TEMAT: Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 15 Maj 2016 22:18 #469641

  • mms7
  • mms7's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
No i doczekałam sie przesyłki z liliwodnych. Niestety jestem raczej rozczarowana. Fakt, przesyłka świetnie zapakowana, ale niestety zurawki są mikroskopijne. Dodatkowo system korzeniowy niesamowicie lichy. Po rozpakowaniu folii 70% ziemi odpadło a korzonki 2 cm może. No naprawdę straszne lichociny w tej cenie są sprzedawane :-(.
Przy okazji powiem dwa słowa o sadzonkach z bylinowego raju. Cieszę się, że tam nie zamówiłam żurawek gdyż miałam okazję zobaczyć towar na żywo na targach. U nich sadzonki były jeszcze mniejsze niż w liliach. Po 10 lub 12 złotych sprzedają sadzonkę z 3 tak słownie trzema mikroskopijnymi listkami. Niestety ale już nigdy nie zamówię tych roślinek przez internet, lepiej poświęcić więcej czasu i pozwiedzać szkółki.
268deabf0a75fc5de1bc3eacec21ae6e6719635462a4d8e19a2abad09b98ad50_full.jpg

29bc9785841909a78119a9c4238df756010f43a45655e34fc5aa77f71aefd3ff_full.jpg
Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2017 23:07 przez Michał.


Zielone okna z estimeble.pl

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 16 Maj 2016 10:50 #469790

  • jackon
  • jackon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 50
wsadź je do ziemi razem z ziemią z doniczek
bardzo szybko odbiją
mieszanka ziemi stosowana w tej firmie pozwala na bardzo szybkie przyrosty i piękne wybarwienie liści
na pewno nie pożałujesz zakupów
jednocześnie musisz wiedzieć, że wszystkie nowości pochodzą praktycznie z tego samego laboratorium in vitro
zastosowane podłoże w szkółkach oraz długość ich podciągnięcia w szklarni mają wpływ na wielkość sadzonki
z drugiej strony sadzonki pędzone bardzo wcześnie mogą mieć problemy z przystosowaniem się do warunków ogrodowych
pozdrawiam
Jacek

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 16 Maj 2016 13:39 #469831

  • mms7
  • mms7's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
Może masz rację, ale powiem szczerze, że jak dla mnie to jakaś masakra jest. Szczepek pobrany z inne mojej żurawki miesiąc temu jest solidniejszy od tych żurawek. Poza tym kupiłam kilka odmian i zapewne nie są to nowości. Zobaczę co będzie dalej, ale naprawdę lichociny to są niesamowite :-(, a już te z Bylinowego Raju to nawet zaszczepką bym nie nazwała.
Oczywiście będę na bieżąco dawać znać jak się mają i cały czas mam nadzieję, że jednak zmienię zdanie :-).

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 16 Maj 2016 13:53 #469834

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Większość zamawianych sadzonek o tej porze tak wygląda(no chyba, że są to starsze okazy), ale później w sezonie nadganiają.

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 29 Maj 2016 17:05 #475228

  • agabeata
  • agabeata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 217
Kochani, jeśli ktoś może wysłać mi kod rabatowy do lilii wodnych będę bardzo wdzięczna. Wiem, że wy już po zakupach, ale ja dołączyłam dopiero niedawno i chętnie kupiłabym jakieś ładne żurawki. Dziś w jednej ze szkółek ogrodniczych, na moje pytanie, które żurawki rosną w duuużą kępę odpowiedział - "wszystkie" . Sprawdzone źródło to jednak sprawdzone.

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 22 Cze 2016 03:36 #483481

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
mms7 wrote:
......
Przy okazji powiem dwa słowa o sadzonkach z bylinowego raju. Cieszę się, że tam nie zamówiłam żurawek gdyż miałam okazję zobaczyć towar na żywo na targach. U nich sadzonki były jeszcze mniejsze niż w liliach. Po 10 lub 12 złotych sprzedają sadzonkę z 3 tak słownie trzema mikroskopijnymi listkami. Niestety ale już nigdy nie zamówię tych roślinek przez internet, lepiej poświęcić więcej czasu i pozwiedzać szkółki.

Byłam w szkółce Bylinowy Raj. Jestem Bardzo zdziwiona tym co napisała mms7. Jedynymi małymi sadzonkami żurawek były te, które są świeżo rozsadzone z siewu i nie są do sprzedaży. Kupuję w Bylinowym Raju już jakiś czas i jeszcze się nie spotkałam ze sprzedanymi małymi sadzonkami.

P1380084-oa.jpg


Tak wyglądały te małe "z 3 tak słownie trzema mikroskopijnymi listkami"...... Ciekawa jestem jak będą wyglądały jak urosną do swojej "normalnej" wielkości. :garden1:
A ponieważ to były takie byle jakie sadzonki :happy3: więc zamiast z pięcioma wcześniej zamówionymi sadzonkami wyjechałam mając ich 14 tak słownie czternaście takich "maluchów" :jeez:
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2016 13:19 przez Forumowa Żabula.

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 07 Lip 2016 22:35 #488477

  • mms7
  • mms7's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
Kiki na pewno tak nie wyglądały żurawki które Belinowy Raj przywiózł na Targi do Krakowa. Targi były początkiem maja więc możliwe, że zdążyły znacznie podrosnąć, gdyż te oferowane w Krakowie miały cztery do pięciu listków. Były mikroskopijnie małe, a kosztowały 8 do 10 zł. Szkoda że nie zrobiłam zdjęć :-(. U Hajdarowskich w tej cenie były znacznie większe sadzonki, jednak dużo mniejszy wybór odmian. Twoje są MEGA okazałe, uważam, że śliczne, ale takich niestety nie było w Krakowie.

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 08 Lip 2016 00:30 #488498

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
Zdjęcie moich żurawek było zrobione 26 maja bo 25. byłam w Bylinowym Raju a dotarłam do domu raczej późno. Po nocy nie robiłam zdjęć, wyjęłam tylko pudła z roślinami z samochodu i to wszystko. Dopiero następnego dnia się nimi zajęłam.
Przez 2 i pół tygodnia żurawki nie zdążyłyby tak urosnąć do takich jakie są na moim zdjęciu.

Twoja strata, że nie zrobiłaś zdjęć tych "maluchów".

Cytat z postu mms7: "U Hajdarowskich w tej cenie były znacznie większe sadzonki....."
A tak na marginesie u państwa Hajdrowskich (nie Hajdarowskich) w ofercie żurawek nie ma.....
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2016 00:39 przez Kiki. Powód: uzupełnienie

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 10 Lip 2016 00:14 #489010

  • mms7
  • mms7's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
Kiki, może i na marginesie, może i w ofercie nie ma ale w ich szkółce w Mnikowie są, a na pewno w maju były :) :) :) :) . Nie wiem dlaczego traktujesz mnie w taki sposób jakbym kłamała :-(. Dziwne zwyczaje na tym forum. Jeżeli masz taką potrzebę to zadzwoń do tej szkółki i zapytaj.
Ponadto, zastanawiając się czy zakupić sadzonki w bylinowym raju, czy w liliach napisałam do Pani z bylinowego raju czy ma dostępne żurawki które mnie interesują, w odpowiedzi uzyskałam poniższego maila:

Witam serdecznie,
Roślinki zabierzemy, a ponieważ część z nich są to młode sadzonki wybierze Pani te, które będą odpowiadać.
pozdrawiam
Agnieszka Chwist

Jak widzisz nawet Pani Agnieszka, nie ukrywała co sprzedaje.

Szkoda, że ktoś kto nie jest zachwycony zakupami i roślinami ze szkółek - BYLINOWY RAJ, czy LILIE WODNE, jest w taki sposób atakowany, jakby był wierutnym kłamcą.
Rozumiem, że jedyne słuszne jest zachwycanie się nimi.

Fakt żurawki z LILI znacznie przyrosły ale nie wszystkie, jak mi się uda to zamieszczę jutro zdjęcia. Dwie z ośmiu przeze mnie zakupionych sadzonek jest dość licha.

Agnieszka

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 10 Lip 2016 00:33 #489013

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
mms7, podejrzewam, że gdybyś na forum zaczęła nieco inaczej, odpowiedzi forumowiczów byłyby inne :)

Zarejestrowałaś się, dopytałaś o kod rabatowy na zniżkowe zakupy, znikasz, wpisujesz krytyczne opinie.

Wygląda to, jak wygląda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiki

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 12 Lip 2016 11:11 #489546

  • mms7
  • mms7's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
Hiacynta a jak miałam zacząć? Zapytałam o kod, jednak nim go otrzymałam zamówiłam bez kodu. Nie w kodzie rzecz. W międzyczasie czekając na przesyłkę odwiedziłam szkółki okoliczne i byłam na krakowskich targach. Moje spostrzeżenia są krytyczne, ale nie wzięły się z powietrza. Dodatkowo zamieściłam zdjecia sadzonek. Które byly jakie były. Mojej ocenie straszenie marne, mam prawo do takiej oceny. Wyraziłam ją po to by inni nie byli rozczarowani. Opisałam, jakość towaru prezentowaną na targach przez Bylinowy Raj. Nie skłamałam ani słowem, a ktoś sugeruje, a nawet wprost pisze, że w odwiedzonej przeze mnie szkółce nie sprzedają opisywanego przeze mnie towaru, sugerując konfabulowanie. No jakieś dziwne zwyczaje. Agnieszka

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 12 Lip 2016 11:17 #489548

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
To ja może zacznę tłumaczyć bardziej zrozumiale, bo widzę, że dzisiejsza młodzież nie bardzo łapie odwieczne zasady :0

Oprócz dopraszania się o kod rabatowy i wyrażania negatywnych opinii o producentach oślin wypadałoby również wziąć udział w wymianie doświadczeń na forum.

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 12 Lip 2016 13:23 #489571

  • mms7
  • mms7's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
Hiacynto, niestety do młodzieży mi bardzo daleko :-), oczywiście rozumiem kwestie uczestnictwa w forum, jednak narazie zbieram doświadczenia gdyż ogród mój ma rok. Jak tylko doswiadczenie nabędę to się nim chętnie podzielę. Tak jak pisałam, postaram się zrobić fotki aktualne żurawek jak tylko znajdę chwilkę. Opinie nagatywne dotyczyły tylko dwóch producentów, natomiast pochwaliłam pobliskie szkółki. Co do kodu rabatowego to chyba normalne pytanie, tym bardziej że zamawiałam z koleżankami ok. 20 żurawek. Wystarczy wpisać, że kod mogą otrzymać osoby z jakimś tam stażem i byłoby po problemie a nie wspominać później, kilka razy że o kod poprosiłam, z którego i tak nie skorzystałam. Agnieszka

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 05 Sty 2017 21:24 #516481

  • mamafrania
  • mamafrania's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 30
Od kilku dni jest już dostępna oferta żurawek w Liliach Wodnych.
Jak zwykle istnieje również możliwość wpisanie kodu rabatowego dającego 10% zniżki.
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2017 22:51 przez Hiacynta. Powód: usunięcie reklamowego linku

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 06 Sty 2017 21:33 #516666

  • krzysztof.k
  • krzysztof.k's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 33
A nie orientujesz się czy już wszystko wystawime, czy jeszcze coś się pojawi w ofercie.
Pozdrawiam Krzysztof

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 06 Sty 2017 21:37 #516668

  • mamafrania
  • mamafrania's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 30
Z tego co wiem żurawki to chyba wszystkie.Pozostałe na dniach powinny być gotowe.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysztof.k

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 06 Sty 2017 21:48 #516672

  • krzysztof.k
  • krzysztof.k's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 33
Ok, dziękuję, wstrzymam się jeszcze kilka dni z zamówieniem.
Pozdrawiam Krzysztof

Polecani/niepolecani sprzedawcy żurawek 06 Sty 2017 23:01 #516687

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
ak zwykle istnieje również możliwość wpisanie kodu rabatowego dającego 10% zniżki.

W sprawie kodu rabatowego, informacja znajduje się tutaj:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4.../125891-kod-rabatowy
Za tę wiadomość podziękował(a): elcia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.291 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum