TEMAT: Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 02 Kwi 2024 17:34 #854501

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26941
Lubczyk podobno nie znosi przesadzania, ale po moim tego na razie nie widać. Miał wyjątkowo niekorzystną miejscówkę, za duża wilgotność i liście mu chorowały, więc przesadziłam, najwyżej wysieję nowy. Po przesadzeniu: dwa zostają u mnie, a trzeci jedzie do synowej, dlatego jest w doniczce. Te dwa moje miały podgryzione korzenie :mad2:
20240402_162053.jpg


20240402_162117.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2024 17:35 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Armasza, Prządka, ewakatarzyna, Grzebuła, Emilia, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 02 Kwi 2024 17:59 #854508

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 687
  • Otrzymane dziękuję: 3792
Pod koniec poprzedniego sezonu też przesadziłam lubczyk, teraz ładnie odbija w nowym miejscu, nic mu nie jest :)
Pozdrawiam
Emilia
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, Grzebuła, lusinda

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 06 Kwi 2024 19:26 #854792

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15408
  • Otrzymane dziękuję: 51083
Moja pietruszka naciowa w rozsadzie gniazdowej już kwalifikuje się do wysadzenia ze szklarenki na miejsce stałe. Planuję wysadzenie w przyszłym tygodniu.


IMG_41111.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, rozalia, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, EwG, Grzebuła, lusinda

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 06 Kwi 2024 21:53 #854805

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7856
  • Otrzymane dziękuję: 52048
Ja swoją wsadziłam dzisiaj, ale zdjęcia nie zrobiłam :oops: Wysiałam też dzisiaj nasiona wprost na grządkę.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, badzia, ewakatarzyna, Bobka, lusinda

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 06 Kwi 2024 21:58 #854808

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 815
  • Otrzymane dziękuję: 3114
Może i ja wysieję na grządkę jutro, bo nic jeszcze nie siałem do doniczek, jedynie koper, który jakoś mi nie wychodzi, albo mi wysycha podłoże i przesuszam, albo wschodzi nieregularnie. Zapomniałem przykryć by zachować wilgotność. :ouch: Muszę się w tej kwestii poprawić, bo szkoda mojej pracy wykonanej, by znowu od nowa wysiewać.
Pozdrawiam Grześ
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, lusinda

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 06 Kwi 2024 22:07 #854811

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 509
  • Otrzymane dziękuję: 3521
Ja pietruszkę sieję do gruntu, bo nie mam miejsca na rozsady. Sieję po kątach ogrodu, żeby była też na drugi rok. Na wiosnę mam zawsze piękną już od marca tą zeszłoroczną, a tegoroczna posiana w lutym już powschodziła. Jak stara wykwitnie, to ta z tego roku już jest do rwania i tak w kółko :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Grzebuła

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 06 Kwi 2024 23:13 #854820

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 925
  • Otrzymane dziękuję: 2296
Zaczęłam wysiewać koper, pierwsza tura, żeby którąś z tur zgrać z buraczkami na botwinkę. Robię do słoików i tego koperku sporo potrzeba. Nie zawsze mi to zgranie wychodziło, musiałam korzystać z bazarkowego kopru. Wiecie jakie to denerwujące?
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2024 23:22 przez badzia.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Grzebuła, lusinda

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 06 Kwi 2024 23:55 #854821

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 509
  • Otrzymane dziękuję: 3521
Badziu, nasion kopru to mam dwie wielkie torby. Co jakiś czas sypię w różne miejsca. On sam też się nasiewa wszędzie. Jak sadzę ogórki to i trochę kopru wrzucam. Ten co sam się nasiewa jest najpiękniejszy, nie ma mszycy i jest taki dorodny. Nigdy nie wychodził mi siany w rządku, zaniechałam tego. Po prostu, po kilka ziarnek wrzucam to tu, to tam. Mam zakopcowane pryzmy obornika i tam jest najpiękniejszy.
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, badzia, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Grzebuła

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 07 Kwi 2024 18:24 #854882

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 509
  • Otrzymane dziękuję: 3521
W sobotę biorąc się za trawnik zobaczyłam, że rośnie w nim rukola :blink: .
Okazało się, że rok temu córka posiała rukolę między kostką a trawą w miejsca, gdzie nigdy trawa nie chciała rosnąć. Obrzeża kostki były betonowane i jest tam mała ilość ziemi, a rukola świetnie sobie poradziła i do czasu, aż ktoś jej nie skosi będzie wyżerka :bravo: :bravo:


20240407_172510.jpg
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Jagoda254, badzia, mymysteryy, Armasza, Grzebuła

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 07 Kwi 2024 19:11 #854885

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15408
  • Otrzymane dziękuję: 51083
Mlecz ma podobne liście i widać rośnie między rukolą.
Za tę wiadomość podziękował(a): lusinda

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 07 Kwi 2024 19:39 #854889

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 509
  • Otrzymane dziękuję: 3521
Na moim trawniku, jest dużo różnych roślin, nie prowadzę angielskiego trawnika. Tak, jest mlecz, jest jeszcze inne zielsko, które mocno jest podobne, ale zapach rukoli jest nie do podrobienia.
Zrobiłam ten wpis, bo ta rukola rośnie na 2-3 centymetrach ziemi, nie zdawałam sobie sprawy, że jest taka wytrzymała i bezproblemowa w uprawie :)
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2024 19:40 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, Armasza, JaNina, Grzebuła

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 07 Kwi 2024 21:04 #854909

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2147
  • Otrzymane dziękuję: 8859
2-3 cm ziemi to i tak bardzo komfortowe warunki. :wink4: U mnie nawet w takich miejscach często się pojawia. :whistle:

received_3494657577465942.jpeg


Raz wprowadzona do ogrodu kilka lat temu sieje się dosłownie wszędzie. Co mnie bardzo cieszy :yummi:
Pozdrawiam,
Kasia
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2024 21:05 przez mymysteryy.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, Armasza, JaNina, ewakatarzyna, lusinda

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 07 Kwi 2024 21:58 #854918

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7856
  • Otrzymane dziękuję: 52048
Moja rozsada gniazdowa pietruszki

IMG_7522.jpg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, badzia, mymysteryy, Armasza, ewakatarzyna, Grzebuła, lusinda

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 11 Kwi 2024 12:37 #855241

  • Anka-skakanka
  • Anka-skakanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 275
  • Otrzymane dziękuję: 973
Koper już widać, będę jeszcze gdzieś dosiewać

20240411_120148.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, ewakatarzyna

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 11 Kwi 2024 12:39 #855242

  • Anka-skakanka
  • Anka-skakanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 275
  • Otrzymane dziękuję: 973
Pietruszka z ubiegłego sezonu zostawiona na nasiona

20240327_145301.jpg
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2024 13:56 przez Anka-skakanka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, JaNina, ewakatarzyna, Emilia, lusinda

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 14 Kwi 2024 15:09 #855440

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Dzień dobry!

Mam dylemat roślinny, mianowicie rośnie mi sporo czegoś co jest bardzo podobne do mięty, ale miętą nie jest.
Bardzo się rozrosło, mimo, że wyrwałam przekonana, że całość w ubiegłym roku odrosło z korzeni bardzo.
Wygląda jak mięta, nie ma tego zapachu, kwitnie na fioletowo.

Jutro będę na działce to zrobię zdjęcie, ale może wiecie z opisu.

Spróbuję zrobić sobie herbatkę i jeszcze sprawdzę jak smakuje.

Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 15 Kwi 2024 09:46 #855504

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1741
  • Otrzymane dziękuję: 12774
Agnieszko, może piciem herbatki wstrzymaj się, do czasu, aż będziesz pewna, co to za roślina.
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek, Babcia Ala

Pietruszka naciowa, koperek, kolendra i inne przyprawy 15 Kwi 2024 11:04 #855510

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Oczywiście, :happy3:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.847 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum