TEMAT: Julkowa działeczka

Odp: Julkowa działeczka 02 Gru 2012 21:33 #96207

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Romko witam u siebie:) Być może mnie nie pamiętasz ale znamy się z poprzedniego Fo:)Zaraz złożę wizytę u Ciebie w ogrodzie:)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Julkowa działeczka 02 Gru 2012 22:09 #96253

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Marzenko,nie widziałam u ciebie takich kęp pierwiosnków,a one u mnie nie chca rosnąć.

Odp: Julkowa działeczka 02 Gru 2012 22:14 #96259

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jaki ten świat mały :devil1: coś mi chodziło po głowie ale za bardzo pewna nie byłam a te fotki które tu wstawiłaś nie ułatwiły mi rozpoznania :P Tym bardziej jest mi miło :hug:

Odp: Julkowa działeczka 02 Gru 2012 22:50 #96285

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Romko po wydarzeniach z ostatniej chwili-jestem świeżą banitką,wiem,że zagoszczę tu na dłużej:)

Odp: Julkowa działeczka 02 Gru 2012 23:17 #96298

  • Roma
  • Roma's Avatar
Znowu gorąco? :rotfl1: :rotfl1: o Matko Polko :angry: Nie ma złego coby na dobre nie wyszło :devil1: Byleby tylko nikt o takich (wypaczonych) poglądach do nas nie przeniknął :evil:

Odp: Julkowa działeczka 02 Gru 2012 23:19 #96299

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Romko bardzo gorąco ;)

Odp: Julkowa działeczka 02 Gru 2012 23:21 #96301

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Przypalają żywym ogniem? :mad2: :crazy:

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 08:03 #96353

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Romko,Danielo-witajcie w Julkowych progach:) No bardzo gorąco,ale nie zgodzę się na robienie wody z mózgu:)A jeżeli chodzi o moją działkę:działki tak naprawdę to są dwie-w obecnym ogrodzie mama miała działkę-pamiętam zimny jesienny dzień,kiedy ją mierzyli i grodzili,niestety,ojciec zainteresowania nie wykazywał i zbudował nam jedynie szopkę drewnianą...ja w międzyczasie objawiłam zamiłowanie do grzebania w ziemi-miałam chyba 8,9 lat.Po kilku latach działka z szopką przestała nam wystarczać-zachciało nam się działki z domkiem-więc w tym samych ROD mama wybrała działkę obecną,na której ja-15letnia zapalona na amen ogrodniczka sadziłam kwiaty,siałam warzywa...Wsiąkłam na dobre:)Obok naszej działki była taka jedna opuszczona,rok przed 18mi urodzinami mama spytała czy nie weżmniemy tej drugiej bo i tak wchodziłyśmy tam zielsko wyrywać (przesiewało się niemiłosiernie)-.Na szczęście prezes problemu nie widział-dokumentację zrobiliśmy rok póżniej:) Tak oto wygląda w skrócie historia Julkowego zakątka.Niestety od 2 lat na działkę jeżdżę sama ponieważ mamie zdrowie nie pozwala,przepraszam-nie sama z Julką moją 7 letnią córeczką:)Obecnie na działce trwa nieskończony remont bo taka ekipa uczciwa...Nic to,przeżyję:)

zdjciadziecidziakiitp001.JPG

Tak każdego roku wygląda u mnie wiosna na parapecie-obiecuję sobie zawsze,że już nigdy mieszkania w szklarni ale po pierwszej wizycie w sklepie ogrodniczym jakimś cudem mam tyle nasionek...no to je wysiewam :whistle:

zdjciadziecidziakiitp003.JPG


zdjciadziecidziakiitp003.JPG


zdjciadziecidziakiitp010.JPG


zdjciadziecidziakiitp011.JPG
Ostatnio zmieniany: 03 Gru 2012 08:30 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, ewakatarzyna

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 08:30 #96358

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witaj Marzenko, nawet nie wiesz jak dobrze jest mi znany taki widok parapetu. :happy: z tym, że u mnie w domu wtedy wszystkie parapety tak wyglądają a biedne rośliny pokojowe zostają zepchnięte w dalsze kąty pokoju, nie robię wówczas wyjątku nawet dla storczyków. Na nadchodzący sezon też już zakupiłam ogrom nasion. :wink4: Będę Cię często odwiedzać bo coś czuję, żeś wielka pasjonatka, a ja takich ludzi lubię. :flower1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 08:39 #96360

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Gosiu miło mi czytać że są jeszcze takie osoby które tak robią.Czy jestem pasjonatką-nie wiem...Wiem,że mogę w domku chwilowo pieczywa nie mieć,sklep obok domu:) albo bez opakowania dobrej ziemi ,kilku sadzonek i nasion to ja nie umiem mieszkać ;)

zdjciadziecidziakiitp012.JPG


zdjciadziecidziakiitp037.JPG
-to są zdjęcia z wiosny-takim żywopłotem z tui mam obsadzone połowę działki
Ostatnio zmieniany: 03 Gru 2012 08:41 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, ewakatarzyna

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 08:56 #96362

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Fajna Juleczka. A czy i ona tak lubi działeczkę , jak Ty , czy może nazwa na zachętę, aby polubiła?
Widać , Marzenko , że kochasz pracę na działce , masz tyle pięknych kwiatów. Przebywanie wśród nich to juz odpoczynejk po pracy w warzywniku.To cieszy , jak ma się własne warzywa i świeże owoce.

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 09:02 #96363

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Witaj Elu:) Tak,Julia już ma bakcyla grzebania w ziemi,ona się praktycznie wychowała na tej działce:)Duży warzywnik faktycznie wymaga sporo pracy,często mam nieopielone na czas grządki ale to dobrze,bo wciąż mam co tam robić-nie ma to jak ubrudzić sobie pazurki :)

zdjciadziecidziakiitp036.JPG

Na tle tego żywopłotu planuję rabaty kwiatowe.Bardzo chętnie posłucham ew,Waszych pomysłów na zagospodarowanie tej zielonej ściany:)

zdjciadziecidziakiitp117.JPG

Ten klomb jest po środku działki bez domku.Wiosną chcę go zlikwidować i będzie otwarta przestrzeń,rabaty będą na tle zielonej ściany z ukochanych szmaragdów:)
Ostatnio zmieniany: 03 Gru 2012 09:07 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 09:12 #96366

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
To są zdjęcia z przedłużającego się remontu...paskudnie wygląda ale jakoś to ogarnę(mam nadzieję ;)

zdjciadziecidziakiitp103.JPG
-tzn tej stert desek już nie ma,ale za to...

Remontdziaki013.JPG

Było tak...

Remontdziaki019.JPG


Remontdziaki021.JPG


Remontdziaki025.JPG

To był moment kiedy wreszcie miałam bardzo słoneczny salon w domku na działce :happy3: :happy4:
Ostatnio zmieniany: 03 Gru 2012 09:20 przez Marzenka.

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 09:35 #96376

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Oj tak to nieraz bywa - aby było piękniej , najpierw musi byc ...straszny bałagan. Ale my to przetrzymamy , bo mamy wizję :fly:
Co do plewienia i brudzenia sobie rączek , to mój M sie śmieje , że dla mnie dzień bez plewienia to dzień stracony :happy4:

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 09:54 #96391

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Marzenko,ja w tym roku tesz njie sieję.Mam ogrom swoich zebranych nasion i te,co dostałam od dziewczyn,ale wszystko pójdzie prosto do gruntu.I tak bedę miała problem z taka ilością begonii,no moze kilka rycynusów,bo zreszta za dobrą porada będe eksperymentowała w gruncie około 20 maja.

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 10:31 #96417

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Elżbietko,Małgosiu-tak to prawda,ze musi być najpierw rewolucja na działce,żeby potem jako tako to wszystko wyglądało-u mnie szału nie będzie bo fundusze ograniczają mnie troszkę.Ale co tam -cieszę się z tego co mam.Co do siania-w domku wysieję troszkę pomidorów i pora-kwiatki będą siane na działce,nie mam miejsca po remoncie,no chyba,że upchnę gdzieś jakiś pojemniczek z lobelią lub szałwią :rotfl1:
Teraz pokażę Wam moje domowe kwiatki:)

Lawendaipierwiosnki001.JPG


Lawendaipierwiosnki002.JPG


Nowez31pa001.JPG


Nowez31pa002.JPG


Nowez31pa003.JPG


Nowenaforum001.JPG


Nowez31pa004.JPG


1.11.2012019.JPG


Domowe002.JPG


Domowe006.JPG


Domowe004.JPG


Domowe007.JPG


Domowe011.JPG
Ostatnio zmieniany: 03 Gru 2012 10:58 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 11:24 #96447

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Witaj Marzenko.
Piękne fiołki. Jak widzę własnego chowu. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Odp: Julkowa działeczka 03 Gru 2012 11:38 #96452

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Marto miłością do fiołeczków zaraziła mnie sąsiadka(ciocia Marysia) z klatki(ona mieszka na parterze,ja wówczas na 3 piętrze nad Nią)-kursowałyśmy góra-dół,dół-góra bo ciągle trwała wymiana listków,okazywanie kwitnących roślin :) Zresztą działki mam w tym samym miejscu:)Te listki powysadzane w doniczkach na zdjęciu turgoru nie mają,ale na dzień dzisiejszy wiem na 100% że ukorzeniły się wszystkie bo są sztywne,lada dzień spodziewam się ujrzeć wychylające się maleństwa:)Na wiosnę będzie co rozsadzac:)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.377 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum