TEMAT: Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 24 Sty 2017 20:06 #519234

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Jasna sprawa że jak zapłaciłeś to powinieneś odzyskać nasiona. Ale nie chcielibyśmy byś przez niechlujstwo jakiejś firmy stracił rok. Po prostu masz jeszcze taką możliwość.
A tu jest próba kiełkowania nasion Rozalki. forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...nik?start=684#511794 . Jako że ja w uczciwość takich firm nie wierzę, bo jak można sprzedawać nie sprawdzone nasiona. No a jak byś nie poddał próbie tych nasion i wysiał je w kwietniu.?


Zielone okna z estimeble.pl

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 24 Sty 2017 20:41 #519244

  • Pawel500
  • Pawel500's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 59
Emalio ja zawsze sprawdzam każdą partie nasion jaka do mnie przychodzi :) ale jeżeli nie miał bym dyni to mam inną shintoze f1 tez pięknie się ukorzenia B) podaj mi na pw adres wysyłkowy wyślę Ci parę nasion tej dyni.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 24 Sty 2017 21:01 #519251

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ponieważ w tym roku nie będę sadzić papryki w tunelu (zdecydowanie gruntowa lepiej mi wychodzi) chce posadzić parę szczepionych melonów. Ogórków nie będę szczepić. Już się nastawiłam że zaszczepię melony na figolistnej. I tak mam plany, że głowa mała , nie kuś.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 25 Sty 2017 15:01 #519363

  • AB
  • AB's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 277
  • Otrzymane dziękuję: 94
W nawiązaniu do wcześniejszych dyskusji - dyniowate nie boją się świeżego obornika, byle aplikować go z umiarem. Od kilku lat sadzę dyniowate na świeżym oborniku i żadna roślina mi z tego powodu nie padła. Robię to tak - tuż przed sadzeniem wykopuję szpadelkiem do sadzenia (1/2 dużego - bardzo praktyczne narzędzie, bardzo polecam) dołek. Daję na dno obornik - max. do 1 kg. Mieszam z ziemią w tym dołku ("dziabię"). Zalewam większą ilością wody. Czekam aż woda wsiąknie. Daję izolacyjną warstwę kompostu lub ziemi. Wsadzam roślinę docelową. Podlewam.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 04 Lut 2017 22:28 #521556

  • Pawel500
  • Pawel500's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 59
AB a i ja tak samo robię jak Ty :) obornik jest najlepszym nawozem w tym roku tez go będę stosował. Ja już zacząłem eksperymenty ze szczepieniami tym razem pod żyletkę poszedł melon i znów lekko zmodyfikowałem technikę szczepienia i powiem szczerze że wszystko co przeszczepiłem przyjęło się i rośnie.
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2017 22:29 przez Pawel500.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, patrycja, Betula

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 23 Mar 2017 23:24 #531095

  • Robert_Ti
  • Robert_Ti's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 1
Porównywał ktoś może, czy szczepienie na dyni figolistnej nie opóźnia dojrzewania arbuzów lub melonów ?

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 25 Mar 2017 01:19 #531274

  • Robert_Ti
  • Robert_Ti's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 1
Może zapytam inaczej:
Czy komuś dojrzał w gruncie melon lub arbuz zaszczepiony na dyni ?

Chcę spróbować uprawy gruntowej wczesnych odmian arbuza i fajnie byłoby zabezpieczyć system korzeniowy przez szczepienie.
Jednak dynia figolistna którą w zeszłym roku uprawiałem jest rośliną późną bo ledwo zdążyła dojrzeć pomimo
bardzo wczesnego terminu sadzenia i zastanawiam się w jakim stopniu ta cecha przeniesie się na zaszczepionego arbuza.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 26 Mar 2017 10:50 #531480

  • Pawel500
  • Pawel500's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 59
Witaj dynia to dynia a arbuz to arbuz :) ,jeżeli zaszczepisz arbuza na dyni to dynia będzie robiła za dostarczyciela pokarmu dla pędu arbuza i tyle nie wpłynie na jego szybsze czy późniejsze dojrzewanie jedynie wpływa na wielkość owoców a to ze względu że pęd ma więcej dostarczanych minerałów od podkładki no i liście są większe.Zobacz zdjęcie ogórka szczepionego w lutym gdzie słońca jak na lekarstwo a zobacz jak się rozrósł dzięki podkładce.


Co do podkładek po wymianie nasion od firmy Monsanto jestem zachwycony piękne wschody i dorodniejsze rośliny :)
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2017 10:54 przez Pawel500.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 26 Mar 2017 12:22 #531498

  • Robert_Ti
  • Robert_Ti's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 1
Pawel500 - widziałem na poprzedniej stronie Twojego arbuza i pisałeś tam że tylko w szklarni się udał a w gruncie nie dojrzał więc pomyślałem że to szczepienie na dyni tak go opóźniło ale teraz widzę że to pewnie późna odmiana arbuza.
Jeszcze dla pewności zapytam czy tego arbuza szczepiłeś na zwykłej dyni figolistnej, czy na jakiejś firmowej podkładce F1 ?

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 26 Mar 2017 12:36 #531502

  • Pawel500
  • Pawel500's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 59
Pod chmurką mi nie wyszło bo w tamtym roku warunki były nie za ciekawe dużo deszczu i zimnawo ale pędy pięknie porosły hehe.W tamtym roku szczepiłem tylko na dyni figo-listnej w tym i na dyni i na f1.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 26 Mar 2017 13:06 #531508

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Paweł tzn Ty pisałeś o tym ale w nawale informacji nie pamiętam, Co należy najpierw posiać podkładkę czy roślinę właściwa. Mnie w tamtym roku bardzo te grubości nie pasowały. Ale miałam wszystko za wcześnie posiane i łodygi były bardzo wiotkie.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 26 Mar 2017 18:52 #531606

  • Pawel500
  • Pawel500's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 59
Najpierw sadzimy podkładkę czyli dynie w momencie jak wykiełkuje z ziemi i będą nierozwinięte liścienie wsadzamy szczepki odmiany szlachetnej.Jak rozwiną się liścienie zraz szczepimy , nie dopuszczamy aby na odmianie szlachetnej rozwinął się pierwszy listek właściwy bo wtedy za późno na szczepienie podkładka ze zrazem nie zrośnie się.Robimy to tak jak na tym zdjęciu tu szczepione są ogórki.
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2017 18:56 przez Pawel500.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 27 Mar 2017 06:13 #531688

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Dobrze że posiałam na razie tylko podkładki figolistną i ta od Ciebie. Figolistną dwie rośliny chcę zostawić więc pewnie jeszcze dosieje.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 27 Mar 2017 19:05 #531779

  • Robert_Ti
  • Robert_Ti's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 1
A szczepił ktoś arbuza na tykwie ?
Sporo jest o tym na ruskich stronach.
Gdzieś na jakimś forum czytałem że takie szczepienie może o 2 tygodnie przyspieszyć dojrzewanie arbuza.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 12 Kwi 2017 01:06 #534621

  • Robert_Ti
  • Robert_Ti's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 1
I co, nikt nic nie szczepi, nie wysiewa ?
Kiedy siejecie gruntowe ogórki przeznaczone do szczepienia ?
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2017 01:08 przez Robert_Ti.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 14 Kwi 2017 19:51 #535130

  • Pawel500
  • Pawel500's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 59
Jak to nie szczepimy ,szczepimy :P u mnie już ładnie rosną szczepy są w różnej fazie wzrostu od największej po najmniejszej mam już wsadzone w szklarniach i ogórki i arbuzy :)



Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2017 19:53 przez Pawel500.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 14 Kwi 2017 20:31 #535145

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja będę szczepić dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. dosyć długo mi roślinki wschodziły. miałam chłodno jednak w tunelu. Dziś wzięłam je znowu do domu i doświetlam.

Szczepienie ogórków , arbuzów, melonów na podkładce dyni. 14 Kwi 2017 20:49 #535149

  • Pawel500
  • Pawel500's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 59
Chłodno ?? jest przeraźliwe zimno dla roślin ja na dogrzewanie szklarni już spaliłem 5 butli propanu a tu słyszę że te zimna to dopiero początek :mad2:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.400 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum