TEMAT: Drzewa i krzewy iglaste o pokroju płożącym

Drzewa i krzewy iglaste o pokroju płożącym 26 Lis 2012 22:30 #93686

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Rabatom iglastym towarzyszy w przeważającej części przypadków wyściółka z kory. A co, gdyby zastąpić ją czymś innym? A jeśli tym 'czymś' miały by być właśnie iglaki? Wśród nich znajdziemy wiele odmian świetnie nadających się do tego celu. Niektóre z nich płożą się po ziemi, inne z biegiem lat nie przekraczają kilkunastu centymetrów wzrostu tworzą rozległe 'dyski'. Oto kilka z nich

Juniperus horizontalis 'Golden Carpet'

Odmiana podobna do dwóch poprzednich, ale wyróżniająca się żółtym kolorem tworzą kontrastowe tło dla pozostałych iglaków. Bardzo podobną odmianą jest 'Loderi'
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2013 22:25 przez rispetto.


Zielone okna z estimeble.pl

Jałowiec-niski 13 Paź 2014 10:12 #305425

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Witajcie,

Poszukuję odmiany płożącej jałowca. Kolor igieł nie jest istotny. Chodzi mi o to aby był jak najniższy. Tuż przy samej ziemi. Bez wybijania pędów do góry. Jaką odmianę polecacie?
Agnieszka

Jałowiec-niski 13 Paź 2014 11:35 #305438

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ostatnio z zapałem przeglądam bogactwo kolorystyki jałowców płożących, coś mnie kręcą :happy:

Jałowiec rozesłany Juniperus procumbens ‘Nana’ ma piękny niebieskawy kolor i mięciutkie igiełki, rosnąc tworzy zgrabną poduszeczkę.

jalowiec-plozacy_2014-10-13.jpg


Jałowiec płożący Ice Blue jest bardziej szarawy i przypłaszczony do ziemi, a 'Golden Carpet' zielony ze złotymi zakończeniami na młodych przyrostach. Jałowiec płożący 'Blue Chip' wolno rośnie i ma piękny błękitny niemal kolor :)

Zerknij do wątków z naszego spisu iglaków, poszukując jałowców płożących i horyzontalnych :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...-i-krzewow-iglastych


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.239 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum