mar 2012 16:02 #17173

  • Penelopa
  • Penelopa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 4
Byłam wczoraj z moim zębem i pierwszy raz z Tośką - wzbudziła podziw, bo nawet nie jęknęła i dała sobie zrobić bez problemu wyleczyć ząb - dzisiaj z dumą pokazywała w przedszkolu jak wygląda 3-latka z różowym wypełnieniem w zębie ;)
Mi pękł ząb i odbudowujemy, więc wieczór miałam z panadolem po pociętym dziąśle :evil:
Olkę też czeka aparat, ma wrócić jak wypadnie ostatnia jedynka.

taki mam przód teraz:

gruz do wywiezienia - sąsiad bierze, reszta do wyplewienia i obsadzenia. Plan na ten rok.



między bramką a bramą mam rh, wrzosy, iglaki niskie i w kole klon palmowy.

po prawej lawenda - 2 krzaczki, potem liliowiec i znowu 2xlawenda, liliowiec i tak do końca.
tyłem tulipany. Łącznie 500 sztuk mam :P



potem zakręt, spada w dół w stronę płotu




i za zakrętem mam na razie zakopcowane 10 róż fioletowych pachnących, 4 białe pnące :whistle: Muszę je przerzucić na jakąś nową rabatę. Pięknie pachną.



Drzewka wyższe nie wchodzą w grę - zasłonię okno od salonu. Wysokość max. tak 2-3 m będzie ok.
I tak naprawdę cokolwiek tu nie będzie, to pewnie wcisnę pomiędzy kilka liliowców :whistle: Mam ich już ok. 100 i dorzucam gdzie się da w kompozycje. To taka moja wada - A. już się z tym pogodził, jak robi nową rabatę, to od razu pyta którego liliowca ma tam dosadzić :P

Jak masz pomysły, to będę wdzięczna. Bo ja na razie wiem, że muszę upchnąć gdzieś gruz. Na resztę nie mam pomysłu. Z tyłu mam piwonie, hortensje, trawy, róże, liliowce, magnolie, iglaki, dużo lawendy, magnolie i rh, mam rabatę bylinową i jakoś tak utknęłam :jeez: . Łaziłam już po szkółce, ale nic mi do głowy nie przyszło. Szerokość tej rabaty to jakieś 3-4 metry
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2012 16:10 przez Penelopa.

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 28 Mar 2012 21:57 #17412

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Magda, fajne miejsce i szeroka rabata. Na narożniku dałabym większego iglaka, np świerk srebrny i wzdłuż ogrodzenia żywopłot nieformowany tak jak ja mam z krzewów do 2m(lub do strzyżenia), ew pomiędzy drzewek kolumnowych. Przeplatane liściaste z iglastymi, np jałowce, cyprysiki, tuje kolumnowe i stożkowe a z liściastych pęcherznice, kolkwicja, forsycja, buk kolumnowy, śliwa wiśniowa, klon jesionolistny np Variegata.
Przed nimi dajesz rząd rosnących do 1-1,5m np krzewuszki różniaste, berberysy, tawuły - wczesna i japońska - mnóstwo kolorów, iglaczki kulki lub wolno rosnące, wierzba Hakuro krzewiasta -strzyże się, pięciorniki. Mozesz dodac trawy i z przodu byliny, np żurawki, hosty, bo to miejsce będzie zacienione, możesz dodac liliowce, szałwię omszoną, trzmielinę. W drugim rzędzie możesz też dać hortensje bukietowe, one są bardziej tolerancyjne niż ogrodowe, dla których musi być cień i kwaśna ziemia i nie przemarzają.
Za tę wiadomość podziękował(a): Penelopa

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 28 Mar 2012 22:00 #17416

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Masz dużo miejsca, to sadż po kilka sztuk np tawuły 5szt by dały plamę, berberysy np 3 kolumnowe w rzędzie, półkole możesz zrobić obwódkę z tui Danica lub inne kulki np pięciorniki albo berberysy Atropurpureum Nana

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 28 Mar 2012 22:40 #17463

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
O, widzę, ze projektujecie rabatki, znaczy wiosna w pełni! :)

A ja się pochwalę, że płot Doroty podziwiałam osobiście, w naturalnym otoczeniu pasuje jeszcze bardziej, szczególnie z wrzosowiskiem dobrze się komponuje. I w ogóle cały ogród fajny i przemyślany...
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2012 22:41 przez sure.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorbie

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 29 Mar 2012 08:35 #17536

  • Penelopa
  • Penelopa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 4
Dzięki Dorota, ja sobie zaraz to pospisuję i popatrzę, co w szkółce jest.
żurawek 15 sztuk mam nawet zamówionych, po 5 z 3 odmian. A wiesz, że zupełnie zapomniałam o tawule - nie mam ani jednej w ogrodzie :oops:


Agata, ja jestem cały czas pod wrażeniem wrzosowiska Doroty, cudo po prostu, napatrzeć się nie mogę :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorbie

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 29 Mar 2012 10:55 #17581

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Magda, masz świetne miejsce, tylko sadzić i oczywiście w specjalnej ziemi!

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 29 Mar 2012 10:56 #17583

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dzięki Agatko!!! :thanks: Ale mi przyjemność sprawiłaś tym postem!

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 31 Mar 2012 22:23 #18927

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Ja co prawda dzis caly dzien na dyżurze byłam, ale mój mąz mial plany co do trawnika - wertykulator zakupił w czwartek i co? Nie było co wertykulować, na trawniku śnieg :rotfl1:
Matka natura każe robić świąteczne porządki :whistle:

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 31 Mar 2012 22:33 #18936

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorbie,
super plany :bravo: A rabata z lawendą i liliowcami będzie wyglądać obłędnie, gratuluje pomysłu! :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 31 Mar 2012 22:41 #18945

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Robaczek wrote:
Dorbie,
super plany :bravo: A rabata z lawendą i liliowcami będzie wyglądać obłędnie, gratuluje pomysłu! :lol:

Robaczku, masz na myśli plany Penelopy, prawda?
Bo my tu przerabiamy dwa ogrody, co mi zresztą nie przeszkadza :flower2:

A ten dzisiejszy śnieg był zaskakujący wręcz. Po głowie mi woda spływała :blink:

Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 01 Kwi 2012 09:42 #19059

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
To nie Prima Aprilis w ogrodzie mamy zimę, to prawdziwe zdjęcia






Odp: Lukrecjowy Ogród Dorbie 01 Kwi 2012 10:04 #19065

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No faktycznie :eek3: - u nas tylko straszyło - padał i znikał :whistle:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.401 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum