TEMAT: Księżycowe rabatki u Adki

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 05 Mar 2012 21:16 #1550

  • ada.krysia
  • ada.krysia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 319
  • Otrzymane dziękuję: 137
Tylu gości - witam i miło mi ogromnie.

Jadziu. Róże oglądałam i poza terminatorkami - Bonica, Mary Rose, Piruett, Aspirynka, Iceberg reszta ma poczerniałe pędy. Jak wyglądają w kopczykach nie wiem, ale coś czarno to widzę, bo wszystkie mają czarne pędy. Przecież u mnie Iceberg jeszcze kwitł w styczniu a później przyszły mrozy. Najbardziej boję się o róże sadzone jesienią a jest tego 17 sztuk i jeszcze kilka przesadzanych. Ale co ma być to będzie. Najwyżej będzie miejsce na nowe.

Romciu. Witaj po powrocie z Krynicy. Miło mi.

Grażynko. Cieszę się, że też tu jesteś.

Aguś. Również się cieszę, że coraz więcej nas tu jest.

W międzyczasie dotarł Adaś. Witam Cię serdecznie. Namawiam jak masz miejsce bo to prawie bezobsługowa roślina.
Agnieszko. Witam również. Mam nadzieję, że ten rok będzie dobry i żadne anomalie pogodowe nam nie zagrażają, więc będzie można cieszyć się naszymi ogródkami. Z pewnością będę do Ciebie rwnież zaglądać.

Oleńko. Też się cieszę, że dotarłaś. Ze zdjęciami jakoś mi się udao za pierwszym razem tylko jeszcze nie umiem znaleźć podglądu .

Daluś. Miło miło mi i dziękuję za tak miłe słowa z dodatku z Twoich ust.

Marzenko. Również cieszę się,że Cię widzę.

Wandziu. Z pewnością będę zaglądać tak jak i zaglądałam na tamtym forum - nie zawsze jednak zostawiałam ślad. Postaram się poprawić.

Igorku. Witam. Ty widzę zachorowałeś całkiem na żurawkowicę. Postaram się trochę w tym roku wspomóc Cię zdjęciami, gdyż liczę, że będę miała więcej czasu na robienie zdjęć.

Kasiu- Robaczku. Również witam. Na zdjęciu z różowymi różami jest kilka różnych róż. Na dole na środku Bonica, po lewej stronie widać pojedyncze kwiaty Mary Rose, a w głębi 3 szt. róż w sumie nn. Miały to być Mirato, podobne są do Rosarium Uetersen - liście mają jak one, pędy kolczaste, szeroko się rozkładające po ponad 1,5 - 2 metrów wyrosły, lekko pachną. Ewa gloriadei określiła, że jest to sport RU.

Ewuniupaw. Również cieszę się, że dotarłaś i czekam na odsłonę wiosenną Twojej działki.

EwkoEs. - również mi miło.:) Jeszcze nic nie mogę powiedzieć o żurawkach, mam nadziej, że 90 % przezimowało dobrze, a te co wypadną zrobią ewentualnie miejsce nowym.

Olusiu. Cieszę się, że dotarłaś jednak. Ja również jestem rozdwojona, FO było dla mnie nie tylko drugim domem, a także wielką forumową rodziną, od której jak wiesz dostałam tyle serca, ale ponieważ tu jest większość aktywnych forumowiczów to i nas nie może zabraknąć.
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2012 21:17 przez ada.krysia. Powód: dopisanie tekstu


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 05 Mar 2012 21:18 #1555

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Krysiu jakie piękne trawy i hostowisko :cheer:
ja spacerowałam często po Twoich wątkach i pamiętam dobrze całą przeprowadzkę i rozdawanie roślinek ze starej działki :)
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 05 Mar 2012 21:25 #1571

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Działka Krysi to fenomen, prawda? Tak szybko nabrała "rysu"... jakiejś dojrzałości...
I te żurawki! Ba! To są żurawy! Byłam, widziałam...
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 05 Mar 2012 21:37 #1602

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
ada.krysia wrote:
Kasiu- Robaczku. Również witam. Na zdjęciu z różowymi różami jest kilka różnych róż. Na dole na środku Bonica, po lewej stronie widać pojedyncze kwiaty Mary Rose, a w głębi 3 szt. róż w sumie nn. Miały to być Mirato, podobne są do Rosarium Uetersen - liście mają jak one, pędy kolczaste, szeroko się rozkładające po ponad 1,5 - 2 metrów wyrosły, lekko pachną. Ewa gloriadei określiła, że jest to sport RU.
Piękności :-) Skoro Ewa tak mówi, to na pewno tak jest ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 05 Mar 2012 21:59 #1651

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Krysiu jak fajnie obejrzeć całą działeczkę i efekty pracy.Jak dobrze mieć znajomych na których można liczyć.ależ wielkie twoje żurawki , a właściwie to już żurawy :P Mi niestety 3 żuraweczki przemarzły :(

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 05 Mar 2012 22:46 #1775

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Byłam i wszystko widziałam :-) Doświadczenie cuda czyni :-)

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 06 Mar 2012 09:03 #2135

  • ada.krysia
  • ada.krysia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 319
  • Otrzymane dziękuję: 137
Witam porannie i kolejnych znajomych :)
Adasiu. Dziękuję i zapraszam w realu - bywasz przecież we Wrocławiu. Do żurawek namawiam, gdyż są to bardzo wdzięczne rośliny i praktycznie bezproblemowe, a ponieważ jest ich masa odmian to można sobie dobrać i kolorystycznie i do odpowiednich warunków, które się posiada. :)

Kasiu. Witam i dziękuję. Trawy u mnie są nowym zjawiskiem i dopiero się o nich uczę. Hostowisko jest jeszcze bardzo młode, mam nadzieję, że będzie fajnie jak się jeszcze rozrośnie. Twój ogródek też przeszedł fajną metamorfozę.

Gorzatko. Jakiej dojrzałości, chciałabym, ale jeszcze trochę trzeba poczekać. Na pewno plusem są stare drzewa i one trochę nadają klimatu. Żurawki rozrosły się to prawda i mam nadzieję, że dobrze przezimowały, ale to dopiero okaże się.

Robaczku. Ewa dla mnie też jest autorytetem, więc masz rację.

Andrzejku. Cieszę się, że Cię widzę. Ja jeszcze nie wiem ile mi wyskoczyło, bo że coś to na pewno, ale jeszcze nie wiem ile. Najwyżej - będzie miejsce na nowe.

Siberio. Witam i miłego dnia.

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 06 Mar 2012 09:13 #2141

  • agatka123
  • agatka123's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 4
Krysiu jestem u Ciebie po raz pierwszy i jestem zachwycona mnogością barw i form :whistle:
Pozdrawiam kwieciście :)

AGNIESZKA

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 06 Mar 2012 09:37 #2160

  • ada.krysia
  • ada.krysia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 319
  • Otrzymane dziękuję: 137
Witaj Agatko. To jest prawda że na dużym forum mijaliśmy się często, ale nie sposób było we wszystkich ogrodach być. Dobrze, że w tej chwili jest nas tutaj mniej to łatwiej zobaczyć to co nam umknęło na tamtym forum. Też często wchodzę do niektórych wątków i stwierdzam ile przegapiłam.

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 06 Mar 2012 09:38 #2161

  • Cynthia
  • Cynthia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 25
Krysiu, jak dobrze, że i Twój ogród można tu podziwiać :)
Tak szybkiej metamorfozy jeszcze nie widziałam i wszystko wygląda jakby rosło na swoich miejscach od kilku lat...
Pozdrawiam serdecznie :kiss:
Pozdrawiam kwiatowo ... Baśka :)
Moje hoye
Moje nadwyżki

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 07 Mar 2012 21:49 #4481

  • agnieszka72
  • agnieszka72's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 128
  • Otrzymane dziękuję: 40
Witaj Krysiu :) .
Troszkę się wstrzymywałam z pisaniem tutaj ale wygląda na to że to jest nasze nowe miejsce :) .
No i oczywiście-nadal masz we mnie wiernego kibica.
żurawki,żurawki i ...........żurawki

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 08 Mar 2012 11:37 #4974

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Aduś, dopiero się do Ciebie dopchałam... ależ tu, na tym forum szybko tłoczno się robi.
Jedyne co mogę napisać, to powtórzyć za Dalą, że fotki i tak nie oddają wielkiej urody Twojej działki. Wierzcie mi, oryginał jest jeszcze ładniejszy.

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 09 Mar 2012 18:55 #6731

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Krysiu, widzę, że w nowym miejscu już powstaje wspaniały wątek Twoich ogrodowych poczynań, a powtórzę za Dalą, to w jak krótkim czasie, pomysłem potrafiłaś to wszystko zrealizować, to mogę jedynie pogratulować :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 09 Mar 2012 23:06 #7130

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Krysiu czytałam ,ze zabrałaś się za wiosenne porządki . Też musiałabym myć okna ,ale ta pogoda beznadziejna ,nie warto na razie tego robić . Dziennie zaglądam do ogrodka szukając wiosny ,ale nic z tego na razie cisza
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 12 Mar 2012 22:22 #9799

  • k-c
  • k-c's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witam Krysiu :)

Pięknie urządziłaś tą swoją działkę - w tak ekspresowym tempie - ach ta Twoja magiczna siła :)
pozdrawiam, Karol

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 12 Mar 2012 23:03 #9836

  • Roma
  • Roma's Avatar
Krysiu,chapeau bas dla Twoich poczynań.Jestem pod ogromnym wrażeniem.W ciągu roku taki ogród to ogromny sukces.Rabatka z żurawkami przepiękna :)

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 14 Mar 2012 15:00 #10818

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
ada.krysia wrote:
Witaj Geniu. Cieszę się, że pierwsza zawitałaś do mnie wirtualnie, a liczę, że w realu jak będziesz we Wrocławiu również zawitasz. :)

Witaj Krysiu, wiesz że z największą radością , stworzyłaś przepiękny ogród z takiego zaniedbanego :thanks: , podziwiam .

Jeszcze nie wybrałam terminu wyjazdu do Wrocławia , ale muszę choć raz pojechać przy okazji wstąpić do szkółki w pobliżu Grzesia z Krotoszyna .

Dziś zrobiłam jeszcze na 4 piękne kuleczki .

Genia

Odp: Księżycowe rabatki u Adki 18 Mar 2012 10:00 #12846

  • Poll
  • Poll's Avatar
Krysia nam znikła,ogród leży odłogiem...? :huh:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.364 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum