TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 28 Lut 2018 19:19 #592464

  • jb
  • jb's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 11
Pomidory jeszcze nie były pikowane. Dziękuję za radę jutro się za to zabieram.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 28 Lut 2018 19:38 #592487

  • annakaja
  • annakaja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 205
  • Otrzymane dziękuję: 234
Aniu kupiłam ziemie do wysiewu w Brico M...e. Muszę sprawdzić, ale wydaje mi się, że to siewki pomidorków czarnych, niektóre maja takie fioletowe łodyżki. Jeśli coś innego, to radziłabyś Aniu?
Anna
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 28 Lut 2018 20:01 #592500

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
"Lodówkowa" sałata, jak na razie się trzyma :dance:
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2018 20:20 przez Przylepa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 28 Lut 2018 20:10 #592504

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Anula, uprawiałam czarne pomidorki, ale miały normalne, zielone łodyżki ... poczekajmy jeszcze ze trzy, cztery dni, powinny zmienić kolor - u mnie tak nieraz bywa, że wychodzą na świat takie "kolorowe" z powodu chłodu, a później dochodzą do siebie.
Jeśli taki stan rzeczy będzie trwał dłużej - sprawdź temperaturę, w jakiej trzymasz maluchy. Zbyt niska utrudni pobieranie fosforu z podłoża - stąd ten fiolecik.
Przyczyną może być też odczyn i zawartość składników podłoża, pH wody, którą podlewasz. Pożyjemy, zobaczymy :)

Ewuniu, a jak załatwiasz kwestię światła ? Te sałatki trzymasz cały czas ( dzień i noc ) w lodówce ? U mnie temp. wewnątrz lodówki to 7 stopni.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): annakaja, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 28 Lut 2018 20:14 #592507

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Aniu, sałatę do lodówki wkładam tylko na noc, że by jej obniżyć temperaturę.To taki eksperyment :idea2: . Chciałam je Wam pokazać, ale wyskakuje jakiś błąd i nie mogę dodać zdjęć. W wątku bakłażanowym też nie wstawiłam zdjęcia :unsure: "błąd 400"
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 28 Lut 2018 20:19 #592509

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Ku chwale eksperymentu Ewuś :drink1:
Tylko co z tym światłem ? Rozumiem, że sałatka ma jasność całodobową: w dzień światło naturalne, a w nocy żarówkę lodówki ?
Powiem Ci, że bardzo jestem ciekawa efektów - w tym pozytywnym znaczeniu, oczywiście :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 28 Lut 2018 20:23 #592511

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Jak wstaję rano, zwykle ok 5.00, wyciągam sałatę z lodówki i wędruje na parapet. Jak się robi ciemno, sałata wraca do lodówki. Światło w lodówce ma tylko jak otworzymy drzwi :rotfl1: a tak siedzi po ciemku. Stwarzam jej sztuczne warunki, imitujące chłodną noc :rotfl1: :happy3:

20180228_195513.jpg

Udało się wstaqić zdjęcie :dance:
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2018 16:37 przez Przylepa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 28 Lut 2018 20:29 #592512

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
No tak - zapytałam, bo niektórzy żerują w nocy w lodówce i światło świeci się niemal cały czas :rotfl1:
Dzięki wielkie Ewuniu - będę pilnie śledzić postępy Twojej zieleninki...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Mar 2018 09:27 #592571

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
20180301_092403.jpg

Plan na dziś-rozsada bobu. We Wrocławiu od niedzieli ocieplenie. Robię rozsadę, aby przyspieszyć plony. W zeszłym roku przekonałam się, że to dobry pomysł.
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2018 09:34 przez Sylwiaaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Mar 2018 11:54 #592614

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Hm. Ponieważ nie wysiałam jeszcze pomidorów (dla potrzeb nauki 3 szt zorzy toruńskiej, wzeszło 4) :happy3: i myślę, co by tu wysiać w tym sezonie. Dopadła mnie pomidoroza (choroba starszetnie zaraźliwa) i nagromadziłam zbyt dużo odmian, a możliwości przerobowe mniejsze. Co prawda pola jest, ale nie w każdym miejscu będą rosły. :supr: Opisówka wcale nie polepsza sprawy, każdy jest świetny. Ale które wybrać. Na pewno będą to zamówione u Ani, ale reszta... :think:
Może macie jakieś specjalne, które zasługują na względy w "krainie białego misia" :devil1: :wink4:
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Slomek, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Mar 2018 13:32 #592641

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
To może napisz najpierw jakie odmiany masz. Bo co tego, że Ci polecimy nasze ulubione, jak się okaże, że ich nie masz. Chyba nie dokupisz kolejnych :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, Zielona

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Mar 2018 15:04 #592666

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Betula wrote:
To może napisz najpierw jakie odmiany masz. Bo co tego, że Ci polecimy nasze ulubione, jak się okaże, że ich nie masz. Chyba nie dokupisz kolejnych :)
Ojj, nie, tylko nie to. Nie mogę już dokupywać,bo zniknę w nasionach pomidora. A wstydzę się napisać co mam, bo jest ich tak dużo, że straciłam rachubę. :oops: Ostatni połów to Maliniak, Samuraj, Granit, Adonis, Kmiecic, Hugo, Szach, Citrina, Terion. To nasze krajowe, a muszę jeszcze kupić nawóz Planta i znów coś przyniosę. Choć obiecałam sobie, że sklepy, centra ogrodnicze będę omijać szerokim łukiem. :supr:
W ubiegłym sezonie postawiłam na odmiany rosyjskie i nawet wyszło nieźle. W tym sezonie miałam zamiar zmniejszyć odmianowość, ale nie dam rady. Jak sumuje z AWN, ruskie i nasze wychodzi ponad 50 odmian i :woohoo: .....klops. :jeez:
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): annakaja, Betula, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Mar 2018 15:52 #592679

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
50 odmian to nie takie straszne. Mam koło setki w swoim zbiorze i w porównaniu do wielu forumowiczów to skromny zbiór.
Z wymienionych przez Ciebie polskich odmian niestety żadnej nie uprawiałam. Ja mało polskich odmian uprawiam, bo lubię żółte, zielone i bicolory, a wśród polskich dominują czerwone i samokończące do uprawy w polu. A ja z braku miejsca uprawiam głównie pomidory wysokie.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, Zielona

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Mar 2018 16:55 #592694

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Alu, miałam Citrinę z nasion Vilmorinu. To był dość późny pomidor, nam najbardziej smakował z jesiennych gulaszach z papryką. Nie sprawiał żadnych problemów, bardzo pięknie wyglądał na grządce, w upały wiązał wszystkie grona. Z tego co pamiętam regulowałam mu grona.
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Betula, Agusiak, Zielona

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Mar 2018 19:42 #592729

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Dziś posiałam kapustę dimarską i sałatę lodową już igły na parapet nie wcisnę. Nowe doniczki stawiam na palecie z selerem który postanowił mnie wkurzyć i śpi. A jeszcze bób muszę posiać ale to dopiero jak ziemia rozmarznie. A w następnym tygodniu rozsada cebuli i pora dostanie eksmisję na oszklony balkon i w ten sposób będe miała więcej wolnego miejsca.
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2018 07:33 przez Agusiak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 02 Mar 2018 08:40 #592804

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
W jednym z wątków - o uprawie słodkiej papryki - wspominaliśmy o fioletowych nóżkach u siewek; u mnie młode roślinki miewają różowe lub wręcz czerwone; dotyczy to zarówno pomidorków, jak i papryk, bakłażanków czy lubczyku. Czasem jest to cecha odmianowa, czasem związana z zasobnością podłoża, a niekiedy jest spowodowana niską temperaturą i zaburzeniami w pobieraniu fosforu z podłoża. Zauważyłam, że te siewki, które pierwsze dni spędzają w kiełkowniku z temp. 24* mają normalnie wybarwione łodyżki, a przeniesione na parapet ( 15* ) przebarwiają nóżki, co widoczne jest zwłaszcza w ostatnich mroźnych dniach.
Podlewamy ciepłą wodą, podstawmy pod rozsady izolację w postaci styropianu i unikajmy wietrzenia pomieszczeń, w których rezydują nasze skarby.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2018 08:41 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Eus, Terri, Marlenka, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 02 Mar 2018 20:31 #592975

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Witam po przerwie, wróciłam z mam nadzieję podleczonym kręgosłupem i położyłam nasiona bakłażanów i ostrych papryk na mokrym ręczniku do kiełkowania. Mam nadzieję, że nie za późno, nadrobiłam 3 tygodniowe zaległości w czytaniu postów i widzę,że jestem w tyle za Wami.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 02 Mar 2018 20:39 #592981

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Karinko, najważniejsze, że z nami JESTEŚ - a czy spóźniona czy nie, to najmniej istotne. Bardzo się cieszę, że Cię ponownie widzę :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.572 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum