TEMAT: Pomidorowy Targ

Pomidorowy Targ 24 Lut 2016 19:57 #438223

  • Agulec
  • Agulec's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 74
  • Otrzymane dziękuję: 25
Ja również bardzo bardzo dziękuję :thanks: ale się będzie działo chociaz juz mam pierwsze sadzonki malutkie bo malutkie ale już są :) teraz czas na następna partię pozdrawiam Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidorowy Targ 24 Lut 2016 20:09 #438226

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Kochani :)
Ja również bardzo dziękuję za Wasze słowa sympatii i cieszę się, że Pomidorowy Targ spełnia swoją funkcję i pokładane w nim nadzieje. Teraz pozostaje nam czekać na sprzyjające warunki pogody, a potem .... życzyć sobie nawzajem obfitych i udanych plonów.
Dzisiaj wysłałam kopertę z nasionkami do Iwcia55, a dotarła do mnie koperta od Ann;

Agusiu - czyżbyś już wysiała jakieś maluchy ? :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55

Pomidorowy Targ 24 Lut 2016 20:28 #438234

  • Agulec
  • Agulec's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 74
  • Otrzymane dziękuję: 25
już maluszki mają 2 tygodnie wiem wiem troszku szybko ale w tamtym roku wysiałam w styczniu wyobraź sobie gąszcz w kwietniu na oknie teraz maja zaledwie po 2 listki a w kwietniu do folii :flower: :) za tydzień kolej na koktajlowe :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 24 Lut 2016 21:36 #438258

  • Stasunia
  • Stasunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 314
  • Otrzymane dziękuję: 575
Do mnie również przesyłka dotarła :dance: Serdecznie dziękuję darczyńcom za nasionka ... Tobie Aniu za zaangażowaniei wielkie poświęcenie. :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 25 Lut 2016 10:40 #438370

  • lolola
  • lolola's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 4
Aniu.. z pewnych powodów podziękowania wysłałam Ci prywatną wiadomością.. Tu na forum, ktoś mógłby znowu poczuć się wywołanym do tablicy, choć nie do niego kierowane są wszystkie słowa..
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 26 Lut 2016 16:47 #438839

  • DARKO
  • DARKO's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 9
Adasiowa nasionka dotarły,dziękuję serdecznie za prezenty,odwdzięczę się pod koniec sezonu :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 26 Lut 2016 19:41 #438887

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
I ja bardzo dziękuję za niezwykle miłe wiadomości :kiss3: A skoro zadbaliśmy już o kolekcję nasionek i odmian, a czas wysiewów zbliża się wielkimi krokami, to najwyższa pora zatroszczyć się także o własne siły i kondycję - macie może domowe sposoby na wzmocnienie organizmu i przełamanie przesilenia wiosennego ?

Ponieważ dotarły nasionka od Mietka, któremu bardzo dziękuję za pomoc w uzupełnieniu braków na Targu, to czym prędzej dołożyłam zamówioną Matę Hari dla:

- Iwusiak
- Jonesca
- Ann
- Badusia


Koperty powinny dotrzeć do adresatek na początku przyszłego tygodnia :)

Otrzymałam także kopertę od Małgosi ( Panda ) - dziękuję za zamówienie - postaram się mu sprostać :oops:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): panda46366

Pomidorowy Targ 28 Lut 2016 21:09 #439684

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
Witam serdecznie :hearts:
Wysłałam formularz na pomidorki, jutro prześlę kopertę do Ani... :)
W tym roku nie mam nic na wymianę, ale na drugi rok już będę miała nasionka i wtedy będę mogła się podzielić z Wami... :flower1:
Dziękuję pięknie .... :thanks: :thanks: :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 28 Lut 2016 21:16 #439691

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ale śpiesz się, bo terminy jeszcze nie uciekają, ale zbliżają się dosyć szybko. Zastanów się też nad dyniami ,by dwa razy nie wysyłać. Powodzenia.
Edit
Widze, że miałaś piękne pomidory w ubiegłym sezonie.Liczymy na ciekawą fotorelację, bo rękę to ty masz.
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2016 21:22 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 29 Lut 2016 08:37 #439760

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
Emalia112 wrote:
Ale śpiesz się, bo terminy jeszcze nie uciekają, ale zbliżają się dosyć szybko. Zastanów się też nad dyniami ,by dwa razy nie wysyłać. Powodzenia.
Edit
Widze, że miałaś piękne pomidory w ubiegłym sezonie.Liczymy na ciekawą fotorelację, bo rękę to ty masz.

Pomidorki miałam fajne dwa lata do tyłu, w tamtym roku miałam małą kontuzję, upadłam i moje kolana odmówiły współpracy...do dnia dzisiejszego odczuwam ten upadek ( było podejrzenie pęknięcia rzepki)... :dry:
Ale w tym się postaram... :garden1:

A jeszcze jedno, czy możesz mi podpowiedzieć jakie najfajniejsze są odmiany na przerób ???
Bo w tamtym miałam pomidorki Roma, ale nie za bardzo sprawdziły się u mnie... ;)
Ostatnio zmieniany: 29 Lut 2016 08:40 przez Terri.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 29 Lut 2016 09:13 #439770

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja byłam bardzo zadowolona z San Marzano, ale podpowiadają mi, że jeszcze lepsza jest Aurija. Będę ją sadzić w tym roku. Ja dużo suszę i robię salsy. A do tych celów San Marzano było świetne. Zobaczymy czy Aurija spełni moje oczekiwania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 29 Lut 2016 11:49 #439817

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
Emalia112 wrote:
Ja byłam bardzo zadowolona z San Marzano, ale podpowiadają mi, że jeszcze lepsza jest Aurija. Będę ją sadzić w tym roku. Ja dużo suszę i robię salsy. A do tych celów San Marzano było świetne. Zobaczymy czy Aurija spełni moje oczekiwania.
O, to dzięki... :kiss3:
To dopiszę jeszcze te dwa do listy, jeżeli można... :thanks:
A dynie w tym roku sobie odpuszczę, może w przyszłym roku... :hearts:

ps, San Marzano znalazłam, ale Auriji niet... :dry: na formularzu zamówień... :eek3:
może nie widzę... :oops:
Ostatnio zmieniany: 29 Lut 2016 11:56 przez Terri.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 29 Lut 2016 14:38 #439862

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 929
  • Otrzymane dziękuję: 2313
Aniu nasionka wysłane dzisiaj, nie wiem natomiast czy masz moje zamówienie przez formularz. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 29 Lut 2016 18:44 #439927

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Haneczko, witam serdecznie i dziękuję bardzo za zamówienie :kiss3: Jak tylko otrzymam Twoją kopertę, zabiorę się niezwłocznie do pakowania; w ofercie jest i San Marzano, i odrobinka Auriji, tak więc nie denerwuj się, nie stresuj, ponieważ Twoje życzenie będzie spełnione. Sama kiedyś zastanawiałam się nad odmianą Mazarini, jeśli chodzi o przetwory, ale pozostawię rozstrzygnięcie moich wątpliwości naszym fachowcom :), jako że w tym roku będę debiutować w poważnej uprawie pomidorków.

Wandeczko, Twoje zamówienie mam już dawno skrzętnie zapisane, ba!, nasionka są już spakowane i czekają na kopertę od Ciebie :)

Dzisiaj koperty z pomidorową zawartością powędrowały do: Badusi i Pandy - trzymam kciuki za szybką przesyłkę, ponieważ dochodzą mnie słuchy o - niestety - niesolidności naszej Poczty :mad2:

Alarmujcie mnie, jeśli dostawa nasion się skandalicznie opóźnia - jest jeszcze trochę czasu, aby - w razie czego - zrobić powtórkę...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, panda46366

Pomidorowy Targ 29 Lut 2016 19:09 #439934

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
Aniu, dziękuję pięknie za wiadomość...:)
Jutro wysyłam do Ciebie kopertę...
Przesyłam pozdrówki i buziole <3 <3 <3
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 29 Lut 2016 20:13 #439964

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 929
  • Otrzymane dziękuję: 2313
:)No to w przyszłym tygodniu będę je mieć. Aniu, gdyby Ci się gdzieś plątało dwa lub jedno nasionko dyni Chesthnut to ja się chcę nim zaopiekować. Dorzuć je do pomidorków.
Ostatnio zmieniany: 29 Lut 2016 20:14 przez badzia.
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 29 Lut 2016 20:44 #439988

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
I ja również otrzymałam dzisiaj cudownie szeleszczącą kopertę, a w niej same wspaniałości. Mam wrażenie, że jest ich chyba kilka razy więcej niż zamawiałam, bo nie odważyłabym się chyba zamówić ich aż tyle. Same cudowności
Dziękuję Aniu Tobie i dziękuję również wszystkim (anonimowym dla mnie) darczyńcom za Wasz bezinteresowny trud włożony w tę akcję - pozyskanie nasion, ich pakowanie, opisywanie i rozsyłanie. Naprawdę jesteście wielcy. :thanks: Normalnie dla mnie szok, że istnieją jeszcze tacy ludzie w tych ciężkich komercyjnych czasach. Niech Wam ziemia mocno rodzi :) .
Teraz będę się zastanawiać co posiać, bo wszystkich odmian w tym roku na pewno nie jestem w stanie wypróbować. Mam w namiocie miejsce tylko na 36 krzaków, no chyba, że zięć przekopie jeszcze kawałek trawnika i posadzę w gruncie. Pozdrawiam ciepło wszystkich . Iwona
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Pomidorowy Targ 29 Lut 2016 20:54 #439996

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Staraj się posiać jak największą ilość odmian. To jest istotą tego projektu by przez cały sezon można było dzielić się opiniami, uwagami na temat poszczególnych odmian.Wszystkie za i przeciw, by nowi za rok wybierali nie przez losowanie, a opierali się na opiniach, moich, Twoich i jeszcze kilkudziesięciu innych pomidorowych fanów.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.388 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum