TEMAT: POMIDOROWY TARG 2018/2019

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 11:55 #635496

  • Piotras
  • Piotras's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 287
Wszystko jest jak najbardziej dla mnie jasne i oczywiste, choć przyznam się, że umknęło mi to ograniczenie, przynajmniej w dniu składania zamówienia za co przepraszam :( Tak jak pisałem nie powinienem przekroczyć tej ilości jakoś znacznie. Sam nasionek niestety nie wysłałem, bo nie miałem, ale jak najbardziej postaram się opisać moje poczynania z tym, co ewentualnie otrzymam, choć biorąc pod uwagę mój poprzedni, i pierwszy w życiu sezon, to raczej będę częściej zawracał Wam głowę w dziale chorób i niedoborów. Jak najbardziej rozumiem zasady AWN i mam nadzieję, że jednak nie będę podczytywał tych negatywnych statystyk i ślad po mnie nie zaginie. W końcu dzięki Wam wiem co to PW, HT czy IF i nawet wiem prawie jak i po co ich używać ;)

Chciałbym też podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas aby taka akcja w ogóle mogła się odbyć a zwłaszcza Tobie Aniu za rolę świstaka.
Pozdrawiam,
Piotrek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andziasz, UllaM, Aga Ka


Zielone okna z estimeble.pl

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 12:03 #635497

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Piotrze, nawet gdybyś miał codziennie zawracać głowę swoimi wątpliwościami czy pytaniami, to właśnie o taką aktywność, między innymi, także chodzi. Nie jest sztuką zaopatrzyć się w fajne odmiany, a później przez nieuwagę czy lekceważenie stracić cały plon, poświęcając swój wysiłek i czas.
Nie wymagam również poematów, epopei czy powieści w odcinkach ;-), ale każdy wpis świadczący o zaangażowaniu w "sprawę" będzie z wdzięcznością przyjęty, ponieważ dzięki tej wymianie spostrzeżeń wszyscy nabywamy doświadczenia.
Bardzo się cieszę, że osiągnęliśmy porozumienie i już teraz zapraszam do dyskusji w nadchodzącym wielkimi krokami sezonie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aga Ka

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 15:59 #635516

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
dot. usunięcia wątku ( lub edytowania)
W prawym dolnym rogu widzę " Szybka odpowiedź" "Odpowiedz", "Cytuj" i nic dalej. Przepraszam, że zawracam głowę. Chodzi o wątek z 5.01 - może już za późno bo rzeczywiście bezpośrednio po napisaniu pokazuje się coś takiego, ale pod wcześniejszymi niestety nie widać.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2019 16:02 przez bozenak.
Temat został zablokowany.

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 19:17 #635550

  • gurman
  • gurman's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 198
Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z zamówionymi nasionami. Bardzo dziękuję za nie wszystkim darczyńcom i Tobie Aniu. :thanks:
Z niecierpliwością zaczynam już nowy sezon od kiełkowania nasion bakłażanów.
Z okazji Nowego Roku życzę Wszystkim forumowiczom zdrowia, szczęścia i urodzajów w warzywnikach w 2019r.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, andziasz

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 19:17 #635551

  • ogrodniczka
  • ogrodniczka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 36
  • Otrzymane dziękuję: 58
Dziś otrzymałam nasionka. Dziękuję bardzo Ani oraz wszystkim darczyńcom/W Nowym roku życzę wszystkim forumowiczom zdrowia ,szczęścia.pomyślności oraz wysokich plonów z otrzymanych nasionek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 19:42 #635558

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Dzisiaj rano wysłałam koperty z chciejstwami do:

- Pestki
- Bietkae
- Beaa
- Wasyla_13
- Zofix
- Armaszy


Wypatrujcie listonoszy :)

Natomiast w mojej skrzynce znalazłam przesyłki od: Anetki ( Megagronek ), Dragonfly ( fasolka, bakłażan, melon i arbuz ), Michała Edek86 ( pomidorki i fasolki ) oraz koperty zwrotne od Piotrasa i Vius254

Bardzo serdecznie Wam dziękuję za nadesłane, pieczołowicie zapakowane skarby i udział w naszej Akcji :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2019 15:03 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, bietkae

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 21:04 #635589

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11367
Aniu Pomimo pewnych, powiedzmy, trudności technicznych ... :rotfl1: super. To jutro wpatruję się w okienko w skrzynce. Wprawdzie słabo widzę w starych okularach zarówno ,,+,, jak i ,,- '' ale biały kolor na pewno dojrzę :happy2:
Dzisiaj byłam obstalować nowe okulary tym razem na progresywne bo już mam dość pomyłek ( ostatnio wyjechałam samochodem w ,,+'' to ledwo wróciłam do domu z nosem przy szybie i prędkością żółwia ). Ponieważ na drugie okulary dostałam rabat 50% to dodatkowo zafundowałam sobie okulary p/słoneczne do dali. W tych moje pomidory będą dojrzałe już w na początku czerwca :dance:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Horti, Marlenka, aga

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 21:08 #635590

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Elżuniu, hmmm..., mam identyczny problem okulistyczny, ale zawsze byłam zdania, że świat najlepiej prezentuje się w okularach "różowych" - wtedy każdy, nawet najczarniejszy scenariusz i najgorszy dzień, da się przeżyć. Zwłaszcza, jeśli w planach mamy pomidorowe wysiewy - osobiście zaczynam jutro :hearts:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, bietkae, UllaM

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 21:20 #635591

  • Jasia
  • Jasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 161
  • Otrzymane dziękuję: 351
Podpowiem moją metodę coby mnie nie poniosło z ilością i wytypować pomidory, które będę mogła posadzić czyli 10 odmian, a nie kilkanaście i wzwyż.
Czekam na ostatnią chwilę z zamówieniem. Części odmian już zabraknie, bo w formularzu już nie będzie, a skoro są tak popularne to za rok bez problemu się na nie załapię. A i tak mam problem z których zrezygnować, a które zaznaczyć.
W tym sezonie celuję w malinowe i sercowate, ale chcę zasadzić też ze 2 bezproblemowe pewniaki i 2 do poleżenia. Z uprawianych w poprzednim roku będzie Żubr, Mata Hari, De Barao czerwony i J3. Dam szansę K37 i Czekiście, oba sprawiały mi problemy. Podpasował mi żółty Ałtajskij Oranżewyj wybiorę więc z 1-2 żółte. Wezmę też jedną hybrydę. Taki mam plan, a jak będzie zobaczymy....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 21:20 #635592

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11367
Aniu ja kilka odmian na sprawdzenie podkładek wysiałam 2 stycznia. Już powschodziły ale są wyciągnięte i bardzo blade ponieważ stały na piecu CO. Jak się wzmocnią to zrobię zdjęcie bo teraz to obraz nędzy i rozpaczy. Siałam oczywiście w perlicie. Jutro muszę zorganizować im jakieś miejsce i postawić lampę z żarówką to mam nadzieję, że za tydzień będzie coś zielone :funnyface:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 21:28 #635596

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Eluś, spojrzałam w ubiegłoroczne notatki: pierwsze wysiewy Portosa i Śliwkowego w perlit poczyniłam w I tygodniu stycznia, a więc najwyższa pora powtórzyć tamten siew; tyle tylko, że w 2018r eksperymentowałam z "produkcją" sadzonek wierzchołkowych z wysianych tak wcześnie roślin, a w tym roku zgłębię temat szczepień, rozpoczęty w ubiegłym roku.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 21:29 #635597

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11367
Jasia tu większość ma takie sprawdzone metody co do ,,ponoszenia '' :happy: tyle, że jak zaczną się wysiewy to przynajmniej u mnie żadne się nie sprawdzają. W ubiegłym roku to nawet zrobiłam sobie zestawienie w formie tabelarycznej gdzie umieściłam liczbę porządkową, nazwę odmiany, kolor, wysokość, termin wysiewu, data kiedy dojrzał pierwszy owoc.
Tabelkę wydrukowałam i przy wysiewie zaznaczałam. Tyle, że do pierwszej tabeli później dołączyłam drugie tyle :laugh1:
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2019 21:31 przez bietkae. Powód: zamiana słów
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jasia

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 21:36 #635600

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11367
Aniu ja przypominam, że celem moich wysiewów są prace związane badaniem korzeni :supr3: Na podkładki oczywiście :coffe:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 21:46 #635603

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
No tak Elżuniu, ponieważ temu ma służyć szczepienie na podkładkach. Trzymajmy zatem kciuki za nasze "prace badawcze" :drink1:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 21:53 #635606

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2631
  • Otrzymane dziękuję: 7736
A ja mam w tym roku luksus - po raz pierwszy i zapewne ostatni zarazem. Policzyłam wszystkie moje pomidorowe odmiany, wyszło 32 i uznałam, że właściwie tyle krzaczków to upchnę. Czyli nie ma żadnej selekcji, wysiewam co mam :happy3: Dotychczas zawsze był ból głowy, no bo ileż można wcisnąć na balkon? 3, 4 odmiany? Bo przecież jeszcze papryki, ogórki, inne tam dyniowate... A za rok znów będzie problem, bo pewnie zaszaleję na straganiku :dance:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Jaedda

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 22:22 #635612

Saute wrote:
Jak potrzeba to ja mam dużo nasion Megagronka :)

Czy sa dostepne jeszcze nasiona megagroniastego? bylabym bardzo chcetna bo nigdzie go nie moge dostac...na jakiej zasadzie odbywa sie nabycie takich nasion? jestem tu po raz pierwszy wiec nie jestem w temacie
Temat został zablokowany.

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 22:33 #635614

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Basiu, poniżej cytuję swój poprzedni post dotyczący zasady działania Pomidorowego Targu. Dodam tylko, że w pierwszej kolejności nasiona odmian szczególnie atrakcyjnych, rzadkich lub deficytowych wędrują do stałych uczestników Warzywnika. Jeśli okaże się pod koniec stycznia, że została porcja Megagroniastego, wówczas będziesz mogła skorzystać z naszej oferty.

Adasiowa wrote:
Akcja Wymiany Nasion została stworzona z myślą o nas wszystkich, aby każdy mógł skorzystać z nasion warzyw oferowanych na poszczególnych straganikach; w większości przypadków znalazły się na nich odmiany rzadko spotykane w sieciach handlowych, co w dużej mierze zawdzięczamy życzliwości forumowiczów, którzy dzielą się nasionami pozyskanymi z własnych warzyw lub zakupionymi nadwyżkami.
Mimo, że naszą działalność nazywamy Akcją Wymiany, nie ma obowiązku czy przymusu przysyłania na straganik własnego wkładu nasion. Doświadczenie w ubiegłych latach nauczyło mnie, że każda osoba stawiająca pierwsze kroki na naszym Forum ma prawo do zamówienia maksymalnej ilości 10 odmian i w ramach "rewanżu" jest proszona o zdawanie relacji z uprawy. Niestety, często zdarzały się sytuacje, że tzw. "świeżaki" rejestrowały się na Oazie tylko po to, aby zaopatrzyć się w unikalne odmiany pomidorów, po czym ślad po nich ginął. Nie sądzę, aby taka postawa była podziękowaniem dla trudu wszystkich darczyńców.

Dlatego podjęłam decyzję o ograniczeniu ilości odmian dostępnych dla osób początkujących i naprawdę - bardzo gorąco proszę o dostosowanie się do mojej prośby, ponieważ za nic w świecie nie chciałabym osobiście redukować Waszych zamówień.

Z przykrością napisałam powyższy post, ale ze względu na nagminnie powtarzającą się sytuację wykorzystywania dobrej woli i chęci darczyńców, jestem zmuszona przyjąć takie stanowisko.

Pozdrawiam serdecznie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

POMIDOROWY TARG 2018/2019 07 Sty 2019 22:45 #635616

Adasiowa wrote:
Basiu, poniżej cytuję swój poprzedni post dotyczący zasady działania Pomidorowego Targu. Dodam tylko, że w pierwszej kolejności nasiona odmian szczególnie atrakcyjnych, rzadkich lub deficytowych wędrują do stałych uczestników Warzywnika. Jeśli okaże się pod koniec stycznia, że została porcja Megagroniastego, wówczas będziesz mogła skorzystać z naszej oferty.

Adasiowa wrote:
Akcja Wymiany Nasion została stworzona z myślą o nas wszystkich, aby każdy mógł skorzystać z nasion warzyw oferowanych na poszczególnych straganikach; w większości przypadków znalazły się na nich odmiany rzadko spotykane w sieciach handlowych, co w dużej mierze zawdzięczamy życzliwości forumowiczów, którzy dzielą się nasionami pozyskanymi z własnych warzyw lub zakupionymi nadwyżkami.
Mimo, że naszą działalność nazywamy Akcją Wymiany, nie ma obowiązku czy przymusu przysyłania na straganik własnego wkładu nasion. Doświadczenie w ubiegłych latach nauczyło mnie, że każda osoba stawiająca pierwsze kroki na naszym Forum ma prawo do zamówienia maksymalnej ilości 10 odmian i w ramach "rewanżu" jest proszona o zdawanie relacji z uprawy. Niestety, często zdarzały się sytuacje, że tzw. "świeżaki" rejestrowały się na Oazie tylko po to, aby zaopatrzyć się w unikalne odmiany pomidorów, po czym ślad po nich ginął. Nie sądzę, aby taka postawa była podziękowaniem dla trudu wszystkich darczyńców.

Dlatego podjęłam decyzję o ograniczeniu ilości odmian dostępnych dla osób początkujących i naprawdę - bardzo gorąco proszę o dostosowanie się do mojej prośby, ponieważ za nic w świecie nie chciałabym osobiście redukować Waszych zamówień.

Z przykrością napisałam powyższy post, ale ze względu na nagminnie powtarzającą się sytuację wykorzystywania dobrej woli i chęci darczyńców, jestem zmuszona przyjąć takie stanowisko.

Pozdrawiam serdecznie.

Ja nie widze najmniejszego problemu. Jestem bardzo chetna na nasiona megagroniastego wiec poczekam ile trzeba i mam nadzieje ze chocby 2 szt (w razie gdyby jedno nie wykielkowalo) sie dla mnie ostanie :) a jesli chodzi o fotorelacje tez nie ma sprawy. jestem poczatkujacym ogrodnikiem i jestem tak podkrecona na tym punkcie ze nawet dla siebie na pamiatke bede robic fotki wiec co mi szkodzi pozielic sie nimi na forum :) mam tez nadzieje na wspolprace w kolejnych latach :) aha i jeszcze pytanko. kiedy mam sie przypominac z tym zamowieniem? czy wypelniac jakis formularz ? czy pisac na forum? Pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2019 22:54 przez basia1507.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.827 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum