TEMAT: Problem z peknieciem konara drzewka kwiatowego

Problem z peknieciem konara drzewka kwiatowego 22 Maj 2018 21:29 #607895

  • aya
  • aya's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Witam uprzejmie.
Mam trzyletnia bougainvilla.Mieszkam w goretszym klimacie i mam to drzewko przez caly rok na balkonie. Bougainvilla jesli chodzi o konar przypomina wysoka roze. Kilka cm nad ziemia jej cienki konar tworzy litere "v" tj ..jeden konar wychodzacy z ziemi , na wysokosci 5 cm dzieli sie na dwa wysokie pedy o wys ok 1,5 metra. Zrobilam blad przy przestawianiu jej na nowe miejsce na balkonie. Rozwiazalam wszystkie wiazania. W pewnym momencie jeden z tych dwoch rozgalezien konaru polecial na bok i pekl w miejscu , gdzie tworzy to "v". Powstalo sredniej glebokosci ciecie..tzn to "v" jakby poglebilo sie na dole. Zlozylam to ciecie i podwiazalam wyzej mocno. Teraz nie wiem co dalej. Czy to sie samo "zagoi"? Mam to drzewko gdzies uciac ? Mam isc do sklepu ogrodniczego po jakas masc? Mam zupelnie przyciac drzewko kilka cm nad ziemia, pod peknieciem? Mam czekac co bedzie? Zalezy mi na tym drzewku. Dziekuje ..zapewne dostane odpowiedz.


Zielone okna z estimeble.pl

Problem z peknieciem konara drzewka kwiatowego 22 Maj 2018 21:33 #607900

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Zazwyczaj miejsce cięcia, pęknięcia smaruje się maścią ogrodniczą, żeby nie wdały się choroby grzybowe. Ale, jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, gdzie nie ma wiele opadów, infekcja jest mało prawdopodobna.

Dobrze zrobiłaś, że pęknięcie zabezpieczyłaś, po paru miesiącach powinno wszystko się pozrastać.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.298 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum