TEMAT: Papryka, Pomidor - liście.

Papryka, Pomidor - liście. 27 Mar 2019 21:28 #650459

  • De4ThStr1ke
  • De4ThStr1ke's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 3
Cześć,

Przerobiłem swoją hydroponiczną szklarnię w propagator na siewki z racji tego, że są tam całkiem niezłe warunki jak na zimę czy wczesną wiosnę*.

Borykam się jednak z pewnym problemem od jakiegoś czasu. I nie potrafię zrozumieć co się dzieje.


Pierwsze 5 zdjęć dotyczy sytuacji po przesadzeniu. Na samym początku borykałem się z wschodem nasion, siałem po 2-3 sztk do jednego paluszka grodan, żeby mieć pewność, że któryś z nich wyjdzie po tym jak już większa część roślin osiągneła docelową wielkość zostały rozmieszczone by każdy miał własny kąt. To tak lekko tytułem wstępu a teraz sytuacji z teraźniejszości;

oaza1.jpg


oaza2.jpg


oaza3.jpg


oaza4.jpg


oaza5.jpg


oaza6.jpg



To z wyżej to głównie papryka. Natomiast problem dotyczący kilku dni wcześniej przed przesadzeniem;

oaza7.jpg


oaza8.jpg



A tutaj natomiast papryka, która sama z siebie sobie umarła poprzez... uschniętą łodygę, po prostu, przewróciła się i zauważyłem, że łodyga zaraz przy liściach jest martwa.

oaza9.jpg


oaza10.jpg


oaza11.jpg


Ze zdjęć to tyle, przyjmę wszelkie opcję bo jestem już troszeczke zmęczony tymi problemami. Ciężko jest patrzeć jak coś nie rośnie jak powinno a nie wiadomo jaka jest przyczyna - taka bezsilność mnie wykańcza.
Mam jeszcze około miesiąc czasu do wystawienia na balkon, więc jeśli ktoś ma inne propozycje niż wysiać od nowa to z chęcią przyjmę wszelką pomoc.

Kilka szczegołów;
- Jest to uprawa hydroponiczna
- Naświetlenie 16 godzinne. Wartość lumenalna 13 tyś luxów.
- pH 5,8-6,3
- EC 1 netto
- Wilgotność i temperatura widoczna na zdjęciu.
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2019 21:29 przez De4ThStr1ke. Powód: Pora roku*


Zielone okna z estimeble.pl



Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.191 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum