TEMAT: Potrawy bezglutenowe

Potrawy bezglutenowe 06 Wrz 2014 13:10 #297238

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Czy ktoś przyrządza potrawy bezglutenowe i może się podzielić przepisami?


Zielone okna z estimeble.pl

Potrawy bezglutenowe 07 Wrz 2014 11:11 #297325

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Bozi :bye: Ja na zmianę ze zwykłym pieczywem robię chlebki bezglutenowe z przepisu na tej stronie, ten ryżowo-jaglany, www.instytutirl.com.pl/index6.php, tylko inaczej je piekę, masę rozsmarowuję dość cienko na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i tnę na mniejsze kwadraty, po upieczeniu, wystygnięciu i połamaniu, wychodzi coś a'la bezglutenowe pieczywo chrupkie :) , chcę też spróbować chlebek ryżowo-jaglano-kukurydziany z tego przepisu thermodieta.blog.pl/pyszny-chlebek-bezgl...cena-za-1kg-ok-7pln/, chętnie poczytam przepisy na różne potrawy bezglutenowe :)
Ostatnio zmieniany: 07 Wrz 2014 11:13 przez zielonajagoda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Potrawy bezglutenowe 07 Wrz 2014 11:39 #297328

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Tilia, świetnie przepisy i przede wszystkim tanie. Żywność bezglutenowa sporo kosztuje. Moja bratanica ma dietę bezglutenowa od miesiąca. Dzięki niej przez miesiąc schudła 5,5 kg. Do tego ze względu na wysoki indeks glikemiczny nie wolno jej jeść ziemniaków, buraków,ugotowanej marchewki. Nie wolno jej jeść ryżu i kasz. Szkoda bo ten przepis z mąki ryżowej i jaglanej jest ciekawy.

Potrawy bezglutenowe 11 Wrz 2015 14:14 #401251

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
O, piekę takie chlebki już od dawna tylko zamiast kaszy jaglanej daję jęczmienną :) , spróbuję więc dla odmiany z jaglaną :)
Ja również rozkładam na cała blachę i tnę na kwadraty :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Potrawy bezglutenowe 11 Wrz 2015 19:29 #401300

  • ada.krysia
  • ada.krysia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 319
  • Otrzymane dziękuję: 137
Wiesiu. Kasza jęczmienna zawiera gluten niestety. Wszystkie cztery podstawowe zboża tj. pszenica, jęczmień, żyto i owies zawierają. Owies co prawda ma najmniej i gluten w nim zawarty jest podobno najmniej uczulający, ale jest i jeżeli ktoś ma celiakię albo uczulenie na gluten to musi wyeliminować mąki i przetwory z tych zbóż. Nawet trzeba sprawdzać skład leków, gdyż w wielu bywa skrobia zbożowa. Natomiast jedna uwaga do Bożi - dieta bezglutenowa nie jest dietą odchudzającą. Najczęściej w pierwszym okresie szybko się chudnie z powodu wyeliminowania węglowodanów i spożywania produktów o niskim indeksie glikemicznym. Zrobiła się w ostatnich latach modna, ale kto nie musi nie powinien jej stosować.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Potrawy bezglutenowe 11 Wrz 2015 20:20 #401309

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Moja bratanica jest pod kontrolą dietetyczki. Schudła 20 kg na diecie bezglutenowej i niskocukrowej ale niestety nadal waży ponad setkę. Przestała mieć różne uczulenia na tej diecie. W ogóle jest alergiczką.
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2015 20:23 przez Bozi.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.189 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum