TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 24 Maj 2018 17:37 #608357

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50633
No, trochę za gęsto , ale powtórne przesadzanie nie jest wskazane.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): agnesa700


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 25 Maj 2018 20:30 #608600

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Dziś skończyłam sadzić paprykę. Trwało to ponad dwa tygodnie.Te najstarsze (po za pierwszą partią 20szt) mają się dobrze dwa razy podlane saletrą wczoraj oprysk PW + HT =saletra. Dodałam HT ze względu na mszyce. Już widać na nich młode zdrowe przyrosty.
Natomiast pierwsza partia to inna bajka. Popaliłłam gnojówka z pokrzyw.Z tych 20 część się wykaraska usune tylko najstarssze liście cztery sadzonki musialam jednak usunąc . Wyrwane widać ze korzeń nie rósł, i jest czarny.
IMG_20180525_104136.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2018 20:30 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Adasiowa, pszczelarz5, pouder, patrycja

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 25 Maj 2018 22:00 #608630

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Ze słodkich papryk wysiane miałam kilka sztuk 'Winnie Pooh', niestety te papryczki dopadły wszystkie możliwe nieszczęścia. Liście się im pozwijały, zaatakowały wciornastki, zaczęły żółknąć i schnąć. Tak samo zaczęły zachowywać się te, które były w foliaku i na balkonie, na dworze. Beż różnicy było, czy doniczka była mała, czy większa, bardziej konkretna. Wszystkie były posadzone w ziemi kompostowej, która innym paprykom dobrze służy.
Na razie ocalały i jako tako wyglądają 2 sztuki z foliaka, ale nie wiem, czy uda mi się doczekać z nich owoców.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Betula, Agusiak

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 25 Maj 2018 23:08 #608651

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Mnie też w tym roku prześladuje pech jeżeli chodzi o papryki. "Pech" to wygodne wytłumaczenie:P Ale tak naprawdę to mocno zawaliłam:P Rozchodzi się o to, że mam na nich spory niedobór fosforu... I na słodkich i na ostrych. Sporo liści nabawiło się fioletowych przebarwień, a krzaczki rosną bardzo powoli. I powodów takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka. Po pierwsze za wcześnie wysadziłam i zimne noce (kilka pod rząd ze spadkiem temperatury do 4 stopni) zdecydowanie dały im w kość. Po drugie na 2-3 tyg. przed sadzeniem rozsypałam gips, a jakiś tydzień później nawóz fosforowy, co mogło spowodować uwstecznienie fosforu. Po trzecie dosypałam sporo kompostu od teściowej, który mógł mieć niskie pH. Po czwarte nie robiłam w tym roku analizy, a wcale nie jestem przekonana, że w tej sprzed dwóch lat nie ma jakiegoś przekłamania w pH (6,2), bo wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że mam glebę bielicową - szybko dokopać się mogę do żółtego piaseczku - a w internetach piszą, że ten rodzaj charakteryzuje się bardzo kwaśnym odczynem. Także powody fioletowych liści w moich paprykach ustawiają się w długiej kolejce:P Mało tego! Zastanawiam się, czy w poprzednich latach błędnie nie interpretowałam oznak krytycznego niedoboru fosforu na niektórych pomidorach jako wirusy:) Wrzucę jutro zdjęcia...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Agusiak

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 26 Maj 2018 11:40 #608701

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
Czy obrywać paprykom liście i wilki do pierwszego rozwidlenia, czy pozwolić im rosnąć jak chcą? :supr:
Beata
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 26 Maj 2018 12:22 #608708

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Obiecane zdjęcia. Czy ktoś mógłby potwierdzić niedobór fosforu? Czy to jakaś inna przypadłość? Odmiana Roberta, słodka:

DSC_9544.jpg


Któraś z ostrych, albo Jalapeno, albo Long Slim Red Cayenne:

DSC_9553.jpg


DSC_9552.jpg


DSC_9554.jpg


Problem dotyczy papryk w gruncie. Nie widzę w gruncie zmian na fioletowej słodkiej Odzie. W szklarni też zmian nie widzę na 2 szt. Roberty i 2 szt. Ody. W szklarni nie ma kompostu, w gruncie dosypałam ok 7-8 cm. W szklarni temperatura w nocy spada tak samo jak na zewnątrz, ale w ciągu dnia utrzymuje się wyższa. Nawożenie było podobne - tylko w szklarni, osłoniętej na zimę, rozsypałam 70% tego co w gruncie. Po ostatnich wzrostach temperatury sytuacja jakby się poprawia, tzn. nowe przyrosty wyglądają ok.
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 12:26 przez patrycja.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 26 Maj 2018 12:22 #608709

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6880
  • Otrzymane dziękuję: 41581
Odrosty usuwam,ale liście pozostawiam jako ochronę papryk przed promieniami słonecznymi. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, patrycja, Agusiak, BettyL, UllaM

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 26 Maj 2018 18:56 #608769

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50633
patrycja wrote:
Czy ktoś mógłby potwierdzić niedobór fosforu? Czy to jakaś inna przypadłość? Odmiana Roberta, słodka:

Albo niedobór fosforu spowodowany słabą przyswajalnością z powodu niskich temperatur, albo nadmiar azotu amonowego.

Bardzo przydatny artykuł

translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=e...ide.html&prev=search

Ponadto deformacja liści wskazywałaby na niedobór wapnia. Czy ta gleba była analizowana ?
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 19:05 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zbyszko46, patrycja, UllaM

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 26 Maj 2018 19:23 #608772

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5507
  • Otrzymane dziękuję: 12607
Papryki czerwone Jupiter, żółte i czerwone pomidorowe okrągłe mają już małe owoce. :dance:

DSCN1745.jpg
DSCN1746.jpg

DSCN1748.jpg
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 19:24 przez Jan4.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, iwcia55, Betula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Maj 2018 08:44 #609069

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
IMG_20180528_083258.jpg



IMG_20180528_083247.jpg




Moje papryczki na gruncie, kapie, pomidorowy mix, czeresniowe
Załączniki:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2018 08:48 przez UllaM.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Ika2008, Adasiowa, rozalia, iwcia55, patrycja, Betula, Agusiak, Sylwiaaa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Maj 2018 19:53 #609130

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Trochę ogarnąłem gospodarstwo . Coś jest mojej papryce bo więdnie może ktoś rzuci okiem i podpowie , może za dużo albo za mało podlewam a może coś innego będę wdzięczny za każdy komentarz . Czy ogórek wygląda na zdrowy bo ma takie jakieś przebarwienia na liściach. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Maj 2018 20:00 #609131

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
nie wgrało zdjęc


corr1.jpg



corr2.jpg
corr4.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2018 20:14 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Maj 2018 20:02 #609132

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Dobra , ale gdzie ta papryka i jaka odmiana, bo np moje też teraz były powiędnięte. Ale rano będą stały.
Wstaw zdjęcie.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Maj 2018 20:10 #609133

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Corrado, zdjęcie ogórka przeniosę do właściwego wątku, tutaj forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...od-oslonami-czesc-ii.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Maj 2018 20:37 #609137

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Corrado ja tu widzę oparzenia słoneczne, które miało miejsce jakiś czas temu, ale papryka już się pozbierała i będzie żyć.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Corrado

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Maj 2018 21:33 #609149

  • kored
  • kored's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 47
  • Otrzymane dziękuję: 35
moim zdaniem mają za sucho. Jak widze na swoich ze zaczynają w upale więdnąć to podlewam. Po parunastu minutach liscie się prostują.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Corrado

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Maj 2018 21:57 #609161

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Te liście bez względu na ilość wody nie wyprostują się, a po pewnym czasie odpadną. Natomiast nowe przyrosty sa OK. Przy braku wody roślina więdnie od stożka wzrostu. Upieram sie przy oparzeniach sprzed jakiś 10 dni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Corrado

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Maj 2018 22:47 #609182

  • kored
  • kored's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 47
  • Otrzymane dziękuję: 35
Mam całkowicie odmienne doświadczenia. W czasie upałów i przy braku wody najpierw klapią dolne liście, po podlaniu po kilkunastu minutach podnoszą się jak nie powiem co.
Widze po zdjęciach że ma sucho jak pieprz, niech podleje 1-2 litry wody na rośline i zobaczy. Jeśli nie odzyskają turgoru to będzie inna przyczyna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Corrado


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.795 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum