• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: O podpieraniu!

O podpieraniu! 10 Maj 2013 20:32 #155216

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Patrzyłam na odmiany groszku które mam, i ten co siałam/ sadziłam ostatnio miał przedział duży przedział od marca chyba do końca maja. Może jest przewidziany do tego typu zbioru...
Sprawdzam opakowania plus internet, cięzkie to planowanie warzywnika, oj ciężkie!


Zielone okna z estimeble.pl

O podpieraniu! 11 Maj 2013 06:18 #155343

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
A jak masz ustawiony namiot wschód-zachód czy północ- południe i jaką szerokość ma przejście?
Pozdrawiam Józek!!

O podpieraniu! 11 Maj 2013 08:38 #155369

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Namiot krótszymi bokami jest na wschód zachód. Przejście tzn. to wewnątrz chodniczek? ma jakieś 30 cm nie więcej.

O podpieraniu! 11 Maj 2013 09:19 #155381

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
Naświetlenie namioty powinno być właściwe w takim położeniu.Scieżka dla mnie jest za mała,minimum 0,5m.u mnie jest 0,8m i to mi wystarcza.Teraz musisz wybrać tak roślinki aby się nie zacieniały,zachowując właściwe odległości(np.aby pomidory nie zasłaniały paprykę).Pamiętaj też,że pomidorom szkodzi nadmierna wilgotność,a ogórki lubią ciepełko i powietrze wilgotne.U siebie sadziłem pomidory w odległ.ok.60 cm(paliki)po dwa przy jednym,po dwa rządki z każdej strony ścieżki.Ogórków nie mam i paprykę w tym roku wysadzam w gruncie.Przy zachowaniu niezbędnych odległosci mususz już sama przeliczyć ile czego posadzić.Weź też pod uwagę,że przy ścianach bocznych namiotu jest skos i większe roślinki będą miały problemy.Największe doświadczenie zdobędziesz jak sama posadzisz nawet z błędami. :P
Pozdrawiam Józek!!

O podpieraniu! 11 Maj 2013 09:23 #155382

  • Hannah
  • Hannah's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 83
Oj Kreciku, błędów będzie mnóstwo :D to może się wiele nauczę! bardzo Ci dziękuję za pomoc. Dzisiaj jadę po sznurek i paliki, nawozy naturalne dla moich żarłocznych siewek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

O podpieraniu! 03 Lut 2022 22:54 #791600

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Hannah wrote:
Patrzyłam na odmiany groszku które mam, i ten co siałam/ sadziłam ostatnio miał przedział duży przedział od marca chyba do końca maja. Może jest przewidziany do tego typu zbioru...
Sprawdzam opakowania plus internet, cięzkie to planowanie warzywnika, oj ciężkie!
Hejka. I jak Ci ten groszek wyszedł? Generalnie groch to roślina zimnolubna. Na opakowaniach termin wysiewu stoi do maja ale przynajmniej moje doświadczenia są takie, ze najlepiej wychodzi ten posiany jak najwcześniej, ja sieję jak tylko ziemia rozmarzone- luty, początek marca. I nie w słonecznym miejscu a już nigdy w życiu w namiocie. Jarmużowi też najlepiej jest w gruncie. W namiocie sadzimy to, co kiepsko radzi sobie w gruncie - pomidory, papryki, można arbuzy ale to pewnie już wiesz, że zajmują ogrom miejsca- w gruncie też wychodzą.
I jeszcze jedno... sałatę na bardzo wczesny zbiór sądzimy w namiocie a w międzyczasie siejemy do gruntu. Sałata jak ma diżo słońca i ciepła, szybko wybija w kwiaty i staje się niezjadliwa. Życzę powodzenia.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2022 23:00 przez grazyna255.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.294 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum