TEMAT: Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 19 Sie 2019 08:25 #672878

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50946
Absolutnie nie ma mowy o dodatku mocznika. Może to wywołać oparzenia roślin. Dodatek siarczanu magnezu jest możliwy. W przypadku PW należałoby jednak przeliczyć w jakich maksymalnych ilościach mogą być mieszane propionian wapnia z siarczanem magnezu, aby nie wytrącał się siarczan wapnia, którego rozpuszczalność w wodzie jest mała i wynosi tylko 2,1 grama na litr . Jest to jednak zajęcie dla osoby posiadającej przygotowanie zawodowe chemiczne, a ludzie posiadają różne zawody, nie koniecznie chemiczne. Co do odstępu oprysków, proszę nie przesadzać. Jeśli odstęp ma być tak mały, to może lepiej zmieszać oba preparaty. Aby jedna stwierdzić czy zmieszanie jest możliwe proponuję wykonać test. Przygotować litr preparatu IF w dwóch naczyniach. Do jednego dodać zamierzoną ilość koncentratu PW, a drugi pozostawić bez dodatku. Obserwować , która próbka się odbarwi i kiedy ? .
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, tomeq, brodus


Zielone okna z estimeble.pl

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 11 Cze 2020 03:08 #713941

  • tomeq
  • tomeq's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 25
  • Otrzymane dziękuję: 9
Mam pytanie, zakupiłem środek polyversum wp i to jest niepatogeniczny grzyb.
Tylko teraz się zastanawiam czy środkami ochrony roślin Pomodoro nie wybiję tego pożytecznego grzybka?

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 11 Cze 2020 07:19 #713948

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50946
Pomyśl logicznie. Skoro nasze "kosmetyki " nie robią szkody grzybom , to po co nimi[ kosmetykami ] pryskać , a jeśli robią krzywdę , to wypadłoby ich nie używać[ kosmetyków ].
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 13 Cze 2020 18:05 #714306

  • jokaer
  • jokaer's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 313
Witaj Pomodoro- chciałabym się upewnić co do PW.

Mam w zeszycie zapisany taki przepis:

150 gr PW wsypać do butelki 1l , dodać 2ml octu 10%, dopełnić wodą do 1 litra.Rozpuścić.

Używanie: 15ml/ 1l w/w koncentratu + 5gr s.potasowej/ 1l + 150 mg polopiryny/1l

I co mogę tym opryskiwać? Jakie to ma działanie? :oops:
Tak po prawdzie to chciałabym i wapń i potas dostarczyć, ale czy ma to również działanie jakieś antygrzybowe?

I jeszcze mam takie pytanie. Otóż mam przez przypadek stałam się właścicielką s.potasowej cz.d.a, na opakowaniu pisze - 99,5%
Ile musiałabym jej odmierzyć?
Ostatnio zmieniany: 13 Cze 2020 18:09 przez jokaer.

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 13 Cze 2020 19:07 #714313

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Czy IF można zastosować na truskawki.
Przez te deszcze zauważyłem że sporo truskawek zaczyna gnić, łącznie z zielonymi.

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 13 Cze 2020 20:39 #714332

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50946
jokaer wrote:
Witaj Pomodoro- chciałabym się upewnić co do PW.

Mam w zeszycie zapisany taki przepis:

150 gr PW wsypać do butelki 1l , dodać 2ml octu 10%, dopełnić wodą do 1 litra.Rozpuścić.

Używanie: 15ml/ 1l w/w koncentratu + 5gr s.potasowej/ 1l + 150 mg polopiryny/1l

I co mogę tym opryskiwać? Jakie to ma działanie? :oops:
Tak po prawdzie to chciałabym i wapń i potas dostarczyć, ale czy ma to również działanie jakieś antygrzybowe?

I jeszcze mam takie pytanie. Otóż mam przez przypadek stałam się właścicielką s.potasowej cz.d.a, na opakowaniu pisze - 99,5%
Ile musiałabym jej odmierzyć?

Odpowiedź jest w tym teście mikrobiologicznym wykonanym na kilku powszechnie spotykanych patogenach roślinnych.


2-6-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Cze 2020 20:40 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): jokaer

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 13 Cze 2020 21:21 #714340

  • jokaer
  • jokaer's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 313
Dziękuję Ci. Czy mógłbyś mi powiedzieć jeszcze jak z tą saletrą potasową postąpić?


Saletra potasowa taka dostępna ma zazwyczaj 45% tlenku potasu.
Skoro ta ma 99,5 , to powinnam jej dać niecałe 2gramy, ale co z azotem?

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 13 Cze 2020 21:45 #714343

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50946
To 99,5 % to jest czystość preparatu, a nie zawartość K2O. To jest błędna interpretacja. 45 % K2O to ma w sobie każda saletra potasowa. Jeżeli ma to być roztwór 0,5 % ,to masz odważyć 5 g/l.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, jokaer, Szczypiorek

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 13 Cze 2020 22:10 #714356

  • jokaer
  • jokaer's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 313
Aaaa, to nie wiedziałam. No to super :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 13 Cze 2020 23:58 #714370

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3453
  • Otrzymane dziękuję: 7374
tomeq wrote:
czy IF i PW mogę stosować dzień po dniu, czy lepiej zrobić paro dniowy odstęp? i czy mogę do IF lub PW dodawać mocznik np 5g na 1L gotowego środku do opylania, lub siarczan magnezu?
Co do tego miernika PH wody tego żółtego, posiadam taki, skalibrowany wg instrukcji. Porównywałem jego pomiar z profesjonalnym miernikiem basenowym, za kilkanaście tysięcy złotych i różnice w odczycie były 0,2-0,3 max, używam do pomiaru PH wody w basenie.
Bardzo dobrze, ze porównałeś wskazania "żółtej zabawki" z profesjonalnym ph-metrem. Te wskaźniki mają całkiem dobrą dokładność i są
dość często używane przez akwarystów. Z tego co wiem, jako czujnik stężenia jonów wodorowych mają zminiaturyzowaną elektrodę szklaną kombinowaną, dodatkowo mierzą temperaturę roztworu a oprogramowanie odpowiednio przelicza parametry aby wyświetlić prawidłowy wynik . A ten zielony plastik na patyku, który pokazał Jan4 to rzeczywiscie złom ph

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 17 Cze 2020 18:38 #715239

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12674
Jan4 wrote:
Po zrobieniu koncentratu PW by utrzymać kwasowości na poziomie pH 6 musiałem dodać 4 ml octu 10%.
Przed dodaniem octu do koncentratu PW sprawdzałem pH i było ok. 8 (kolor niebieski). Jak pisałem wyżej "...U mnie pH wody deszczowej - sprawdzałem wynosi 6. ..."
Dziś zrobiłem nowy koncentrat PW. By utrzymać kwasowości na poziomie pH 6 musiałem dodać aż 10 ml octu 10%. :idea2:

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 17 Cze 2020 18:48 #715247

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50946
Tak niestety jest.

W karcie charakterystyki stoi :
Sekcja 9. Właściwości fizyczne i chemiczne:9.1. Informacje na temat podstawowych właściwości fizycznych i chemicznych.Wygląd: Biały proszek pH: 8-11 (1% r-r)

To jest dla 1 % roztworu . Im wyższe stężenie, tym wyższe pH.
Ostatnio zmieniany: 17 Cze 2020 18:49 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 21 Lip 2020 07:01 #721280

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12674
Oprysk IF + saletra potasowa: ogórków, porów, selerów, marchewki, pietruszki, cukinii, oberżyny, papryki, truskawek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 30 Lip 2020 23:08 #722850

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Panie Mietku, mozna czy nie mozna do IF dodawac siarczan magnezu :placze: , czytalam , czytalam i z telefonu nie moge znalezc przy tym dzialkowym internecie (((

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 31 Lip 2020 04:30 #722860

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50946
Pamiętam, że już o tym pisałem . Sprawa jest banalnie prosta . Jeżeli do gotowej do oprysku cieczy o zabarwieniu granatowym dodamy ów siarczan magnezu i zniknie zabarwienie, to znaczy, że nie można łączyć siarczanu magnezu z opryskiem IF . I tak należy postąpić z każdym dodatkiem, o który chcielibyśmy wzbogacić nasz preparat IF.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, galka68

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 08 Sie 2020 14:04 #724252

  • izkakaw
  • izkakaw's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 15
czy zamiast Sorbinianu Potasu, lub Kwasu Sorbowego można jakiś inny ,, ludzki,, potas zastosować? np. cytrynian potasu ,chlorek potasu, taki w tabletkach, niestety nie mam innej formy i kupić u mnie nie mozna bo nie ma wogóle w sprzedaży,a chciałam ogórki pryskac, bardzo prosze o odpowiedz
Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2020 14:05 przez izkakaw.

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 08 Sie 2020 14:53 #724256

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3453
  • Otrzymane dziękuję: 7374
Ta żółta zabawka ma elektrodę zespoloną i spełnia kryteria pomiaru wody stosowane w akwarystyce, więc do naszych celów jest jak najbardziej przydatna.

Nowy środek ochrony roślin pomodoro IF 19 Wrz 2020 17:35 #728948

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 984
  • Otrzymane dziękuję: 9011
witam.Pomodoro proszę o info,czy OW przecowywany w ciemnym chłodnym miejscu i HT na tymolu i sirytusie :devil1: ,przechowywany w lodówce ,mogę używać w następnym sezonie?
Załączniki:
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2020 16:55 przez Adasiowa. Powód: Usunęłam zdjęcie na wniosek autora postu


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.530 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum