TEMAT: Podłoże do róz

Podłoże do róz 22 Cze 2019 13:12 #664072

  • xxx550c
  • xxx550c's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Witam.
Czy jako podłoże do róż można zastosować glinkę mieloną z Substrala zamiast gliny ?
Czy to samo co glinka to to samo co glina ?
Pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Podłoże do róz 23 Cze 2019 22:39 #664480

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Jako podłoże do sadzenia zdecydowanie nie, ale jako dodatek do podłoża zdecydowanie tak, pod warunkiem, że gleba jest piaszczysta, taka, jak u mnie. Jak mam glinę, to dokładam do przygotowywanego podłoża. Jak nie mam, to kupuję glinkę mieloną. Uważam, że jest bardzo dobra dla roślin lubiących wilgoć, którą nie zapewni gleba piaszczysta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Ilona, Herbatnik, xxx550c

Podłoże do róz 24 Cze 2019 09:59 #664517

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Mam takie samo zdanie. Glina w dodatku do sadzenia róż idealnie się nadaje dla podtrzymania wilgoci i ścisłości . U mnie dużo lepiej rosną w takiej mieszanej glebie niż na piachach / czy nawet w miejscu gdzie jest sama dobra ziemia typu obornik czy kompost.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5, Betula, Ilona, xxx550c

Podłoże do róz 07 Lip 2019 17:17 #666658

  • xxx550c
  • xxx550c's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. PRZEPRASZAM ŻE TAK PÓŹNO. Mam jeszcze kilka pytań.
Czy lepsza będzie glinka mielona szara ze Substrala czy glinka żółta.
Czy zostawić glebę którą mam w ogrodzie i dodać glinki. Czy zrobić mieszankę z piasku, gliny, kompostu, ziemi ogrodowej i workowanej. A jak tak to w jakich proporcjach. Po prostu proszę o przepis na idealną ziemię do róź oraz proporcje danych składników. Bardzo mi zależy.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.274 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum