TEMAT: Róże u Kamili

Odp: Róże u Kamili 26 Cze 2012 23:30 #50615

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kamilo- co ciekawego u Twoich różyczek? Pokażesz nam następne piękności?


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Róże u Kamili 25 Lip 2012 23:16 #57391

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Obejrzyjcie 'Summer Lodge' - róża zupełnie u nas nieznana, francuskiego hodowcy Pierre Orarda. Ma bardzo ciekawe kwiaty z wyraźną nutą brązów i miedzi w pomarańczowej poświacie :) Ładnie przezimowała, pędy ma sztywne, dość kolczaste. Wygląda mi na zdrową pod względem chorób grzybowych, ucierpiała nieco jako jedna z niewielu od przędziorków. Chociaż niewiele sobie z tego robi podobnie jak z niemiłosiernego słońca.

Odp: Róże u Kamili 26 Lip 2012 08:46 #57411

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
:woohoo: :woohoo: :woohoo: Jest przecudna, to jest to na co właśnie czekałam. Czy można ją zamówić u Ciebie? :) Jaka duża rośnie?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 26 Lip 2012 08:52 przez piku.

Odp: Róże u Kamili 03 Paź 2012 16:53 #74502

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kamilo wiem, że to nienajlepszy czas aby wywoływać Cię z różanej szkółki, ale minęły już trzy miesiące :think: zupełnie o nas zapomniałaś?

Odp: Róże u Kamili 09 Paź 2012 15:31 #76571

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Już jestem, trzeba mnie popędzić czasem :)

Spójrzcie na żółtą różę pomarszczoną (Rosa rugosa), odmiana 'Yellow Dagmar Hastrup'. Przymiotnik "żółty" może występować w dowolnej wersji językowej ;) Inna nazwa to 'Yellow Topaz'. Bardzo ładny odcień żółci, a sama roślina niezwykle żywotna.

Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa

Odp: Róże u Kamili 09 Paź 2012 17:03 #76590

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Żółta rugosa :woohoo: - takiej jeszcze nie widziałam. Muszę ją mieć :dance:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: Róże u Kamili 09 Paź 2012 22:39 #76706

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ależ ONA jest piękna :eek3:

Odp: Róże u Kamili 10 Paź 2012 09:01 #76761

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Cudowna! Kwiaty o uroczym kształcie i kolorze.
Będziecie ją rozmnażać? Nie to,żebym chciała nabyć. Boże broń! Znasz mój stosunek do rugos :wink4:

Odp: Róże u Kamili 10 Paź 2012 10:21 #76786

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Orszulko, chyba będziemy ją rozmnażać w przyszłym roku, bo to 2012 to chyba ostatni rok jej ochrony. Kwiaty pachną nieco jabłkami :) No i żadnego kłopotu z rugosami nie ma :)

Odp: Róże u Kamili 10 Paź 2012 10:38 #76790

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Dlatego zapytałam o mnożenie,bo szybciutko policzyłam sobie,że już można by :wink4: a to ucieszyłoby miłośników rugos,bo róża prześliczna!
Ostatnio zmieniany: 10 Paź 2012 10:38 przez Orszulkaa.

Odp: Róże u Kamili 10 Paź 2012 10:40 #76791

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
O tak to kolejny mój pomysł - stworzyć kolekcję rugos :D ja je lubię za ich bezproblemowość i dekoracyjność :)
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Róże u Kamili 12 Gru 2012 16:18 #100935

  • Alutka102
  • Alutka102's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 10
Ja też darzę sympatią rugosy, szczególnie za to, że nie trzeba ich kopczykować i owijać na zimę. Na pewno ją nabędę jak będzie dostępna. Na nie zawsze znajdzie się u mnie miejsce.

Odp: Róże u Kamili 28 Sty 2013 11:46 #116278

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Z Nowym Rokiem ( niezły refleks..) pokaże Wam bardzo wdzięczną różyczkę 'Fil des Saisons', belgijską różę autorstwa Ann Velle Boudolf (wraz z mężem jest właścicielką szkółki Lens). Niektórzy z Was na pewno mają te różę. Piękna, niewysoka florunda, o pojedynczych, różowych kwiatach z wyraźnymi żółtymi pylnikami. Osiąga około 40 cm wysokości, nie pachnie/ lub bardzo słabo, ale jest zdrową, obficie kwitnącą różą.

Odp: Róże u Kamili 28 Sty 2013 13:31 #116307

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Kamilo - piękne róże pokazujesz - szkoda, że tak mało ;) Ja akurat bardzo zainteresowana różanym tematem jestem
, w amoku przedsezonowych zamówień, więc....pokazuj swoje piękne róże i doradzaj :thanks:

Odp: Róże u Kamili 23 Mar 2014 01:24 #235925

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
Dzień dobry :)
Trochę mnie nie było, :thanks: o wybaczenie ;) ale nie mogłam się ogarnąć, i w sumie nadal nie jestem ogarnięta i moja doba jest zdecydowanie za krótka ale Orszulka delikatną acz stanowczą reprymendą :club2: przywołała mnie w końcu.

Przez ten czas to co zebrałam z róż urosło prawdopodobnie do 400 odmian w kolekcji, ale w tym roku muszę to skontrolować i zaktualizować :)
Wracając po tak długim czasie nie mogę pokazać byle czego, więc może .. ''Colibri Farbfestival' zwana też 'Ines Sastre', dość nowa odmiana z 2010 roku Meillanda. Ja uwielbiam paskowane kwiaty więc musiałam ja sobie zafundować ;)
Oznaczana jest jako pnąca, chociaż nie sądzę żeby u nas osiągnęła 180 cm wysokości.

Za tę wiadomość podziękował(a): Pani Bestia

Odp: Róże u Kamili 23 Mar 2014 07:33 #235938

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Kamila Sz wrote:
Ja uwielbiam paskowane kwiaty więc musiałam ja sobie zafundować ;)


A ja wprost przeciwnie - nie lubię paskowanych i jak mi padła po poprzedniej zimie 'Rosa des Cisterciens' to nie było mi żal. Na co mi taki zdechlak, co lekkiej zimy nie może znieś!
Jeszcze z paskowanych mam 'Papageno', ale ta róża to z serii nie gniotsa nie łamiotsa.

Prezentuj, Kamilo, pnące, bo niedługo tylko na takie idące w górę miejsce będę miała :)

Róże u Kamili 23 Mar 2014 08:46 #235959

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Kamilo,po przerwie :flower1: miło,że znowu jesteś z nami.Pokazuj co nowego udało Ci się zdobyć.

Róże u Kamili 22 Sie 2014 00:29 #293313

  • Kamila Sz
  • Kamila Sz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 157
'Pookah' - bardzo zdrowa i pełna wigoru róża amerykańskiego hodowcy Jamesa Delahanty z 2009 roku. Obsypuje się mnóstwem różowych kwiatów z białym oczkiem, zebranych w duże grona. Doskonała do tworzenia dużych, barwnych powierzchni. U mnie ma już około 80 cm, a więc znacznie więcej niż podaje HMF.
Nazwa pochodzi od Celtyckiego ducha który jest równie łaskawy co złośliwy, sama róża jednak jest zupełnie bezproblemowa. Jako pierwsza staje się dekoracyjna dzięki drobnym listkom i kończy kwitnienie również jako jedna z ostatnich.


Pookah.jpg.jpg


Pookah.jpg1.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Gosia, Pani Bestia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.309 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum