TEMAT: Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 09 Lip 2013 13:49 #176983

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
'Nikko Blue' to jedna ze starszych odmian hortensji ogrodowych. Dorasta do 1- 1,5m wysokości, jest zwarta i ma ładny pokrój. Dla ładnego wybarwienia wymaga kwaśnej gleby. W zacisznym miejscu radzi sobie nawet bez zimowego zabezpieczenia.

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 09 Lip 2013 13:50 przez piku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babopielka, Nimfa


Zielone okna z estimeble.pl

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 09 Lip 2013 20:05 #177039

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Wiesia - piękna jest Twoja 'Nikko Blue' :woohoo: Moja to powinna nazywać się " Nikko Pink " :happy:
Glebę zakwasiłam a ona i tak uparcie kwitnie na różowo. ;) Obecnie tak wygląda.




Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Nimfa, Kornik

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 10 Lip 2013 08:37 #177209

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
U mnie ziemia jest naturalnie kwaśna więc nie muszę nic robić. Jedynie pierwszy rok po posadzeniu zakwiła w kolorze bladego wrzosu a od kolejnego roku urzymuje swój właściwy kolor :)



A jak długo rośnie u Ciebie Bożenko?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2013 08:39 przez piku.

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 29 Lis 2013 22:25 #207299

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Moja 'Nikko Blue' ma chyba z dziesięć lat. W tym roku kwitła bardzo obficie.
Nie ma to jak stare, sprawdzone odmiany. :)




Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 17 Cze 2014 14:30 #273680

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Jeszcze trochę i znów zachwyci kwiatami :lol:

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 23 Sie 2014 13:30 #293661

  • Kasia 1
  • Kasia 1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 53
  • Otrzymane dziękuję: 11
Witam ,właśnie taką kupiłam,i nie wiem czy ją powinnam na zimę ściąć czy nic nie robić.
Serdecznie pozdrawiam.Kasia

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 23 Sie 2014 22:13 #293751

  • ahan
  • ahan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 250
  • Otrzymane dziękuję: 290
Absolutnie nie tnij, tylko dobrze przykryj na zimę. Kolorek będzie zależny od zawartości jonów glinu w glebie. "Ogrodówek" się nie przycina!
Pozdrawiam
Andrzej

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 24 Sie 2014 11:37 #293840

  • Kasia 1
  • Kasia 1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 53
  • Otrzymane dziękuję: 11
A ja co roku wycinałam na wiosnę wszystkie do gołej ziemi a potem zastanawiałam się czemu nie mam kwiatów :think: teraz jak poczytałam na forum trochę mi się rozjaśniło.Wczoraj podsypałam trocinami spod piły,prawdopodobnie dobrze zakwaszają ziemię.
Serdecznie pozdrawiam.Kasia

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 29 Cze 2015 15:54 #384160

  • ewulab
  • ewulab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 189
  • Otrzymane dziękuję: 152
Nikko Blue powoli nabiera koloru błękitnego, mam dwa krzewy w różnych miejscach i oba mają mnóstwo kwiatostanów.


Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2015 15:54 przez ewulab.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Hydrangea macrophyll​a 'Nikko Blue' - hortensja ogrodowa 16 Lip 2023 12:39 #838352

Witam, planuje w tym roku kupić hortensję Nikko blue, lecz chciałabym zobaczyć jak szybko ona się rozrasta. Gdybyście wstawili jakieś zdjęcia przed posadzeniem i np pod koniec sezonu byłabym niezmiernie wdzięczna.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.343 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum