TEMAT: Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 20 Mar 2018 22:20 #596699

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): MarzenaRybka


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 21 Mar 2018 07:08 #596723

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2668
  • Otrzymane dziękuję: 17579
Szarotka wrote:
Marlenko
W tym roku pierwszy raz będę miała rosyjskie pomidory. Maszeńki było w opakowaniu 24 nasionka, posiałam 4, trochę rozdałam. 8 nasionkami mogę podzielić się z chętnymi np trzema osobami. Jeśli ktoś jest ciekawy tych pomidorów, proszę o informację.

Szarotko, jeśli twoja propozycja jest jeszcze aktualna to jestem chętna chociaż na 2 nasionka. :)
Pozdrawiam Marzena

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 21 Mar 2018 10:34 #596745

  • Szarotka
  • Szarotka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 127
  • Otrzymane dziękuję: 534
Tak. Podaj proszę adres.
Michalina
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, MarzenaRybka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 21 Mar 2018 10:38 #596747

  • MarzenaRybka
  • MarzenaRybka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 36
  • Otrzymane dziękuję: 88
Szarotko Ty to masz dobre serduszko ♥️
Pozdrawiam.Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): Szarotka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 22 Mar 2018 18:55 #596942

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
Z rosyjskich pomidorów też na ten rok trochę mi się uzbierało.

Biełyj Naliv,Sibirskij Kozyr,Syberian,Sibirjak,Sibirskij Skorospiełyj,Polarnyj Skorospiełyj,Bijskaja Roza,Bijskij Rozan
Sewriuga,Siewierjuga,Siewirnyje,Sybirskij Balszoj,Gordost Sibirii,Persimmon Russian,Hurma,Anna German,Rajskoje Naslazhdenie


Od kilku lat chciałem zobaczyć różnicę pomiędzy
Bijskaja Roza (Бийская Роза) i Bijskij Rozan (Бийский Розан),
Sewriuga (Севрюга) i Siewierjuga (Севeрюга),
Persimmon Russian i Hurma.

W tym roku będę miał okazję ku temu, jak również:Sibirskij Skorospiełyj i Polarnyj Skorospiełyj.

Co do Persimmona, to wg. moich informacji jest trzy główne odmiany. Persimmon uprawiany w USA i Kanadzie - najbardziej pomarańczowy,
Persimmon Russian uprawiany w Rosji - kolor żółtopomarańczowy i Persimmon wyselekcjonowany we Francji - najbardziej żółty.

Wszystkie te pomidory będę uprawiał w odkrytym gruncie. Anna German będzie też na balkonie.
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Adasiowa, Zbyszko46, Marlenka, Betula, Agusiak, MarzenaRybka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 22 Mar 2018 21:27 #596986

  • Szarotka
  • Szarotka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 127
  • Otrzymane dziękuję: 534
Obiecany rosyjski pomidor czornaja łakomka, przeznaczony do uprawy pod osłonami. Owoce okrągłe, bardzo smaczne, aromatyczne, koloru od ciemnoczerwonego , granatowego do brązowego. Masa owoców 80 do 110 gram. Wysokość do 2 m. wymaga palikowania i formowania. Sadzić w odległości 40x60 cm. Zbiory od 20 lipca do 30 sierpnia.
Wygląda bardzo apetycznie.
IMG_0019.jpg

IMG_0020.jpg
Michalina
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Marlenka, CHI, Betula, Pestka, Agusiak, MarzenaRybka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 23 Mar 2018 07:11 #597034

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2668
  • Otrzymane dziękuję: 17579
Szarotko, pokazujesz same piękności. :)
I jeszcze :kiss3: za nasionka.
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): Szarotka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 23 Mar 2018 14:04 #597071

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Piękny kolor ma ten pomidor zdjęciu. Ciekawe czy taki będzie w rzeczywistości.
Pozdrawiam
Bea
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 23 Mar 2018 17:20 #597085

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
U siewek Anny German pojawiły się zawiązki liści właściwych; ze względu na warunki, w jakich przebywają roślinki, dzisiaj zostaną przepikowane do kubeczków 200 ml.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Marlenka, Pestka, MarzenaRybka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 23 Mar 2018 18:12 #597091

  • Szarotka
  • Szarotka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 127
  • Otrzymane dziękuję: 534
Nazbieram nasionek dla forumowiczów. Jeśli nie nastąpi żaden kataklizm. Myślę, że nic złego się nie wydarzy.

Czy widzieliście pomidory ukraińskie "damskie paluszki". Można ich zebrać z krzaka nawet 10 kg.
Niektóre pomidory mają zabawne nazwy.
semena-sad-ogorod.com.ua/семена/семена-т...пальчики-купить.html
W tym ukraińskim sklepie internetowym jest około 400 pomidorów, 30 bakłażanów i inne ciekawe warzywa, np kapusta liściowa.
Lubię zaglądać na takie strony.
Michalina
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Adasiowa, pouder, Marlenka, Betula, Pestka, Agusiak, MarzenaRybka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 23 Mar 2018 21:16 #597128

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3340
Ja w tym roku też w większości rosyjskie będę uprawiać. Postanowiłam wrócić do pewniaków z poprzednich lat. Do tego będzie to co sadziłam 2 lata temu. To co dobrze się zapowiadało ale zostało wykończone przez zaraze. Daje im w tym roku ostatnia szanse. Swoją kolekcje pokazałam dziś na vlogu.
Jeszcze nic nie posiałam. Zrobie to chyba w niedzielę.

Szarotka tych damskich paluszków nie miałam. Ale podejrzewam że to coś w typie Aurija. Miałam za to odmiane która w tłumaczeniu brzmiała "damskie cycuszki" :rotfl1: dość niski krzak, który rodził dużo sercowatych owoców. Niestety zaraza go wykończyła. W tym roku będę z nim znowu próbować.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Betula, Pestka, MarzenaRybka, Szarotka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 29 Mar 2018 20:09 #598204

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Adasiowa wrote:

Oprócz wspomnianej wyżej Anulki ( Anny German ), wybrałam kilka rosyjskich odmian do tegorocznej uprawy: Polnaya Klubyshka, Andrejewskij Siurpryz, Kardinał Żełtyj i Relikvia iz Ussuryjska, a jeśli mi się poszczęści, to Wowa Putin.

Jak zapowiedziałam, tak poczyniłam :) Najwcześniej wysiałam Annę German, która rośnie i na razie ma się dobrze , natomiast pozostałe w/w rosyjskie odmiany, łącznie z Putinem ładnie skiełkowały i dzisiaj powędrowały do kubeczków.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, MarzenaRybka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 29 Mar 2018 21:50 #598246

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Moje w większości nad ziemią.


IMG_20180329_182650.jpg
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Adasiowa, Marlenka, MarzenaRybka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 30 Mar 2018 17:50 #598345

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Siewki Anny German

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, sierika, Armasza, rozalia, Agusiak, MarzenaRybka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 07 Kwi 2018 19:41 #599306

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Anulka rośnie :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, Marlenka, Betula, Lucas, Dino_saur, MarzenaRybka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 08 Kwi 2018 00:00 #599401

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
U mnie standardowo, co roku, 40 krzaków i 20 odmian. Tyle sadzę w foliaku 3x6 m. Tym razem:
Koriejskij Dlinnopłodnyj, Czuchłoma, Dolka Dalniewostocznaja, Roza Wietrow, Puzata Chata, Kubinskij Piercewidnyj Czornyj, Gruszowka, Zołotaja Rybka, Rostova, Szapka Monomacha, Ałtajskij Oranżewyj, Sibirskoje Czudo, Mazarini, Purpurnaja Swiecza, Czernomor, Oslinyje Uszy, Anahit, Malinowyj Słon, Aurija i Małachitowaja Szkatułka prosto z Jekaterinburga, od mamy kolegi. Zobaczę czy różni się od tej, którą miałem do tej pory.
A, plus Sniegiriok do donicy.
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2018 00:09 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Adasiowa, Armasza, Zbyszko46, pouder, Marlenka, Betula, Dino_saur, MarzenaRybka, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 08 Kwi 2018 07:54 #599426

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
kaskawel wrote:
U mnie standardowo, co roku, 40 krzaków i 20 odmian. Tyle sadzę w foliaku 3x6 m. Tym razem:
Koriejskij Dlinnopłodnyj, Czuchłoma, Dolka Dalniewostocznaja, Roza Wietrow, Puzata Chata, Kubinskij Piercewidnyj Czornyj, Gruszowka, Zołotaja Rybka, Rostova, Szapka Monomacha, Ałtajskij Oranżewyj, Sibirskoje Czudo, Mazarini, Purpurnaja Swiecza, Czernomor, Oslinyje Uszy, Anahit, Malinowyj Słon, Aurija i Małachitowaja Szkatułka prosto z Jekaterinburga, od mamy kolegi. Zobaczę czy różni się od tej, którą miałem do tej pory.
A, plus Sniegiriok do donicy.

W O W !!! To poprosimy jesienią na straganik nasionka :kiss3: :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Zbyszko46, Miragoral, MarzenaRybka, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 08 Kwi 2018 20:51 #599535

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Jeśli nic niespodziewanego się do tego czasu nie wydarzy to bedą. :)
Mam parę fotek z ubiegłego roku, ale nie bardzo wiem jak je wstawić i w jakiej muszą być rozdzielczości, a wątek techniczny mi nie działa.
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2018 20:56 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Adasiowa, pouder, MarzenaRybka, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.763 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum