TEMAT: Chcę wyhodować mały ogródek różany dla mojej dziewczyny, ale nie mam p

Chcę wyhodować mały ogródek różany dla mojej dziewczyny, ale nie mam p 02 Kwi 2022 08:26 #798955

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Na różach się nie znam. Nie wiem też jak dużo masz miejsca bo to determinuje jakie odmiany mógłbyś posadzić. Odmian róży jest dużo od małych kompaktowych do pnących. Polecam zapoznać się z wątkiem o różach.

Jeśli chodzi o słonecznik to sprawa jest prosta kupujesz nasiona i sadzisz do gruntu lub dużej donicy. Słonecznik ozdobny jest w różnych odmianach i kolorach. Sam siałem i jeden rósł na 100 cm a drugi na 300 cm zależnie od odmiany.

Co potrzebujesz:
- sadzonki róż
- nasiona słoneczników
- miejsce (grunt, donice, skrzynie itp)
- możesz kupić ziemię ogrodniczą dostosowaną do sadzonych roślin, ziemię kompostową
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2022 08:29 przez brodus.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Chcę wyhodować mały ogródek różany dla mojej dziewczyny, ale nie mam p 02 Kwi 2022 10:56 #798970

  • Janta
  • Janta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 400
kiba89 wrote:
(...) jestem zupełnie nowy w ogrodnictwie!

Tak więc radzę zacząć od słoneczników, nasturcji i aksamitek oraz dyni jadalnej niewielkich rozmiarów (np. Potimarron, Uchiki Kuri, Amazonka; później warto przyciąć za 2-gim lub 3-cim zawiązanym owocem). Z kwiatów można zacząć przygotowywać sadzonki (czyli wysiać po kilka/kilkanaście nasion do pojemniczków w domu) już teraz albo koło połowy kwietnia, a dynie (pojedynczo do pojemniczków np. po kawie na wynos) dopiero pod koniec kwietnia - na początku maja. Jeżeli "ogródek" ma być na balkonie albo tarasie to warto zdecydować się na duże (15-20 litrowe pojemniki, głębokie przynajmniej na 30 cm), bo łatwiej w takich utrzymać wilgotność i rośliny mają dość miejsca dla korzeni.
W różnych wątkach na tym forum znajdziesz inspiracje i praktyczne rady. Czytaj więc i wcielaj w życie. :paper: :flower: Powodzenia :)
Pozdrawiam,
Janta
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.312 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum