TEMAT: Souvenir de Malmedy

Souvenir de Malmedy 28 Lut 2015 22:08 #344160

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Souvenir de Malmedy


Hodowca John Scarman 1996 (Niemcy)
Typ róża galijska
Wysokość 1,2 m
Zapach mocny
Strefa 4-6b
Kwiaty średnie do dużych, ćwierć-rozetowe, pełne, fiołkowo-różowe, liliowe cieniowania, kwitnie raz, podobno o 10 dni dłużej niż inne galijki
Pochodzenie siewka Charles de Mills.

Róża jest wspomnieniem zaginionej Rosier de Malmedy, którą to Pierre-Joseph Redoute (1759-1840) uwiecznił na jednym ze swoich słynnych miedziorytów.
Pierre-Joseph Redouté, najbardziej uzdolniony malarz kwiatów wszech czasów, stworzył dzieła, które nie tylko mają wielką wartość artystyczną, ale także tworzą bezcenny materiał naukowy.

Malmedy to miasto w prowincji Liege w Belgii, gdzie została ochrzczona w 1996 roku, w siedzibie firma Daniel Schmitz Roses podczas festiwalu różanego.

Ma tendencję do wyższego wzrostu i choć ma dość wiotkie pędy nadające się do kulkowania, niezbyt ładnie wygląda bo znowu wypuszcza zbyt długie pędy boczne. Przycięta dość mocno po kwitnieniu do jesieni znowu miała pędy wysokości prawie 2 m. Jeszcze nie wypracowałam sposobu jej prowadzenia ale wigoru może jej pozazdrościć niejedna róża.



















Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Basia


Zielone okna z estimeble.pl

Souvenir de Malmedy 11 Sty 2016 20:22 #424089

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Jakże mnie ta róża wkurzała cały sezon :angry: najpierw zakulkowane pędy leżały na wszystkim w koło blokując możliwość wzrostu sąsiadom, a po przycięciu ciągle rosła i rosła i znowu miała prawie 2m wysokości. Jesienią ścięłam ją bardzo nisko szykując ją do przeprowadzki na inne miejsce, ale nie zdążyłam i teraz zimuje taka goła, mam nadzieję, że wiosną przesadzę ją tam gdzie będzie miała więcej miejsca i w końcu da mi radość ze swojego kwitnienia.



cała w pąkach


tu wśród innych róż w pełni kwitnienia, to ta na której jest napis jej nazwy


Do tego cudnego widoku trzeba dodać jeszcze ten cudny zapach i można czuć się jaj w raju :lev:
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Basia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.258 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum