TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 09 Wrz 2021 11:39 #776162

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
Moje papryczki 2 zbiór to pomarańczowa Iki,czerwona pomidorowa rosyjska od Ani Adasiowe i Jolanta nasionka ze swojego zbioru.

002-440.jpg

003-333.jpg

004-238.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Marlenka, bietkae, Jaedda, bastis, Nimfa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, ama, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 09 Wrz 2021 19:20 #776189

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Papryka słodka w uprawie wiaderkowej. Pięknie urosła ale będą problemy z dojrzewaniem.


IMG_3155.jpg


IMG_3156.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, rozalia, Marlenka, bietkae, Jaedda, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, ama, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 10 Wrz 2021 09:57 #776228

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5636
  • Otrzymane dziękuję: 26659
zwykły_chłop wrote:
pojawił się u mnie problemik, pokazane na zdjęvciach wyżej papryki zerwałem i ... :think: zaczynają się strasznie psuć, już po dwu dniach wyżuciłem kilka i tak codziennie, jednego dnia są twarde bez plam i śladów psucia a następnego robi się z nich paćkowate błoto. Jak papryka ma miejsce lekko nie dojrzałe to tam najszybciej pojawia się paćka. Czy może być tego przyczyną fakt że w nocy z soboty na niedzielę było na działce około zero stopni? (na samochodzie miałem szron) jak na krzakach wyglądają te co zostały to nie wiem. Przeziębiły się?

Jeśli za dużo było deszczu u Ciebie, tak jak u mnie, to może to być porażenie szarą pleśnią, kilka krzaków mi padło, po zeszłotygodniowej wielkiej dostawie deszczu, te które nie były opryskane, bo umiejscowione w różnych dziwnych miejscach. W sobotę, przed nadciągającym niżem, opryskałam zapobiegawczo zagon pomidorów i papryk na szarą pleśń i na zagonie nie mam takich historii. Myślę, że gdyby je przymroziło, to od razu cały miąższ byłby paćkowaty, chyba że je takie zimne z zagonu przeniosłeś gwałtownie z niskiej temperatury do wysokiej w domu.
Ogólnie, nie o paprykach, jak w nocy lekki przymrozek, to najgorsze jest gwałtowne rozmrażanie, np. na słońcu, lepiej zmrożone rośliny polewać zimną wodą, czasami się uratuje tym sposobem.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2021 09:59 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, zwykły chłop, ama

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 10 Wrz 2021 16:49 #776259

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1452
  • Otrzymane dziękuję: 7790
zrywałem je po południu, a leżą w kuchni, na dzień dzisiejszy psucie zastopowało więc jest to prawdopodobne że doznały szoku temperaturowego.
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Wrz 2021 14:10 #776347

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 19523
W czasie zbioru pomieszałam wszystkie papryki.
Czy ta wąska, długości około 15 centymetrów, o cienkich ściankach to może być Kalorez?
IMG_20210911_105400.jpg

Chciałabym wysłać nasiona na straganik, i muszę mieć pewność.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, rozalia, Marlenka, Kajtkowa, ewakatarzyna, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 16 Wrz 2021 16:00 #776667

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 19523
Wczoraj zakończyłam sezon paprykowy. Przed przyszłotygodniowym ochłodzeniem wyrwałam wszystkie krzaczki Wszystkie zdrowe, pryskane jedynie dwa razy IF.Nie atakowały ich żadne szkodniki. Nawet mszyce je omijały.
Ten sezon uważam za bardzo udany. Szkoda tylko, że papryki zaczęły późno dojrzewać i w większości zerwałam zielone.
Moje najładniejsze okazy
IMG_20210903_161655-2.jpg

Najprawdopodobniej Elephant Ears
IMG_20210903_161710-2.jpg

Nn(być może Czerwona z dzióbkiem)
Przy zbieraniu pomieszałam wszystkie i nie jestem w stanie prawidłowo je zidentyfikować.
Ponad 7 kg przerobiłam na sos paprykowy
IMG_20210912_153338-4.jpg

Reszta powoli dochodzi.
U mnie sprawdziły się te ze zdjęć, Ratund(smaczna, żebrowana), Nn żółta Ika, Marconi Yellow (żółta, smaczna)i jeszcze kilka, ale co to za odmiany nie mam pojęcia :jeez:
Ta z poprzedniego postu ze względu na cienkie ścianki świetna jest do suszenia.
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2021 19:59 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, rozalia, Marlenka, Kajtkowa, ewakatarzyna, ama, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 16 Wrz 2021 17:45 #776675

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 607
  • Otrzymane dziękuję: 6612
A mi się wydaje jakoś kiepski ten sezon...sporo zgniło,to są pierwsze,które dojrzały...

16318069863791002762140.jpg


A to reszta...

20210916_171937.jpg
Pozdrawiam,Anka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, rozalia, Marlenka, Kajtkowa, ewakatarzyna, JaKasiula, ama

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 16 Wrz 2021 17:54 #776676

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 19523
W poprzednich latach cieszyłam się, jeśli papryki wystarczało mi do niedzielnej surówki :rotfl1:
W tym roku jestem zachwycona papryką i moimi zbiorami :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Marlenka, Kajtkowa, ewakatarzyna, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 16 Wrz 2021 20:17 #776692

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7812
  • Otrzymane dziękuję: 51706
Dzisiaj zebrałam resztę papryk z krzaczków

B0AA5AC1-B924-49B9-9168-BB213CBD7207.jpeg

Trochę się boję, że suszenie potrwa do wiosny :happy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Horti, rozalia, Marlenka, Kajtkowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, ama, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 17 Wrz 2021 11:43 #776746

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
Ja swojej papryki jeszcze nie likwiduję.Na razie nie zapowiadają u mnie drastycznych spadków temperatury w nocy.Owoców zielonych jest sporo,więc niech dojrzewa spokojnie.

002-442.jpg

001-565.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 17 Wrz 2021 11:53 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, rozalia, Marlenka, Kajtkowa, bastis, ewakatarzyna, JaKasiula, ama, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Wrz 2021 13:00 #777117

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Po dwóch latach prób, czy poradzę sobie z uprawą papryki, w tym roku posadziłam słuszniejszą ilość 25 krzaczków
odmian: Abrikosowaja Faworitka, Krasnodarskij Krugłyj (piękny, rubinowy kolor), Grek, Złoty Deszcz, Urzej, Pimentos de Padron ,Pomarańczowe Serce i moja ulubiona Carliston.Bardzo dziękuję darczyńcom : Ani Adasiowej i Armaszy :hearts:

Nieświadomie wybrałam odmiany dojrzewające równocześnie od 22 lipca.Na zdjęciu ostatni zbiór z piątku w ubiegłym tygodniu.

20210910_102050.jpg



20210910_102838.jpg


Papryczki Carliston wybrane do suszenia.
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, rozalia, Marlenka, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Wrz 2021 16:00 #777128

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5636
  • Otrzymane dziękuję: 26659
Ela jak suszysz Carliston, w całości czy rozkrawasz na pół?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Wrz 2021 16:34 #777132

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Alu, to był mój pierwszy raz i zerowe rozeznanie w temacie bo w zeszłym roku zjadłam prawie wszystkie jako konserwowe.


20210910_102214.jpg


Zawsze uważałam, że w kuchni zużywam stosunkowo mało papryki słodkiej sproszkowanej więc jak sobie kupię np. wędzoną to niebo w gębie.Nigdy więcej
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Wrz 2021 17:16 #777134

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5636
  • Otrzymane dziękuję: 26659
Też bym rozkroiła dla bezpieczeństwa, bo jak tylko miąższ jest odrobinę grubszy, to w całości suszone zaczynają się psuć. Tak mnie przećwiczyła Chili Cherry (węgierska ostra), jak ususzyłam rozkrojone, to ze słoika rzeczywiście pachniało wiśniami/czereśniami.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Kajtkowa, ewakatarzyna, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 25 Wrz 2021 18:15 #777380

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3561
  • Otrzymane dziękuję: 30033
W ubiegłym tygodniu, po dwóch nocach z temp.0 stopni zlikwidowałam uprawę papryk
Zostawiłam jedną odmianę NN Krecik. Wszystkie są w przechowalni i powoli dojrzewają

p1.jpg


p2.jpg


p3.jpg



NN Krecik, która jest obsypana pięknymi, dorodnymi papryczkami, ale zielonymi, została przesadzona z gruntu do dużych donic i umieszczona w szklarni. Moze tam szybciej dojrzeje.


p4.jpg


p5.jpg


p6.jpg


p7.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2021 18:34 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, JaNina, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 25 Wrz 2021 21:55 #777400

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7812
  • Otrzymane dziękuję: 51706
Babcia Ala wrote:
Ela jak suszysz Carliston, w całości czy rozkrawasz na pół?
Ja nie Ela, ale pozwolę sobie na podpowiedź. Jeżeli suszymy papryki w celu późniejszego zmielenia, warto je pokroić cieniej. Im grubszy miąższ, tym paski warto zrobić cieńsze. To bardzo ułatwia suszenie. Natomiast gdy chcemy wykorzystać suszone papryki do innych celów, np. do późniejszego nadziewania po namoczeniu, wtedy warto suszyć połówki, lub w całości.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna, Babcia Ala

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 25 Wrz 2021 22:36 #777403

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5636
  • Otrzymane dziękuję: 26659
JaNina wrote:
Natomiast gdy chcemy wykorzystać suszone papryki do innych celów, np. do późniejszego nadziewania po namoczeniu, wtedy warto suszyć połówki, lub w całości.

To już jest Janeczko wyższy stopień wtajemniczenia, nawet nie umiem sobie wyobrazić jakbym miała to wykonać, tj. namoczyć papryki i nadziać. Właśnie dzisiaj stwierdziłam, że kurcze zamrażarka powinna być z gumy, bo papryki mi już tam nie wejdą i w celu zwolnienia przestrzeni będę musiała ugotować bigos. Jutro ma być ciepło, miałam inne plany :dry:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 27 Wrz 2021 10:14 #777505

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1452
  • Otrzymane dziękuję: 7790
moi kochani paprykoznawcy, wszyscy o suszeniu a mi syn jęczy czemu nie zrobię wędzonej. Robił ktoś? Coś podpowiecie, jakie odmiany i sposób wędzenia?
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.878 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum