TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Mar 2021 22:16 #754156

  • Mateusz29
  • Mateusz29's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 33
Ja mam 40 sztuk i też każdy się pyta na co ci tyle, a ja na to, że lubię paprykę i jak mam miejsce to mogę sobie dużo posadzić. U mnie często takie pytania padają z zazdrości, lub teksty typu na co ci tyle przecież papryka jest tania, a ja wolę mieć swoje.
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2021 22:16 przez Mateusz29.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Mar 2021 22:25 #754158

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7964
  • Otrzymane dziękuję: 52647
Witaj Mateusz :) Fajnie że uprawiasz papryki. Może odwiedzisz wątek powitalny
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...19-2020?limitstart=0
I napiszesz coś o sobie :)
Ja tradycyjnie mam w planach 54 sztuki.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula, Mateusz29

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Mar 2021 22:50 #754161

  • Mateusz29
  • Mateusz29's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 33
Już odwiedziłem wątek☺
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, JaNina, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Mar 2021 23:23 #754167

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2643
  • Otrzymane dziękuję: 7778
Wyszło, że u mnie słodkich będzie tylko 10 sztuk. Miało być 15, ale Sweet Orange odmówiła współpracy. Trudno :)
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Mar 2021 05:00 #754178

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Babcia Ala wrote:
Znamy na co dzień te pytania, to pytania retoryczne :whistle:

Alicjo - uwielbiam Cię :hearts: :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Mar 2021 09:17 #754196

  • apal100
  • apal100's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 116
  • Otrzymane dziękuję: 378
13marca posiałam papryki słodkie 12 odmian po trzy nasionka. Tak wyglądają dzisiaj
IMG_20210323_091032.jpg
Pozdrawiam
Ania
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Mar 2021 11:35 #754218

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6334
  • Otrzymane dziękuję: 23276


Ale jaka też nie wiem ,uciekło oznaczenie :hammer: na doniczce z ziarenkami.
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Agucha8801, Zygowa, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Mar 2021 16:26 #754252

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5766
  • Otrzymane dziękuję: 27321
Bogusiu nie ważne jak ją wołają, ważne że do jedzenia i swojska.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Mar 2021 16:59 #754256

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2845
  • Otrzymane dziękuję: 11746
027-44.jpg


029-37.jpg


Wyłożone na wacik 13 III kiełkujące nasionka 17 i 18 III trafiły do doniczek P9.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Agucha8801, Zygowa, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Lu_cyna, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Mar 2021 18:36 #754291

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Ja mam taką strategię na papryki słodkie w tym roku: wysiałam 6 lutego, a docelowo będą rosły w 30 l donicach po 2 - 3 sztuki. Myślę, że jak pogoda pozwoli, to wysadzę do donic ok. 1 maja. Te, które tak posadziłam w ubiegłym roku rosły zdrowo, plonowały na potęgę i tylko nieliczne zerwałam zielone pod koniec sezonu. Te, które posadziłam w gruncie w większości zjadły ślimaki, albo nie zdążyły dojrzeć. Tak,że w tym sezonie mam przygotowany " poligon" pod donice. Jest tylko jeden mankament - w razie przymrozków będę wnosić 30 l donice do piwnicy ( taka " babska " siłownia). :happy4:
A to moje paprykowe szeregi na dziś:



20210323_180900.jpg


Truskawkowa, Pomarańczowa z dzióbkiem, Adrian nn, Pimento Super Red, Pomarańczowe serce, Alexander, Czerwona w typie Ramiro, Lesya, Mulato i Trzy kolory nn. Dodam,że mam 20 donic, więc papryk będzie między 40, a 60 sztuk. :bye:
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 26 Mar 2021 17:35 #754844

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3719
  • Otrzymane dziękuję: 19809
Po 8 dniach w podłożu, kiełkują pierwsze papryki :dance:
IMG_20210326_171903.jpg

Przodownikami są :Palermo, Elephant Ears i Nn Adrian.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zygowa, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Lu_cyna, Babcia Ala, czarna2066

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 27 Mar 2021 00:01 #754905

  • ogrodowazagroda
  • ogrodowazagroda's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 66
  • Otrzymane dziękuję: 155
tysia25 wrote:
Może spróbuję tylko nie wiem co na to mój mąż bo mam już 30 sztuk rozsady słodkich i tych półostrych wszyscy mnie pytają gdzie to posadzę i co z tym zrobię ale ja lubię paprykę dzieciaki też no i tak wyszło

mój mąz tylko 1 roku sie ,,zdziwił,, dał mi do wysiania 3 torebki pomidorów i wyszło kilkaset, teraz jak powiedziałam że mam 50 odmina pomidorow ...dokupił mi 4 / dzieci wczoraj sarkały..że co juz pomidorki będa wszędzie,, ...niby racja bo sa na parapetach półkach szafie regałach podłogach.... pewnie mają ochote mnie :club2: :club2: :club2: :club2: ale nic nie mówią bo wiedzą że bedzie smacznie ciekawie jak niebieski czy czarny pomidor beda jesc
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Lu_cyna, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 27 Mar 2021 09:58 #754919

  • Lu_cyna
  • Lu_cyna's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 171
Ja dopiero dzisiaj posiałam papryke. W ogóle miało jej nie być, bo mąż mówi, że to nie nasz klimat tak bez inspektu foliowego albo szklarni dla papryki ale skusiłam sie na odmiane "King of North". Mam nadzieje, że sie uda i że rzeczywiście jest w miarę wczesna :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Mar 2021 00:02 #755019

  • ali
  • ali's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 60
Zdążą urosnąć, do gruntu i tak nie można sadzić bez ryzyka przed Zimną Zośką, a w naszym klimacie to tylko wczesne odmiany dają wymierny efekt, w ubiegłym roku miałem Granowa i zaczęły dojrzewać już w sierpniu. mimo to w tym roku osłonię na wszelki wypadek włókniną żeby przyśpieszyć ostatni zbiór.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Mar 2021 15:07 #755056

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2845
  • Otrzymane dziękuję: 11746
Moje słodkie papryki wyłożone na wacik 13 III.
021-57.jpg


022-55.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Mar 2021 15:22 #755064

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3719
  • Otrzymane dziękuję: 19809
Kiełkują kolejne :Klio, Abrikosowaja Faworitka, Marconi Yellow, Mulato, Nn żółta Ika, Wielka Czerwona, Gwiazda Wschodu, Urzej i Ratund :dance:
Mam nadzieję, że nie zepsuję tych sadzoneczek :oops:
Właśnie dopatrzyłam się, że nie wysiałam obiecanego Feherozon. :sad2: Może ktoś inny będzie ją uprawiał. Ja już w tym sezonie nie dosiewam żadnych papryk. Stanowczo i ostatecznie. 16 odmian słodkiej , półostra Rokita i 8 odmian ostrej to i tak za dużo, jak na moje potrzeby.
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2021 15:54 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jaedda, kunegunda45, aga, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 29 Mar 2021 06:42 #755142

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3719
  • Otrzymane dziękuję: 19809
Złamałam się :rotfl1:
Feherozon leży na waciku. No bo przecież któraś odmiana moze nie wykiełkować, a tak właściwie dwa, trzy krzaczki z całą pewnością gdzieś zmieszczę. Poza tym obiecałam :wink4:
Poprzednie papryki poszły od razu do ziemi, nie były podkiełkowywane, więc myślę, że Feherozon je dogoni.
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2021 06:46 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aga, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Babcia Ala

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 29 Mar 2021 07:33 #755143

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1468
  • Otrzymane dziękuję: 7853
:happy3: ja rzutem na taśmę wyłożyłem paprykę rubinową, niby wczesna więc mam nadzieję że coś dojrzeje :)
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aga, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.672 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum