• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy....

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 15 Sie 2015 16:31 #395846

  • fenix1607
  • fenix1607's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 166
Drodzy Forumowicze,

Zostałem pomówiony przez "marynia", od której obecnie żądam przeprosin i wyjaśnienia całej rażącej dla mnie sytuacji.

"marynia" zakupiła wspomniane irysy w Szkółce Roślin Ozdobnych - Ratowice należącej do Pani WŁADYSŁAWY ŻUKOWSKIEJ!!! We wspomnianej szkółce również ja kilkukrotnie dokonywałem zakupów szczególnie liliowców i jestem z nich bardzo zadowolony.

Oto dowód skąd pochodzą wspomniane odmiany przedstawione na zdjęciu "marynia", o które zostałem pomówiony:

1. irys 390 BLENHEIM ROYAL: ild-flowers.eu/taxonomy/term/7?page=3

2. irys 560 SILVERADO: ild-flowers.eu/taxonomy/term/43?page=3

3. irys 461 SCANDIA DELIGHT: ild-flowers.eu/taxonomy/term/43?page=1

Poniżej zamieszczam również dokumentacje fotograficzną ze Szkółki Pani W. Żukowskiej wraz z numerem i nazwą odmianową irysa, co jest zgodne ze zdjęciem zamieszczonym przez "marynia".

Jak więc widać irysy nie zostały w ogóle zakupione poprzez Allegro, nie wspominając już że nie u mnie!!!!!


O pomówieniu informuję również Moderatora i domagam się stosownej reakcji z Jego strony oraz wyjaśnienia tej sprawy z nieuczciwą forumowiczką "marynia"

Tak łatwo z zawiści niszczyć komuś dobrą opinię, którą sobie wypracowuje przez lata ciężkiej i uczciwej pracy!!!!!

fenix1607


irys390.jpg



irys560.jpg



irys461.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): viola


Zielone okna z estimeble.pl

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 15 Sie 2015 21:17 #395883

  • peonia
  • peonia's Avatar
To celowe działanie na szkodę drugiej osoby.Spreparowane fakty kieruje się pod adresem niewłaściwej osoby. Uważam, ze 'marynia' się juz nie odezwie, powinno się ją wykluczyć z naszego forum.

Ale to była zapewne znana nam dobrze , ukrywająca się pod tym nickiem osoba. Mam takie przypadki , gdzie kupują u mnie rośliny ledwo co zaawansowani użytkownicy forum , następnie 'znikają'.
Współczuję Feniks, :(
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2015 21:18 przez peonia.

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 16 Sie 2015 11:27 #395950

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
O pomówieniu informuję również Moderatora i domagam się stosownej reakcji z Jego strony oraz wyjaśnienia tej sprawy z nieuczciwą forumowiczką "marynia"

Nie jesteśmy portalem sprzedażowym, w związku z tym nie mam możliwości zweryfikowania prawdziwości wpisu ani Maryni ani Feniks1607.
Zgodnie z regulaminem usuwane są jedynie komentarze (pozytywne i negatywne) osób nowo zarejestrowanych.

Proponuję, aby pozostający w sporze forumowicze wyjaśnili sprawę między sobą.
Za tę wiadomość podziękował(a): MirkaS

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 16 Sie 2015 11:33 #395951

  • fenix1607
  • fenix1607's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 166
tylko tyle marginesem uzupełnienia.....

odpHiacynty.jpg

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 18 Sie 2015 11:33 #396422

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Do mnie dzisiaj dotarła przesyłka od Fenix 1607 . Sami oceńcie- nie dość ,że super sadzonki to
jeszcze gratisy


[/URL][/img]
Pozdrawiam,Joanna
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia, fenix1607

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 19 Sie 2015 17:25 #396627

  • MirkaS
  • MirkaS's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 90
Ja pochwalę się zakupami od Anity, kłącza(mimo ogromnej suszy) dorodne i duże, jak zawsze nie obyło się bez gratisów.
Bardzo ją polecam, kupuje liliowce i mieczyki już od kilku lat i nigdy się nie zawiodłam :thanks:

Attachment 20150819_171145.jpg not found

Pozdrawiam
Mirka
Ostatnio zmieniany: 19 Sie 2015 17:25 przez MirkaS.

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 20 Sie 2015 10:28 #396756

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
To ja pochwalę się zakupami u Kasi (barashka ) z forum , pasjonatka i miłośniczka irysów , nie muszę nawet pisać , że w tym przypadku żadnej loterii nie ma , wszystkie odmiany będą się zgadzać , wielkość kłączy sami popatrzcie :supr3: :supr3: , a dostawa to co zamówione super , i drugie tyle gratisów + bonusy :hearts: , naprawdę przyszła podwójna ilość zamówienia .I tak jest za każdym razem ( zamawiam trzeci rok ;)


DSC06702.jpg




DSC06704.jpg


..........wielkość kłączy


DSC06705.jpg

.....moje zamówienie


DSC06707.jpg

......a tu po dołożeniu gratisów :supr3: :supr3:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 20 Sie 2015 10:58 #396760

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Ja nie mam zdjęć , ale polecam wymianę Z Klio :thanks: ,takich wielkich liliowców jak ja dostałam od Krysi życzę wszystkim .To były rośliny dane od serca :kiss3:
Beata :bye:
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2015 11:10 przez beatazg.

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 25 Sie 2015 21:36 #398000

  • peonia
  • peonia's Avatar
Feniks1607. :) :thanks:
IMG_2521-2.jpg


IMG_2522-2.jpg


IMG_2520-2.jpg

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 26 Sie 2015 07:49 #398070

  • pierre.black
  • pierre.black's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 163
  • Otrzymane dziękuję: 275
Wśród osób sprzedających irysy NA ALLEGRO z czystym sumieniem polecam zakupy irysów u fenix1607. Kłącza, które otrzymałem od fenix1607 to po prostu rewelacja :) duże, zdrowe, doskonale oznaczone, do tego miłe gratisy. Na pewno wrócę do Niego jeszcze na zakupy :) Zdjęcia sadzonek mówią same za siebie, już latem 2016 będę się cieszył kwiatami nowych irysów.

irysy1sadz.jpg


irysy2sadz.jpg


irysy3sadz.jpg
Pierre
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, fenix1607

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 21 Wrz 2015 11:18 #403228

  • marynia
  • marynia's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witam,
Jesli rzeczywiscie sie pomylilam, to przepraszam, nie zrobilam tego celowo. Dostalam pare przesylek jednoczesnie i musialam pomylic paczki.

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 04 Cze 2021 09:07 #764474

  • tafta
  • tafta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 289
  • Otrzymane dziękuję: 965
Dawno tu nikt nie zaglądał :unsure:
Mnie interesuje kupno liliowców, od forumowiczów i spoza forum też włącznie z krajami ościennymi jeśli ktoś zna dobre, szacowne źródło, godne polecenia. Z wymienionych w tym wątku znam: Fenixa, Byczyńskiego/Żukowskiego, i Bodalskiego, ale jak każdy maniak rozglądam się za więcej. znajdzie się ktoś, coś... :search:
Mój wymóg to własne zdjęcia
Sama również mam trochę pozycji, choć na ten moment oferta już jest przebrana. Jesienią (schyłek lata) będzie ciekawsza.
Z żyznych Kujaw pozdrawia Małgosia
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2021 10:43 przez tafta.

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 11 Sie 2021 21:04 #773480

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3648
  • Otrzymane dziękuję: 19363
robinhood66 wrote:
z czystym sercem mogę polecic wszystkim szkółke państwa Włądysławy Zukowskiej i Jerzego Byczynskiego (tak , własnie TEGO Byczyńskiego) :woohoo: z Oławy :) :) :) kupowałem u nich juz czterokrotnie i ZAWSZE rosliny przychodza dorodne, swieżutkie i zgodne odmianowo .sa solidnie zapakowane i bardzo szybko przesyłane. Takich ludzi naprawde warto wszystkim polecic! :thanks: :flower1: w dodatku ceny mają naprawde konkurencyjne a ilość odmian moze wprawic w zawrót głowy. ja w kazdym razie na pewno bede zakupy kontynuował pod warunkiem ze znajde sposób na "rozciagniecie" mojej działki.. :rotfl1:
ew. link: ild-flowers.eu/kontakt

Ceny faktycznie konkurencyjne, jest też w czym wybierać.
Znalazłam u nich kilka odmian, na których bardzo mi zależało.
Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka i się rozczarowałam.
Sadzonki, jak sadzonki, otrzymywałam większe i ładniejsze za podobną cenę. Podwiędnięte,korzenie bez grama ziemi i śladów jakiejkolwiek wilgoci, zapakowane tylko luźno w torebki foliowe
IMG_20210811_095848.jpg

Całe szczęście, że liliowce to twardziele mam nadzieję, że szybko dojdą do siebie.
Liczę też, że będą zgodne odmianowo, ale o tym to ja się dopiero w przyszłym roku przekonam.
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2021 21:24 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, ewakatarzyna, Bobka, tafta, Kornik

LILIOWCE / DALIE / IRYSY - polecani sprzedawcy.... 11 Paź 2021 12:26 #778660

  • tafta
  • tafta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 289
  • Otrzymane dziękuję: 965
Kupuję u Zukowskiego/Byczyńskiego od trzech lat i tak właśnie wyglądają sadzonki od nich, małe i podwiędnięte. W odmianach również są błędy. Z tego co zauważyłam to jeśli na zdjęciu jest inny liliowiec niż opisana odmiana, zakwitnie to co na zdjęciu. Kupeję jednak dalej...

Chciałabym polecić Panią Bodusz i jej Daylilies-Planet, choć ostatnio oferta nie jest zbyt bogata (mam nadzieję, że to przejściowy problem), to ceny nie są wygórowane, a sadzonki są dorodne. Jeśli chodzi o zgodność odmianową, to wiem, że Pani Bodusz przykłada ogromną wagę do tego, aby nie było omyłek.
Z żyznych Kujaw pozdrawia Małgosia
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2021 14:28 przez tafta.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.287 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum