• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Drzewa i krzewy zimozielone, czyli zachowujące liście zimą

Drzewa i krzewy zimozielone, czyli zachowujące liście zimą 20 Sty 2018 05:09 #584422

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4019
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Inne zastosowanie bukszpanu:

bez


Zielone okna z estimeble.pl

Drzewa i krzewy zimozielone, czyli zachowujące liście zimą 20 Sty 2018 12:07 #584457

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pięknie przystrzyżony jest Twój bukszpan, a na czym polega jego inność zastosowania? Mógłbyś dokładniej to objaśnić?
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Drzewa i krzewy zimozielone, czyli zachowujące liście zimą 20 Sty 2018 12:20 #584464

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12230
:)
No właśnie, też się nad tym zastanawiałam :think:
Pozdrawiam - Ania

Drzewa i krzewy zimozielone, czyli zachowujące liście zimą 21 Sty 2018 05:13 #584651

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4019
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Inne, czyli nie żywopłot.
U nas w ROD >90% bukszpanów to części składowe żywopłotów.
bez
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Drzewa i krzewy zimozielone, czyli zachowujące liście zimą 21 Sty 2018 11:58 #584712

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
U mnie zimozielone rośliny królują w przedogródku. Z pełną premedytacją, gdyż zależało mi na tym, żeby ta część ogrodu była stonowana, elegancka i w miarę efektowna przez cały rok. A że przedogródek mam od północy i słońce zagląda tam tylko wczesnym rankiem i wieczorem, większość zimozielonych dobrze się tam czuje. I tak na jednej małej rabatce rosną mahonie, na środkowej rododendron o pstrych listkach Goldflimmer i kilka azalii japońskich, a rabatce po prawej stronie dróżki prowadzącej do domu - sosna czarna i cedr atlaski podsadzone mikrobiotami syberyjskimi. To doskonałe rośliny okrywowe na trudne stanowiska, o których chyba jeszcze nikt nie pisał.
Po obu stronach schodów rosną symetrycznie umieszczone kule bukszpanowe otoczone mini płotkiem z trzmieliny.

Bukszpanowa kula i płotek z trzmieliny

bukszpanowakulaitrzpotek-2.jpg


Rododendron Goldflimmer


rhgoldflimmer-5.jpg


I jeszcze bluszcz, który panoszy się w całym ogrodzie - rośnie "poziomo" jako roślina okrywowa, ale oczywiście głównie wspina się - na drzewa, po płocie, po ścianach domu mieszkalnego i domku ogrodnika.
Tutaj zaczyna zarastać jedną ze ścian domku ogrodnika, na której umieściliśmy kamienną płaskorzeźbę. Jego towarzyszem jest wiciokrzew pół zimozielony Blanche Sandman i winobluszcz

wolter-4.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2018 11:59 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Anika, CHI, Grazka2004


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.204 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum