TEMAT: Souvenir de Madame Auguste Charles

Souvenir de Madame Auguste Charles 26 Lut 2015 19:17 #343517

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Souvenir de Madame Auguste Charles
Madame Auguste Charles

Hodowca Robert & Moreau 1866 (Francja)
Typ róża historyczna, burbońska
Wysokość 1,2 m
Szerokość 1,2 m
Zapach umiarkowany
Strefa 5b
Kwiaty średnie, ćwierć-rozetowe, z charakterystycznie ułożonymi płatkami, jasno-różowe z różowymi cieniowaniami, coraz jaśniejsze w kierunku krawędzi, powtarza kwitnienie
Pochodzenie siewka Sir Joseph Paxton

August Charles producent rękawic z Luksemburga, którego firma August Charles & Cie zdobyła w 1855 medal na "Exposition Internationale de Paris" za rękawiczki.
Może to i prawda, że ta róża została nazwana na cześć właśnie tego Augusta Charles, tyle tylko, że ta róża jest pamięci pani, damy a nie pana, no chyba że jest ona dla żony Augusta Charles.

Mam pecha z tą różą, pierwsza mi padła, druga już dwa lata nie jest w stanie poradzić sobie ze starszymi sąsiadkami i paskudną, deszczową aurą. Nie pokazała swojego charakterystycznego ułożenia płatków, tylko od nadmiaru wody gniła na pniu. Może ten rok i troszkę więcej miejsca wokół niej pozwoli mi cieszyć się jej urodą.

Część zdjęć pochodzi z 2013 roku.
















Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Basia


Zielone okna z estimeble.pl

Souvenir de Madame Auguste Charles 20 Sty 2016 20:15 #427104

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ten rok był jeszcze gorszy, przesuwana leciutko w bok razem z sąsiadką Souvenir de Madame de Corval cały sezon ledwo zipała, zawiązała jakieś pączki ale co było z kwiatkami nie pamiętam bo mam tylko jedno zdjęcie.

Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Basia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.265 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum