TEMAT: Jak się nazywa ta roślina?

Jak się nazywa ta roślina? 15 Maj 2016 20:29 #469418

Witam wszystkich serdecznie. Czy może ktoś wie jak się nazywa ta roślina? Wyrosła w moim lesie samoczynnie w zeszłym roku, niedawno zaobserwowałam, że są dwie kolejne. Nie zauważyłam przez miniony rok żeby kwitła. Interesuję mnie co to za roślina, ponieważ ma bardzo ciekawy wygląd :). Bardzo proszę o pomoc :).
V__B03F.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Jak się nazywa ta roślina? 16 Maj 2016 21:23 #470042

  • pierre.black
  • pierre.black's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 163
  • Otrzymane dziękuję: 275
Witaj, roślina, którą przedstawiłaś na zdjęciu wygląda mi na barszcz zwyczajny - Heracleum sphondylium – gatunek rośliny z rodziny selerowatych - Apiaceae. W Polsce barszcz jest gatunkiem pospolitym. Jego liście, szczególnie młode są dość zmienne. Do pełnej identyfikacji warto zaobserwować późniejsze pędy, kwiatostany i kwiaty oraz owoce tej rośliny.
Pierre
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2016 21:27 przez pierre.black.
Za tę wiadomość podziękował(a): drzazgaaaa16

Jak się nazywa ta roślina? 17 Maj 2016 12:38 #470313

Dziękuję za pomoc, ale czy na pewno jest to barszcz zwyczajny? Przez ostatni rok nie zaobserwowałam żeby ta roślina kwitła i owocowała.

Jak się nazywa ta roślina? 19 Maj 2016 14:05 #471322

  • pierre.black
  • pierre.black's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 163
  • Otrzymane dziękuję: 275
Po liściach wygląda mi na barszcz. Liście są dość charakterystyczne, ale cechuje je duża zmienność. Może w tym roku roślina wyda pędy kwiatostanowe, kwiaty i owoce. Wówczas będziemy pewni jej identyfikacji w 100%.
Pierre
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Jak się nazywa ta roślina? 19 Maj 2016 18:30 #471389

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15811
  • Otrzymane dziękuję: 12182
Popieram werdykt Pierre :drink1: , liście dokładnie jak u barszczu zwyczajnego.

Drzazgaaaa - jako roślina dwuletnia (bo może być takową albo byliną), w pierwszym roku nie kwitnie.
Kwiaty pojawiają się dopiero w drugim roku wegetacji... :)
Czyli jeśli to ta sama roślina co w zeszłym roku, to już niedługo powinny pojawić się kwiaty, czyli dowód na to, że to barszcz.

Wobec tego czekamy tutaj na fotki dalszego rozwoju rośliny, szczególnie na kwiaty... :)
pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): pierre.black


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.220 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum