TEMAT: Dobre żarcie po drodze - czyli miejsca polecane przez Forumowiczów

Dobre żarcie po drodze - czyli miejsca polecane przez Forumowiczów 22 Lip 2017 23:46 #556922

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Ze zdziwieniem stwierdziłam, że nie ma takiego tematu na Forum...
A restauracji, knajp, knajpeczek, smażalni itp jest mnóstwo - i skąd człowiek ma wiedzieć, gdzie wejść, a które omijać z daleka...

Czasami w dziwnym miejscu i o dziwnej porze można zjeść coś super - ruskie pierogi o 5-tej rano na ostatniej stacji po lewej przed granicą Gubin - Guben, czasami można się struć w "renomowanej restauracji o iluś gwiazdkach".

Dlatego proszę piszcie swoje kulinarne "najlepsze kulinarne wspomnienia". Najbardziej interesuje mnie woj. lubuskie :) ale temat jest nie tylko dla mnie ;-)

W moich stronach polecam 3 miejsca - co prawda smakoszem nie jestem, ale...

Wczoraj poniosło mnie na rybkę...
Mam taką ulubioną smażalnię w okolicy - Wojcieszyce po lewej stronie za światłami (jedynymi ;)) droga Jelenia Góra - Szklarska Poręba...
Filet z dorsza ze skórką przysmażony tak, że nie dałam rady poczekać aż wystygnie... Niebo w gębie i tylko 1 ość :)
Hitem jest pstrąg (wiem co piszę, jak jeździłam po całym dolnośląskim "żywiłam się" głównie smażonym pstrągiem), który jest zabijany dopiero po złożeniu zamówienia...

Zanim go spróbowałam nr 1 była smażalnia "Złoty Pstrąg" Kłodzko - Boguszyn (tam za to mają najlepsze wędzone).

Klika zdjęć ze smażalni - właściciel przyznał się, że lubi rośliny, zresztą to widać...


P7213076.jpg


P7213070.jpg


P7213065-2.jpg


P7213067.jpg


Kolejne "moje miejsce" to Zajazd w Wojciechowie - droga Jelenia Góra - Bolesławiec.

Przypiekane (lub nie) pierogi (można pomieszać kilka rodzajów) i gołąbki Krużewnickie (z kaszą gryczaną i kawałeczkami schabu).No i piękne kwiaty dookoła...


P5015486.jpg


P5015485.jpg


Zdjęcia z maja...
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, mirek28, Forumowa Żabula, Adasiowa, Florka


Zielone okna z estimeble.pl

Dobre żarcie po drodze - czyli miejsca polecane przez Forumowiczów 23 Lip 2017 09:55 #556941

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo dziękuję za namiary :hug: Jeśli będziemy w okolicy niechybnie tam zawitamy :lol: :lol:
A przy okazji mam pytanie o miejsce na wypicie dobrej kawy i ewentualne przegryzienie czegoś (dla mnie priorytetem jest kawa, ale moja druga połowa jest wciąż głodna :happy: :happy: ) w Darłowie - Darłówku :)

Dobre żarcie po drodze - czyli miejsca polecane przez Forumowiczów 23 Lip 2017 10:50 #556952

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Niestety nie mam zdjęć dopiero w październiku będę w tym miejscu . Jeżeli ktoś zwiedza Pogórze Dynowskie i jedzie wzdłuż Sanu W okolicy Dynowa przy trasie Domaradz- Przemyśl
Jest maleńka stacja kolejowa Bachórz muzeum i restauracja. Stacja kolejki wąskotorowej z starymi pociągami. w czasie gdy my odpoczywamy po dobrym obiedzie ( ceny nie zniechęcają) nasze dzieciaki mogą oglądać wchodzić, dotykać prawdziwe lokomotywy, składy pociągów sprzed 150 lat. No tyle, że tam zawsze jest tłok.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.260 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum