TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 15:32 #117422

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie do wiary :supr3: Patrząc przez moje okna,trudno uwierzyć, że u Ciebie już zaczyna być kolorowo.U nas kolor biały zastąpiony został kolorem szarym :(
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 15:45 #117429

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
...czy ja śnię ??Dalu Ty mieszkasz w Polsce?? takie kolory żywe jakby nie po zimie...co to za krzew na pierwszym zdjęciu ?? u nas jeszcze sporo śniegu a wody jeszcze więcej...a co będzie w lutym ??powtórka z poprzedniego roku??
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 15:54 #117432

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Piękna prymulka Dalu :bye:
Skimia też niczego sobie...miałem kiedyś ale nie wierzę już w jej zimowanie u mnie
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 16:13 #117435

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Czy ja tam wiciokrzew wypatrzyłam? Nie no omamy mam jakieś ,uszczypnijcie mnie!
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 16:45 #117441

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Przeczucie mnie nie myliło, przedwiośnie juz jest u Ciebie.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 18:01 #117455

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Przedwiośnie! Jak pięknie! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 18:54 #117470

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Gdybym Ciebie Dalu nie znała, to bym pomyślała, że to jest fotomontaż :woohoo: Ach jak wiosenką zapachniało (na razie z ekranu komputera). A mnie się nawet nie chce iść do ogrodu. Wietrzysko jak w kieleckim (przepraszam wszystkich z kieleckiego :) )
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 20:25 #117514

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dalu, to u Ciebie rośliny rosły nawet pod śniegiem... :eek3: Pierwiosnek, wiciokrzew... Wiedziałam, że u Ciebie wiosna będzie najszybciej, ale żeby tak jeszcze w zimie? ;) Albo tak błyskawicznie po zimie? To kiedy pierwsza lilia? Za tydzień? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 20:41 #117524

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
To jest tylko fatamrugana :happy:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 21:55 #117572

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Siberko, sama jestem zdumiona, że roślinki takie żywe i zielone po stopnieniu śniegu :eek3:
Jeśli nic się nie wydarzy, to będzie dobry sezon! Chcę w to wierzyć :)

Martusiu, marzą mi się lilie w lutym, ale to tak jak w tej bajce o poziomkach w grudniu... Na razie muszą mi wystarczyć kwitnące wrzośce, pojedyncze prymule i jakieś namiastki kwiatuchów wiciokrzewu...Ale w styczniu dobre i to!

Olu, u mnie też mocno dzisiaj wiało, ale temperatura była naprawdę wysoka i przed południem nawet świeciło słoneczko ;) Ale wieczorem już padał deszcz :angry: Co nie zmienia faktu, że dzisiaj w ogrodzie już poczułam ten nastrój, ten klimacik przedwiośnia...To jakiś taki trudny do określenia zapach, coś, co wisi w powietrzu B)

Danielo, Ewo, przedwiośnie - to może za dużo powiedziane, bo chyba zima jeszcze się przyczaiła gdzieś za progiem, ale zapowiedź przedwiośnia z pewnością! W końcu chyba przez ostatnie dwa tygodnie ostro mroziło i leżał śnieg, a takie wrzośce po prostu sobie zakwitły! :blink:

Marzenko, tak, nie mylisz się - to wiciokrzew, częściowo zimozielony. Ale liście, liśćmi, a skąd te kwiatki w styczniu????

Grzesiu, moja skimmia ma już z 10 lat i nigdy nie okrywana, świetnie u mnie zimuje. Tylko w zeszłym roku przemarzło jej trochę listków, ale pięknie kwitła. Kwiatki ma dosyć niepozorne, ale ich zapach jest niesamowity!

Małgosiu, niestety, słoneczko już przestało świecić, ale przyjemnie było dzisiaj przed południem...

Marcinku, miło Cię widzieć po tak długiej nieobecności :bye: Wszyscy mamy już dosyć zimy i każdy, najmniejszy zwiastun wiosny jest mile widziany!

Romuś, u mnie też jeszcze nie tak całkiem kolorowo, ale jak pobiegałam dzisiaj z aparatem, to coś tam optymistycznego wypatrzyłam...

Alinko, wypluj te słowa! Za nic nie chciałabym powtórki z zeszłego roku :evil: Mam wielką nadzieję, że już nie będzie dużych mrozów przy jednoczesnym braku śniegu...
Też jestem zaskoczona tym, jak szybko stopniał śnieg i w ogrodzie zrobiło się zielono; głównie za sprawą roślin zimozielonych, które teraz mają swoje pięć minut :huh: Na pierwszej fotce jest laurowiśnia, której urok mozna docenić właśnie zimą. Lubię też, jak kwitnie wiosną:


P1030827.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2013 21:59 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 22:00 #117576

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
O rany Dalu! :supr3: :supr: U mnie jeszcze gdzie niegdzie śnieg leży.
Pozdrówka oczom nie całkiem wierzące
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2013 22:01 przez Tabaaza.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 22:06 #117580

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Pamiętam jak bodajże 2 lata temu (gdy było tak dużo śniegu), to kiedy pod koniec stycznia zszedł śnieg wyłoniły się kwitnące ciemierniki B) .
Ale wiciokrzew :eek3: . To już przesada :happy-old: .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 22:21 #117593

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Edytko, ale te kwiatki wiciokrzewu nie były pod śniegiem, bo one są na wysokości ok. 2 metrów :happy:
Natomiast u ciemierników, jak na razie, nie widzę pąków :(

Tabazko, śniegu to już u mnie ani grama nie ma - rano słońce, wieczorem deszcz skutecznie się z nim rozprawili ;)

Sami widzicie, że ślężański czakram działa!!! A mój ogród wyraźnie znajduje się w jego zasięgu :dance:
Tak się dzisiaj przejęłam tymi quasi-wiosennymi widoczkami, że zapragnęłam zmian również w swoim wyglądzie ;)
Co w takiej sytuacji najczęściej robi kobieta? Biegnie do fryzjera :whistle: Co i ja uczyniłam. Efekt? Znacznie skrócone włosy i nowa fryzurka. Nie ma już kitka :hearts:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 22:39 #117611

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
dala wrote:
Edytko, ale te kwiatki wiciokrzewu nie były pod śniegiem, bo one są na wysokości ok. 2 metrów :happy:
Natomiast u ciemierników, jak na razie, nie widzę pąków :(

Tabazko, śniegu to już u mnie ani grama nie ma - rano słońce, wieczorem deszcz skutecznie się z nim rozprawili ;)

Sami widzicie, że ślężański czakram działa!!! A mój ogród wyraźnie znajduje się w jego zasięgu :dance:
Tak się dzisiaj przejęłam tymi quasi-wiosennymi widoczkami, że zapragnęłam zmian również w swoim wyglądzie ;)
Co w takiej sytuacji najczęściej robi kobieta? Biegnie do fryzjera :whistle: Co i ja uczyniłam. Efekt? Znacznie skrócone włosy i nowa fryzurka. Nie ma już kitka :hearts:
Ło matko, co ta wiosna robi z człowiekiem :supr3: .
Zaraz tu jeszcze miłosne ballady zacznie nam śpiewać ;) ,
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 22:42 #117615

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Edytko, jak już śpiewać i to miłosne ballady, to nie Wam, ale własnemu M. chyba :rotfl1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 22:56 #117627

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
dala wrote:
Edytko, jak już śpiewać i to miłosne ballady, to nie Wam, ale własnemu M. chyba :rotfl1:
A czy ja mówiłam komu :devil1: ?
No może trochę mówiłam :oops: ... ale to w innym sensie było ;) . Proszę mnie tu za gramatykę nie łapać :whistle: .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 23:00 #117631

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, patrzę i oczom nie wierzę. :search: Istne cuda, zwłaszcza ten kwitnący wiciokrzew. :flower2:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 31 Sty 2013 23:28 #117653

  • d_jola
  • d_jola's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 43
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witaj Dalu poczytałam sobie Twój wątek i jest uroczy :)bogaty w słownictwo i piękność Twoich roślin :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.330 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum