TEMAT: Souvenir du Lieutenant Bujon

Souvenir du Lieutenant Bujon 06 Mar 2015 21:56 #346275

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Souvenir du Lieutenant Bujon


Hodowca Robert&Moreau 1891 (Francja)
Typ róża historyczna, burbońska
Zapach umiarkowany
Strefa 6b, zimuje pod kopczykiem
Kwiaty duże, półpełne, miseczkowate, różowo-czerwone do szkarłatu, powtarza kwitnienie

Porucznik Bujon był francuskim żołnierzem z oddziału "Alpejskich strzelców", zginął w wypadku 16 sierpnia 1891 roku, podczas samotnej wspinaczki na Pic de Chambeyron, żeby zatknąć na szczycie francuską flagę.
Aby uczcić pamięć porucznika Bujon, wzniesiono pamiątkowy krzyż na Pic de Chambeyron, na wysokości 2800 metrów nad poziomem morza, z widokiem na korytarz, gdzie zdarzył się śmiertelny upadek.
Ta róża też została tak nazwana na jego cześć.

Młoda sadzonka rozkwitła 3 kwiatkami i po 12 dniach było już po spektaklu. Na dodatek kolor nie do końca odpowiada opisowi, ale tylko takiego koloru róże znalazłam w sieci. Może w tym roku będzie lepsza.
Dla zobrazowania czasu rozkwitu i przekwitania zamieściłam daty na zdjęciach.





pierwsze kwiatki










pierwsze przekwitły, rozkwita ostatni




Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Basia, constancja


Zielone okna z estimeble.pl

Souvenir du Lieutenant Bujon 19 Sty 2016 20:00 #426822

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kolor pozostał bardzo podobny jak w poprzednim roku, nawet w sieci pojawiły się zdjęcia bardzo podobnych kwiatów do moich.
Wniosek chyba coś nie tak z opisem koloru.

Jesienią 2014 roku wypuściła dość długi pęd, którego wiosną przygięłam i efekt tego był bardzo zadowalający - ona nadaje się do kulkowania bo wytwarza krótkopędy zakończone jednym ślicznym kwiatkiem.
Szkoda że nie zawsze otwiera swoje mocno napakowane płatkami pączki do końca, płatki delikatne przypiekają się w bardzo ostrym słońcu.









pączek napakowany po brzegi


17.08.2015 tym razem jeden ale do końca rozwinięty kwiatek
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Basia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.268 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum