TEMAT: Dziwny kolor korzenia Phalaenopsis

Dziwny kolor korzenia Phalaenopsis 28 Lut 2020 22:18 #695750

  • Viacek
  • Viacek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Witam kupiłem storczyka na promocji w markecie kwitł pieknie lecz w domu zrzucił kwiaty noi leży już jakiś czas. Ostatnio zaniepokoił mnie kolor korzenia taki różowo biały gdzieniegdzie zielony tak ma być to normalne

IMG_20200214_113352.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Dziwny kolor korzenia Phalaenopsis 28 Lut 2020 22:19 #695751

  • Viacek
  • Viacek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Zdj korzenia
IMG_20200228_202653.jpg

Dziwny kolor korzenia Phalaenopsis 29 Lut 2020 09:06 #695781

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
To normalny kolor korzeni, które nie mają dostępu światła.

Dziwny kolor korzenia Phalaenopsis 29 Lut 2020 09:49 #695788

  • Viacek
  • Viacek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
To pocieszyles mnie powiec lepiej będzie rósł w osłonce przed światłem czy w przezroczystej donicy

Dziwny kolor korzenia Phalaenopsis 29 Lut 2020 10:08 #695792

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Bez różnicy ale te dzikie rosną na drzewach bez jakichkolwiek osłonek :yummi:. Moje mają różnokolorowe osłonki przepuszczające światło. Przezroczysta osłonka pozwala na obserwację wilgotności podłoża. Jak wilgoci jest dostateczna ilość to korzenie są zielone, jak jest sucho ,robią się szare.
Ostatnio zmieniany: 29 Lut 2020 10:12 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Dziwny kolor korzenia Phalaenopsis 29 Lut 2020 18:14 #695860

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11176
Viacek jak ponownie włożysz storczyka do doniczki ( najlepiej przezroczystej bo tak jak napisał KaLp widać czy trzeba dostarczyć wody czy jeszcze nie ) to nie podlewaj go przez ok. 2 tygodnie. Pod doniczkę postaw płaskie naczynie z wodą a najlepiej do wody dodaj keramzyt lub jeżeli nie masz to nawet kamyki aby storczyk miał wilgotne powietrze. Po tych 2 tygodniach też nie lej wody a spryskuj podłoże z góry. Pierwsze moczenie w deszczówce lub odstanej wodzie dopiero gdzieś za miesiąc od posadzenia.
Storczyki, szczególnie te jedno pędowe to bardzo młode rośliny - góra 2 letnie, pędzone na sprzedaż więc teraz storczyk musi odpocząć, dojść do tężyzny jak w naturze czyli może nie zakwitnąć dość długo. W naturze w optymalnych dla siebie warunkach storczyki osiągają zdolność kwitnienia w wieku ok. 4 lat.
Wczesną jesienią możesz spróbować indukcji kwitnienia przez zmienność temperatury dzień/noc czyli wschodni parapet gdzie okno nie jest zamykane na noc. Może się uda a jak nie to za rok. Powodzenia :)
Pozdrawiam Ela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.244 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum