TEMAT: Ginkgo Biloba? Kiełkująca roślinka przy moim drzewku Bonsai

Ginkgo Biloba? Kiełkująca roślinka przy moim drzewku Bonsai 14 Cze 2020 21:04 #714578

  • Mszk
  • Mszk's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Witam serdecznie,

Ponad tydzień temy zakupiłam drzewko Bonsai i z podłoża zaczęła kiełkować mała roślinka. Na początku chciałam się pozbyć "chwasta" ale postanowiłam dać mu szansę.

Tempo wzrostu ma dość szybkie (z jednego pędu pojawiło się nagle 6 małych/bardzo małych) i zaczęły zarysowywać się listki. Użyłam aplikacji na telefonie w celu identyfikacji i wynik był jeden: Gingko Biloba. Ale może to za wcześnie na identyfikację?


Jeśli rzeczywiście jest to Gigko, chciałabym dać mu szansę i mam następujące pytania:

- czy można chodować w mieszkaniu (mieszkamy w bloku) czy może lepiej na balkon?
- jak delikatnie przesadzić roślinkę i do jakiego podłoża? Zostawić ją jeszcze na jakiś czas przy Bonsai czy może próbować ją już przemieścić?
- jako że bonsai podlewany lejąc wodę na podstawek (nie po korzeniach) to czy wystarczy, że będę zraszać gingko na tym etapie?

Byłabym wdzięczna za pomoc przy rozpoznaniu i porady dotyczące przesadzenia.

Pozdrawiam wszystkich!


Gingko1.jpg


Gingko2.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Ginkgo Biloba? Kiełkująca roślinka przy moim drzewku Bonsai 14 Cze 2020 21:44 #714595

  • Maciej
  • Maciej's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 305
Z miłorzębem ta roślina nie ma nic wspólnego .

Pozdrawiam
Maciej
Za tę wiadomość podziękował(a): Mszk

Ginkgo Biloba? Kiełkująca roślinka przy moim drzewku Bonsai 14 Cze 2020 23:30 #714619

  • Mszk
  • Mszk's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Dziękuję bardzo!

Będę obserwować co się z tą roślinką dzieje :)

Ginkgo Biloba? Kiełkująca roślinka przy moim drzewku Bonsai 15 Cze 2020 07:07 #714640

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
To jest chwaściur, wyrwij :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Mszk

Ginkgo Biloba? Kiełkująca roślinka przy moim drzewku Bonsai 15 Cze 2020 07:11 #714641

  • Mszk
  • Mszk's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Rwę go! Dziękuję :)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.170 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum