TEMAT: Nawozy BIO oraz mineralne - spostrzeżenia, dyskusje i porady

Nawozy Organiczne 08 Mar 2017 07:03 #527767

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
A to moje nawozy do testowania w tym sezonie. Z odchodów dżdżownic, wodorostów i innych organicznych składników.
IMG_20170209_201942.jpg



To nie wszystkie oczywiście. :)
Pozdrawiam Błażej


Zielone okna z estimeble.pl

Nawozy BIO oraz mineralne - spostrzeżenia, dyskusje i porady 08 Mar 2017 09:13 #527779

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Bobej, stoswałeś te nawozy organiczne wśród swoich zbiorów roślinnych? I z jakim skutkiem? Jakie są twoje pierwsze obserwacje. Co myślisz o ich zastosowaniu i działaniu?
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Nawozy BIO oraz mineralne - spostrzeżenia, dyskusje i porady 08 Mar 2017 10:51 #527797

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jak temat wskazuje, dyskutujemy tu o wszystkich nawozach BIO, opisując między sobą spostrzeżenia z ich działań czy skuteczności.
Ja od dawna stosuję nawozy z serii BIO-BIZZ a konkretniej Bio-Grow, Top-Max i Root-Juice z ogromnym zadowoleniem. Podłoże nie przesala się tak szybko przy stosowaniu tych nawozów i rośliny lepiej rosną.

Nawozyorganiczne.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2017 12:13 przez Forumowa Żabula.

Nawozy Organiczne 08 Mar 2017 21:15 #527949

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Krysiu, a próbowałaś może sił w produkcji biohumusu ? Dżdżownice kalifornijskie są idealnym "producentem" tego preparatu - tu, na Forum jest nawet specjalny wątek - w sklepach litrowa butelka kosztuje około 10-11 zł, a nie masz pewności, co w niej "pływa". Nasze dżdżownice dostarczyły nam w ciągu jednego sezonu około 50-60 l. Na początku hodowałam je w mieszkaniu, a z nastaniem wiosny powędrowały na działkę.
Moim skromnym zdaniem to jeden z lepszych i bezpiecznych nawozów.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Nawozy Organiczne 09 Mar 2017 09:17 #528032

  • meduza87
  • meduza87's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Adasiowa wrote:
Krysiu, a próbowałaś może sił w produkcji biohumusu ? Dżdżownice kalifornijskie są idealnym "producentem" tego preparatu - tu, na Forum jest nawet specjalny wątek - w sklepach litrowa butelka kosztuje około 10-11 zł, a nie masz pewności, co w niej "pływa". Nasze dżdżownice dostarczyły nam w ciągu jednego sezonu około 50-60 l. Na początku hodowałam je w mieszkaniu, a z nastaniem wiosny powędrowały na działkę.
Moim skromnym zdaniem to jeden z lepszych i bezpiecznych nawozów.

Warto taka przerobiona ziemie wymieszać ze sklepowa. Biohumus ma slabe npk, astvit polski produkt ma ok 3-8-4 a biohumus ma po przecinku 0.5 - 0.4 - 0.2 ( podalem dla przykładu)wiec jest slaby, bardziej jako polepszacz glebowy

Nawozy Organiczne 09 Mar 2017 15:25 #528099

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Adasiowa wrote:
Krysiu, a próbowałaś może sił w produkcji biohumusu ? Dżdżownice kalifornijskie są idealnym "producentem" tego preparatu - tu, na Forum jest nawet specjalny wątek - w sklepach litrowa butelka kosztuje około 10-11 zł, a nie masz pewności, co w niej "pływa". Nasze dżdżownice dostarczyły nam w ciągu jednego sezonu około 50-60 l. Na początku hodowałam je w mieszkaniu, a z nastaniem wiosny powędrowały na działkę.
Moim skromnym zdaniem to jeden z lepszych i bezpiecznych nawozów.

Aneczko, nie próbowałam, ale jak byś mi kochana zapodała to jak się w tym ogarnąć, to byłoby super. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2017 14:27 przez Forumowa Żabula.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.322 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum