TEMAT: ZAKUPOWE INFORMACJE

ZAKUPOWE INFORMACJE 31 Gru 2015 10:01 #420337

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Joanno, ale jest tyle sprzecznych informacji o roślinkach od tego Pana... jedni go chwalą, inni ganią (wystarczy poczytać oceny), ale fakt ma ciekawe roślinki, w tym sadziec czekoladowy, którego nie mogę nigdzie lokalnie dostać! możesz coś powiedzieć w tym temacie zakupów, chciałabym kupić od niego kilka roślin, ale mam obawy...


Zielone okna z estimeble.pl

ZAKUPOWE INFORMACJE 31 Gru 2015 10:33 #420340

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dopóki pan sam się zajmował produkcją było wszystko świetnie. Ale paradoksalnie ilość klientów spowodowana jego dobrą opinią go przerosła ;) , poszedł w masówkę, myślę, że zatrudnił jakichś ludzi, którzy nie do końca czują temat, no i clue programu - sam już nie produkuje roślin, tylko je zamawia - stąd sporo pomyłek, które kiedyś się nie zdarzały. Do tego sadzonki mniejsze, żeby nie powiedzieć mikre, a kiedyś z jednej od niego robiłam 3 od razu...

Niemniej i tak zaraz sprawdzę co wystawił :rotfl1: , w zeszłym roku powstrzymałam się od zakupów, ciekawe, czy teraz też się uda :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

ZAKUPOWE INFORMACJE 31 Gru 2015 10:42 #420346

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Ja się powstrzymuję, klasyczny przykład tego, że ilość zabija jakość. A na wspomnienie pomyłek i tak mi ciśnienie podskakuje :evil:

S.
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

ZAKUPOWE INFORMACJE 31 Gru 2015 12:05 #420361

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
W takim razie ja jestem szczęściarą . Wszystkie peonie miałam zgodne odmianowo
( kupuję tylko chińskie ), minimum 3 oczkowe. Część zakwitła w roku posadzenia.
Funkie obserwuję ale na szczęście są zdrowe. Irysy wszystkie zgodne odmianowo.
Z innych roślin straciłam przez 4 lata kilka ale tylko jedna przyszła do mnie
w złym stanie . Nie reklamowałam bo kosztowała 2.20 a dostałam kilka gratisów.
Kupujemy z koleżanką od 4 lat za ponad 200 zł jednorazowo.
W tym roku też już zaczęłam zakupy.
W moim przypadku to zdecydowanie udane zakupy.
Pozdrawiam,Joanna
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

ZAKUPOWE INFORMACJE 02 Sty 2016 18:53 #420984

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
W Kauflandzie są bluszcze po 3.50 ,z 7 odmian .Sama kupiłam 3 , chociaż może jedną z nich mam .

Beata :bye:

100_5190.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): nati6, izy10

ZAKUPOWE INFORMACJE 06 Sty 2016 18:51 #422149

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Od poniedziałku w Lidlu mają być ciemierniki i cebulki w ceramicznej miseczce a od czwartku hiacynty i krokusy

lidl11.01-2.jpg
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, beatazg, izy10

ZAKUPOWE INFORMACJE 06 Sty 2016 19:07 #422162

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Kaufland cena 3.99

20160106_124701.jpg
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…
Za tę wiadomość podziękował(a): babaewa, Amarant, beatazg

ZAKUPOWE INFORMACJE 06 Sty 2016 22:09 #422281

  • babaewa
  • babaewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 1458
Przeglądając foldery znalazłem zdjęcie z przed 5-6 lat ,na którym widać zadowolenie z nowych nabytków .Pewnie większość z nas cieszy się z nowo zakupionych roślin jak dziecko z nowej zabawki.
Obraz216.jpg
:search:
Obraz230.jpg
:hearts:
Później refleksja : gdzie je posadzić? i co roku ten sam dylemat .
Małgosiu ,giełda kwiatowa przy ul. Równej jest otwarta dla każdego ,bez żadnych ograniczeń ale bardzo wcześnie rano .Można wjechać swoim pojazdem za niewielką opłatą .Co do kwiatów to w większości są ;cięte; ,widziałem w zeszłym roku piwonie drzewiaste ale w hurtowych ilościach [skrzynka ok. 10szt.]. O wiele więcej i ciekawszych roślin jest na kiermaszu działkowca w maju [hala sportowa ]. Również na rynku bałuckim można coś ładnego trafić. Pozdrawiam Andrzej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Annar, Amarant, izy10, gogi_s

ZAKUPOWE INFORMACJE 09 Sty 2016 14:04 #423136

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Andrzeju, dziękuję!zaciekawiłeś mnie piwoniami drzewiastymi ... u mnie w ogrodniczym były one w cenie 50zł/sztuka, może na giełdzie taniej? postaram się wiosną wybrać, by zaspokoić ciekawość!
a pod halą Toya najlepiej mi się kupuje od ogrodników-pasjonatów ;) choć jedna babeczka oszukała mnie z ciemiernikiem-ale trudno, nie każdy sprzedawca jest uczciwy! a rynek Bałucki-oj dawno nie byłam :) mam nadzieję, że i Ty w tym roku coś wystawisz z liliowców :)

ZAKUPOWE INFORMACJE 29 Sty 2016 20:13 #429864

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
W Auchan jest duży wybór nasion i pojawiły się już rośliny w kapersach: mieczyki, lilie, serduszka, tawułki, malwy, orliki ( ciemne, prawie czarne ), łubiny, trawy, ale najwięcej dalii - ogrom . Ceny różne od ok. 2,00 do 12,00 PLN.
Są też hosty ;) .

W ubiegłym roku kupiłam tam kilka roślin i wszystkie żyją, a nawet kwitły, niektóre całkiem ładnie :flower2: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): izy10

ZAKUPOWE INFORMACJE 29 Sty 2016 20:26 #429871

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widziałam tam dziś rozplenicę Red Head i o mało co nie kupiłam ;) , tylko nie mogłam sobie przypomnieć jak tam u niej z zimowaniem. Teraz doczytałam, że nie najgorzej i chyba wrócę :silly:

ZAKUPOWE INFORMACJE 29 Sty 2016 21:35 #429911

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Też miałam ją w ręku, ale nie trzeba by już ją posadzić do donicy, a ja nie przygotowana jeszcze jestem na nowy sezon :P .
W ciągu tygodnia nie wykupią
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

ZAKUPOWE INFORMACJE 31 Sty 2016 17:27 #430388

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
ja również jestem zadowolona z bylin z Auchan (głównie z mieczyków!)
czyli są w tym roku jeszcze trawy (pamiętasz Marto jakie oprócz Red Head?), hosty (takie standardowe czy odmianowe również?) - w zeszłym roku w moim nie było, niestety!
w większości, po wpisie Krzysi, widzę, że byliny powtarzają się, a są jakieś nowości (wiem-idzie dostać oczopląsu od liczby odmian i gatunków!), które rzuciły Wam się w oko?
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2016 17:31 przez gogi_s.

ZAKUPOWE INFORMACJE 31 Sty 2016 18:38 #430416

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Małgosiu, były i inne trawy, ale nie pamiętam jakie :jeez: , nie przywiązywałam większej uwagi, bo mam zamiar przyjrzeć się im przy kolejnej wizycie w A.
Hosty odmianowe, chyba takie same jak w ubiegłym roku, na 100% widziałam Wide Brim i White Feather, niestety też nie poświęciłam im uwagi, bo nie kupuję host w marketach.


Rośliny pochodzą od różnych producentów i są w różnych cenach, różnie oznakowane, np. tańsze floksy były podpisane jak samochody dla kobiet :devil1: : red phlox, blue phlox...
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

ZAKUPOWE INFORMACJE 31 Sty 2016 18:51 #430422

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Krzysiu,
dziękuję za informacje!
ja wybieram się koło środy, dlatego tak dopytuję! wiesz, co roku coś dokupię, choć może nie powinnam :hammer:
a trawy - ciekawa jestem czy okażą się zgodne odmianowo ;) (oby coś zostało dla mnie!)
a opis bylin "tańszych" - bardzo trafne porównanie :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

ZAKUPOWE INFORMACJE 05 Lut 2016 23:36 #432334

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Krzysia wrote:
W Auchan jest duży wybór nasion i pojawiły się już rośliny w kapersach: mieczyki, lilie, serduszka, tawułki, malwy, orliki ( ciemne, prawie czarne ), łubiny, trawy, ale najwięcej dalii - ogrom . Ceny różne od ok. 2,00 do 12,00 PLN.
Są też hosty ;) .
Krzysiu byłam , widziałam i tylko w Auchan wiosną powiało . U Marka i Euro Ogrody zima w najlepsze , tam jeszcze nic sie nie dzieje :( Zapraszali w marcu
W Auchan " rzuciłam " się na hiacynty , masa hiacyntów . Jeden po drugim lądowały w moim koszyku :)
W kapersach buszowałam ale tak nieskromnie napiszę , jak w tej piosence " to już było , to juz mam " także kupiłam tylko tak symbolicznie azjatki z nadzieją ze może coś cudacznego tam się zamieszało :) Nie sadzę że wszystkie trafią mi się np. zółte :(no i dalia . Mam ich sporo w zimowaniu ale jak to nowy sezon bez nowej dalii ? grzechem by było i w koszyku dalia ( op. chyba z 3 sztuki w nim ) Tartan wylądowała . Patrzyłam piwonii ale te korzonki zniechęcają totalnie . Kiedy mi urosną , zakwitną ? Wolę kupic u Asi Gaw już rosnące , kwitnące w donicach za te same pieniądze praktycznie .
Zimno tam u Was nie wiedzieć czemu , wszak daleko do siebie nie mamy ale u mnie zdecydowanie cieplej. Ten zimny arktyczny wiatr wcale mi sie nie podobał brrr...
Zdziwiłam sie bardzo że Ogrody Marka tak blisko marketu .Tyle było okazji by tam bywać , a Ja nie wiedziałąm o ich istnieniu ,, ale teraz juz będe wiedzieć i pamiętać by wpaść i tam , choć na chwilę , taką długą .

Moje kapersowe zakupy


Attachment 20160205_224235.jpg not found



i pamiątkowe widoczki ach :)


Attachment 20160204_175913.jpg not found




Attachment 20160204_175931.jpg not found




Attachment 20160204_175936.jpg not found

Za tę wiadomość podziękował(a): babaewa, Klio, Amarant, Krzysia

ZAKUPOWE INFORMACJE 06 Lut 2016 00:14 #432342

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Zuza byłaś i do mnie na kawę nie wstąpiłaś :teach: jeśli przyjedziesz w marcu to razem się do Ogrodów Marka wybierzemy, ich drugi, a w zasadzie pierwszy, ten przy A. to drugi ogród ;) mam tuż obok. Oni handlują w namiotach, więc dopiero od marca, przechodząc widziałam, że iglaki w donicach jeszcze leżą okryte.
Euro mają siedzibę w budynku, działają cały rok, ale też zaczynają tak naprawdę od marca, teraz to tylko donice, nawozy, narzędzia... nawet nasion nie mieli, kiedy tam byłam. Auchan od początku stycznia już wystawia stojaki i jak zauważyłam jest duże zainteresowanie.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Zuza

ZAKUPOWE INFORMACJE 06 Lut 2016 00:44 #432344

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Witaj Krzysiu :)
Kawę wypijemy jak sie ociepli i ogrody ruszą , okej ?
Ja już pracuje , myślę nad tym , wierz mi .
Toż to nie zlot tylko spotkanie z Tobą , jedną osobą i tremy nie powinno być wcale .
Podejrzewam , ze jak pójdziemy w temat ;hosty
to kto tam będzie myślał , że widzimy się pierwszy raz :rotfl1:
Pasuje mi początek spotkania w ich ogrodzie , tuż obok Ciebie
a potem dalej , Ty prowadź :dance:

:flower1:
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 00:47 przez Zuza.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.714 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum