TEMAT: Gdzie kupić nasiona ? Internet ?

Gdzie kupić nasiona ? Internet ? 16 Gru 2015 11:06 #418413

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Już niedługo zacznie się u mnie ta strasznie kosztowna i nieuleczalna choroba. Skończyłam co prawda z lataniem po centrach ogrodniczych. Wychodziłam stamtąd z siatkami nasion, a dopiero w domu okazywało się, ze pięknie wyglądająca na obrazku roślina o dziwnej nazwie to rudbekia czy ślaz których mam pełno. A ogórki to nie te, które chciałam.
Teraz kupuję przez internet, mam czas na zastanowienie się, sprawdzenie co to za roślina czy odmiana. Ale to ma też swoje minusy. Każda z wiodących firm nasiennych ma swój sklep. I tak np biała kocankę ma Legutko, ale czerwoną Polan. Pomidory odmiany którą poszukuję ma np Vilimor,a szarłat Rekwiat itd itd Doliczając koszty przesyłki to cenowo nie wychodzi to ciekawie. Sklepów internetowych gdzie byłyby wszystkie krajowe firmy jak na lekarstwo. Jedynie co znalazłam to Zielony Ogrodnik, ale oni też nie mają nasion wszystkich firm. A wy gdzie kupujecie nasiona. Nie chodzi mi o zwykłą aksamitkę z marketów. Chodzi mi o np szałwię, goździki, czy nawet pluskwice, o pomidory w paski, czy czerwona sałatę.


Zielone okna z estimeble.pl

Gdzie kupić nasiona ? Internet ? 16 Gru 2015 13:25 #418420

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Emalio,ja jak chciałam kupić kilka kwiatków , których nasion nie widziałam w okolicznych sklepach znalazłam po prostu na allegro . Ale też znam sklep typowo ogrodniczy ,gdzie można kupić wszystko i tam mają bardzo dużo różnych nasion z kilku firm , ale to jest 32 km ode mnie, więc nie jestem tam za często, a może i dobrze ,że nie jest bliżej :P . Lubię kupować tam jesienią bo są obniżki 30%, a np. malutkie doniczki z rojnikami były po złotówce a za takie same na forum płaciłam 3,50.

Beata :bye: .

Gdzie kupić nasiona ? Internet ? 16 Gru 2015 13:58 #418421

  • Poll
  • Poll's Avatar
Internetowe zakupy mają to do siebie,ze mamy komfort a nawet luksus zakupów przez cała dobe, bez pośpiechu. W razie niejasności, mozna zapytać wujka google i przeczytać opinie nawet zagranicznych hodowców ( co jest cenne przy rzadkich roslinach) . Jasne,ze dochodza koszty przesyłki, ale w necie mamy wszystko na miejscu a jeżdżąc od sklepu do sklepu w poszukiwaniu tego, co nam trzeba i...czesto nie trzeba :lol: , wypalamy benzynę, płacimy nierzadko za parkingi...
Dla mnie, internetowe zakupy to dobrodziejstwo i prócz zagranicznych targów ogrodniczych , jedyne źródło zakupu ciekawych roślin, czy nasion.

Gdzie kupić nasiona ? Internet ? 16 Gru 2015 14:33 #418429

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Absolutnie zgadzam się internet jest podstawowym miejscem zakupu nasion dla mnie, ale internet to to tak ogólnie. Ja pytam o konkretne sklepy internetowe gdzie była by oferta wszystkich firm nasiennych. Przynajmniej tych polskich, a mogły by być tez czeskich czy węgierskich. Ja wczoraj zrobiłam zakupy w internetowym sklepie estońskim. Samych goździków Szabo mieli 9 odmian. 18 odmian ostróżek!A dyń to nie wiem, dobrze ponad 100 odmian.U nas jest trochę firm nasiennych, ale nie ma miejsca, gdzie były by wszystkie razem, gdzie można by było porównać ceny, usłyszeć opinię o jakości.

Gdzie kupić nasiona ? Internet ? 16 Gru 2015 14:35 #418431

  • Poll
  • Poll's Avatar
Aaaaa... to trochę niejasno było napisane. ;)
Ja zazwyczaj nie szperam po sklepach a po eBay UK z przełącznikiem na USA.

Gdzie kupić nasiona ? Internet ? 17 Mar 2016 12:30 #445997

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
W ubiegłym roku nasiona kupowałam tutaj , mieli największy wybór tego co chciałam i rozsądne koszty przesyłki :P .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, CHI

Gdzie kupić nasiona ? Internet ? 23 Sie 2018 09:22 #622951

  • Pasjonatka21
  • Pasjonatka21's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 1
Ja też uważam, że zakupy także ogrodnicze za pośrednictwem internetu to bardzo dobra opcja. Na spokojnie można przejrzeć ofertę, jeśli czegoś nie wiemy doczytać. Duże markety ogrodnicze mają też swoje plusy aczkolwiek profesjonalizm w obsłudze niestety daje dużo do życzenia. Czasami można wejśc i wyjść ze sklepu i niczego się nie dowiedzieć. Tylko szkoda czasu, paliwa i nerwów.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Gdzie kupić nasiona ? Internet ? 17 Sty 2021 20:28 #743629

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3675
  • Otrzymane dziękuję: 19544
Nadchodzi ten czas ;)
Macie sprawdzone sklepy internetowe, w których można kupić nasiona? Chodzi o sklep, w którym byłby duży wybór , ceny(szczególnie za przesyłkę) niewygórowane?
Chodzi mi głównie o nasiona warzyw.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.204 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum