TEMAT: Brzoza- przycięte gałęzie, pomocy.

Brzoza- przycięte gałęzie, pomocy. 11 Maj 2019 17:09 #656853

Witam, szukam odpowiedzi na pytanie odnosnie brzozy. Mam je 10 lat, byly piękne, i stała sie tragedia. Mieszkam przy zakładzie karnym i przyszedł do mnie funkcjonariusz z informacją, że trzeba przyciąć brzozy bo zasłaniają im kamery. Miało to być delikatne podcięcie gałązek. Jak wróciłam do domu to sie poryczałam. Obcięli połowę gałęzi na każdym drzewie, dodatkowo czubek jednej z nich. Proszę powiedzcie czy to już marny koniec czy jakieś gałęzie odrosną. Jestem załamana. :(
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

Brzoza- przycięte gałęzie, pomocy. 11 Maj 2019 17:36 #656856

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Spokojnie - dadzą radę. Widziałam "ogłowione brzozy", które puściły gałęzie.

Brzoza- przycięte gałęzie, pomocy. 11 Maj 2019 20:12 #656890

Tylko, ze czytalam rozne informacje i nie pisze jasno i wyraznie, ze odrosnie. To jest przyciete przy samym pniu.

Brzoza- przycięte gałęzie, pomocy. 11 Maj 2019 22:09 #656921

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Na pewno brzozy zaczną puszczać nowe pędy, które podrosną, zmienią się w gałęzie, a wtedy znów przyjdzie ekipa i je podetnie :)
Świetnie wygląda żywopłot z tui, naprawdę idealnie zamaskował dość ponury mur :bravo:

Brzoza- przycięte gałęzie, pomocy. 11 Maj 2019 22:53 #656933

Oj juz nikt nie podetnie. W poniedziałek ide złożyc skargę, umowa była taka, że podetną trochę gałązki. A tuje mam juz duże. Polowa muru zakryta, reszta tuj jeszcze mała. A brzozy to takie moje dziecko, ukochane drzewa. I tak je potraktowali, że wyglądają jak szachłaki.
Kiedy brzoza może zacząć wypuszczać nowe pędy?
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2019 22:53 przez monikagroszek. Powód: zla tresc

Brzoza- przycięte gałęzie, pomocy. 18 Maj 2019 08:24 #657970

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Zainwestuj raczej w drabinę i mechaniczną piłę. Te tuje ze zdjęć wymagają przycięcia. Jeszcze rok-dwa i też zostaną obcięte przez administrację ZK. Z ich punktu widzenia to będzie konieczność.

S.
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Brzoza- przycięte gałęzie, pomocy. 18 Maj 2019 23:57 #658090

  • Ninia
  • Ninia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1435
Brzoza nowe pędy zacznie puszczać już niedługo - na pewno latem jeszcze tego roku. Mam dwie brzozy, które chciałam skrócić dość mocno i zostały ścięte w miejscu tuż za wyrastającymi gałęziami z pnia (było to 2 lata temu). W tej chwili korona znów się zagęściła i tworzy zgrabne drzewo. W przyszłym roku znów będą podcinane, bo nie chcę takich wysokich drzew. Także spokojnie - brzoza świetnie da sobie radę. Te odrosty, które niedługo zaczną się pojawiać - za dwa lata będą już sporej grubości gałęziami.
Ostatnio zmieniany: 19 Maj 2019 00:00 przez Ninia.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.331 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum