TEMAT: Souvenir de Pierre Vibert

Souvenir de Pierre Vibert 03 Mar 2015 19:18 #345208

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Souvenir de Pierre Vibert


Hodowca Robert & Moreau 1867 (Francja)
Typ róża mchowa
Wysokość 1,2 m
Szerokość 0,9 m
Zapach mocny
Strefa 6b, zimuje pod kopczykiem
Kwiaty duże, pełne, miseczkowate, ciemno-czerwone, cieniowanie karminowo-czerwone, przekwitając nabiera fioletowego odcienia, okazjonalnie powtarza

W 1851 roku Jean-Pierre Vibert sprzedał swoją szkółkę różaną w Angers swojemu ogrodnikowi Robert, który w 1867 roku poświęca mu odmianę "Souvenir de Pierre Vibert".

Mam dwie sadzonki z jednego źródła posadzone razem, ale mam wrażenie że są różne, muszę to dokładnie sprawdzić w sezonie.
Kolor kwiatów bardzo zmienny, zależny od stanu rozkwitu, nasłonecznienia i wilgotności. Podobno zawiązuje owoce, ale ja ścięłam wszystkie przekwitnięte kwiaty.
Kwiaty przypalają się na ostrym słońcu, na dodatek niezbyt długo utrzymują się na krzewie.











od północy, druga sadzonka








Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Basia


Zielone okna z estimeble.pl

Souvenir de Pierre Vibert 17 Sty 2016 19:34 #426111

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Nie dałam radę sprawdzić czy są dwie różne, rosną prawie w jednej dziurze więc powinny mieć takie same kwiaty ale znowu miała różne. Do tego pędy ma tak kolczaste, że nawet przy delikatnym wietrze zaczepia się o byle co i tak dziwnie wygięta pozostaje. Ale pomimo że kwitnie tylko raz bardzo urozmaica Souvenirową rabatę.
Pierwsza rozkwita ta bardziej czerwona, dopiero w połowie czerwca dołącza do niej ta bardziej bordowa.











30.06.


Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.284 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum