TEMAT: POMIDOROWY TARG 2018/2019

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 21:01 #640061

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Artur, właściwie napisałeś wszystko to, nad czym rozmyślam od kilkunastu tygodni. Tę ripostę powinnam napisać osobiście - nie zrobiłam tego i to jest mój wielki błąd. Dziękuję Ci za szczerość i prawdę.
Zawsze starałam się być tolerancyjna i traktować nowo przybyłych z wyrozumiałością i życzliwością, ale po ostatnich incydentach i nasilającej się fali niemiłych zgrzytów coś we mnie pękło. Dlatego sama zastanawiam się nad przyszłością Straganików, a przynajmniej tego Pomidorowego, ale z drugiej strony .... nie możemy postępować pochopnie tylko dlatego, że ktoś stał się wyjątkiem od reguły. Nie chciałabym, aby nasza wspaniała idea została zaprzepaszczona przez niepoważne osoby - myślę zatem, że zaostrzenie Regulaminu wyjdzie nam wszystkim na dobre.
Czasami czułam się jak pracownik hurtowni czy magazynu, wydający towar, który nie należy do mnie, a został zgromadzony wielkim wysiłkiem mnóstwa kochanych ludzi.

Powiem Wam jedno: cieszę się, że jutro jest 1 lutego - czyli termin zamknięcia tego "biznesu".
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 21:13 #640067

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7843
  • Otrzymane dziękuję: 51970
Aniu, ale "Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim". :hug:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2019 21:14 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): grzesiek59, ewa-s, Adasiowa, Armasza, Edyta-ka, Zbyszko46, Kasionek, bietkae, Pestka, Renia03, Pizza

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 21:29 #640077

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Aniu, nie chodzi mi o to żeby likwidować straganiki czy coś w tym stylu. Sam wzbogaciłem się o pięć odmian, których nie miałem w kolekcji. Mam wiele fajnych odmian pomidorów czy fasoli, wkrótce będę miał kolejne i chętnie będę się nimi dzielił, ale, tak jak napisałem, z osobami, którym zależy na tym forum. Wymiana to świetna sprawa, ale bądźmy też odrobinę poważni.
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2019 21:32 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Zbyszko46, Kasionek, Kajtkowa, bietkae, Pestka, Renia03, Pizza, Aga Ka

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 21:34 #640081

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7843
  • Otrzymane dziękuję: 51970
I odpowiedzialni i wdzięczni :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Kaskawel

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 21:41 #640086

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Tak, aktywnie uczestniczysz w rozbudowie forum, to masz dostęp do nasion. To właśnie powinno być zachętą i nagrodą.
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2019 21:42 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa, bietkae, JaNina

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 21:45 #640088

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7843
  • Otrzymane dziękuję: 51970
Zgadza się. :) Ale ja na szczęście mam inne priorytety. :) Miłe towarzystwo, a nasiona to miły "skutek uboczny"
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa, bietkae

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 21:45 #640089

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Artur, nawet przez myśl mi nie przeszło, aby zlikwidować kilkuletni dorobek Straganików, na który złożyły się nie tylko nasiona, ale przede wszystkim wzajemna, bezinteresowna życzliwość, pasja i ogrom pracy włożonej w przygotowanie nasion.
Tysiące nasion, setki odmian, dziesiątki Darczyńców, brak przymusu, wielkie serca ... czy może być piękniejsza współpraca ?


Pozwolę sobie na małą dygresję i odrobinę prywaty.... dwa lata temu dostałam list. Odręcznie napisany; charakter pisma wskazywał na to, że nadawca nie był pierwszej, ani nawet drugiej młodości. Na dwóch stronicach zeszytowego papieru spisana została opowieść o prostym, uczciwym i dobrym życiu, podziękowania dla wszystkich , a do nich dołączone nasionka pomidorów sumiennie wydłubane z owoców i prośba o trzy, cztery odmiany z naszego Targu. Do dzisiaj wymieniamy kartki świąteczne.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2019 21:54 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Edyta-ka, Zbyszko46, Marlenka, Kajtkowa, bietkae, Pestka, Zielona, rejmat, Renia03, Kaskawel, Aga Ka, JaNina

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 21:53 #640090

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7843
  • Otrzymane dziękuję: 51970
Aniu, chce się żyć, po prostu chce się żyć. Starsi ludzie najlepiej odszyfrują dobrego człowieka. Odręczny list... Jestem nie pierwszej młodości i nie pamiętam kiedy dostałam. Zazdroszczę. :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kajtkowa, bietkae

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 22:04 #640094

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11366
Adasiowa wrote:
Artur,
Pozwolę sobie na małą dygresję i odrobinę prywaty.... dwa lata temu dostałam list. Odręcznie napisany; charakter pisma wskazywał na to, że nadawca nie był pierwszej, ani nawet drugiej młodości. Na dwóch stronicach zeszytowego papieru spisana została opowieść o prostym, uczciwym i dobrym życiu, podziękowania dla wszystkich , a do nich dołączone nasionka pomidorów sumiennie wydłubane z owoców i prośba o trzy, cztery odmiany z naszego Targu. Do dzisiaj wymieniamy kartki świąteczne.
Wzruszyłam się bardzo :kiss3:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kajtkowa, Pestka

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 22:05 #640096

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
JaNina, ale jak widać nie wszyscy mają takie priorytety.

Pamiętam koniec lat 80tych i początek 90tych i moją działalność w jednym muzycznym undergroundzie. Czasem pisałem kilka listów tygodniowo i tyle też otrzymywałem. Namiętnie wymienialiśmy się kasetami. No i akcje ze smarowaniem znaczków, bo budżet licealisty by tego nie wytrzymał :) Kurczę, właśnie przyznałem się, że jestem przestępcą :)
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2019 22:09 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Kajtkowa, Ada, Pizza, JaNina

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 22:12 #640099

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7843
  • Otrzymane dziękuję: 51970
Kurde, jestem stara :( Ale to nic jutro nowy dzień, i będę mogła powiedzieć: w tym miesiącu wysiewam..... :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Kajtkowa, bietkae, Pestka

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 22:16 #640101

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Kochani, przyznaję, że emocje często biorą górę nad rozumem, ale nie ma w tym nic złego. Człowiek jest tylko człowiekiem i ma prawo błądzić, szukać, wątpić ... czasami zbyt pochopnie wyciągamy wnioski z wzajemnych interakcji, jesteśmy na wskroś subiektywni, odnosząc czyjeś słowa bezpośrednio do siebie, zamiast traktować je z dystansem i należnym zrozumieniem.

Przemyślałam ( i nadal to czynię ) pewne kwestie związane z działalnością Straganików - nie możemy zaprzepaścić wielkiego potencjału dobra ( aspektu duchowego ) i zmarnować materiału nasiennego ( aspektu praktycznego ), więc pomimo wszystkich przygód i reperkusji, które nas dotknęły, postarajmy się, aby pod koniec 2019 r nasze Straganiki nadal działały pełną parą.
Może ponownie Ktoś napisze do Nas odręczny list ...i wtedy powiemy sobie: było warto.

Dziękuję wszystkim jeszcze raz. Za wszystko.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Edyta-ka, Zbyszko46, Marlenka, Kajtkowa, bietkae, Pestka, Zielona, Ada, Renia03, Kaskawel, Aga Ka, iwa, JaNina

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 22:20 #640104

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7843
  • Otrzymane dziękuję: 51970
Jeżeli o mnie chodzi, masz to jak w banku :kiss3:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 22:29 #640109

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Kaskawel wrote:
Kurczę, właśnie przyznałem się, że jestem przestępcą :)

Eee, to już przedawnione :happy3: W każdym razie świetnie wiem, o czym piszesz... :happy4:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa, Kaskawel

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 22:30 #640110

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Piękna historia z tym listem! I to należy szanować.
Moim zdaniem najważniejsza jest intencja, z którą ktoś bierze udział w takich akcjach. Jeśli myśli o tym jako "fajnie, oszczędzę sobie kasę" to jest tu coś nie halo. ;) Bo to chyba nie temu służy. Takie akcje są tworzone nie dla wszystkich, którzy na forum natrafią - a przynajmniej nie sądzę, by taki był zamysł - tylko dla określonej społeczności - a żeby stać się częścią społeczności, trzeba coś od siebie dać. Nawet jeśli dana osoba nie ma na chwilę obecną nasionek do wysłania i dołożenia się, to przecież przy samej akcji jest dużo roboty, na pewno będzie w stanie w jakiś sposób pomóc. Ewentualnie po prostu albo zrezygnować z udziału jeszcze w tym roku, albo już wziąć udział z naprawdę szczerą intencją, by zrewanżować się przy najbliższej okazji. Straganiki chyba służą wymienianiu się, jeśli się nie mylę.
Taka mnie refleksja naszła, w istocie "dziwny jest ten świat". Nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby "wejść, wziąć i wyjść", a wręcz czułabym się z tym potwornie i źle. Oby takich sytuacji zdarzało się jak najmniej, bo zniechęcanie dobrych ludzi do bezinteresownego dzielenia się z innymi wręcz zakrawa o zbrodnię, swoistą próbę mordu na tego typu akcjach. Ależ poetycko zabrzmiało. :dry:

Jeśli chodzi o mnie, to udziału w forumowych targach nie brałam. Postaram się w sezonie nazbierać nasionek, żeby jakoś zasilić straganik przynajmniej kilkoma torebkami nasion i wtedy będę czuła się uprawniona, żeby wziąć w nim w przyszłym roku udział - jeśli z jakiegoś powodu coś się stanie, w stylu zaraza mi zdziesiątkuje rośliny i nie będę miała czego wysłać, to trudno, brać udziału wtedy nie muszę. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Kajtkowa, Renia03, Kaskawel, JaNina

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 22:38 #640112

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7843
  • Otrzymane dziękuję: 51970
Zawsze lepiej dawać niż brać. Radość większa. Przepraszam, ale teraz będzie nie na temat. Jestem dumna z moich Synów. To tyle.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kajtkowa

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 22:44 #640115

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Janko, pisz o Synach, pamiętaj, że nie każdy może pisać o dzieciach ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina

POMIDOROWY TARG 2018/2019 31 Sty 2019 23:09 #640121

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Pizza wrote:
Jeśli chodzi o mnie, to udziału w forumowych targach nie brałam. Postaram się w sezonie nazbierać nasionek, żeby jakoś zasilić straganik przynajmniej kilkoma torebkami nasion i wtedy będę czuła się uprawniona, żeby wziąć w nim w przyszłym roku udział - jeśli z jakiegoś powodu coś się stanie, w stylu zaraza mi zdziesiątkuje rośliny i nie będę miała czego wysłać, to trudno, brać udziału wtedy nie muszę. :)

Pizza
, wiadomo, różnie może się w sezonie zdarzyć, ja to dobrze rozumiem. I z przyjemnością podzielę się z Tobą nasionami nie oczekując nic w zamian, bo jesteś, piszesz, dzielisz się spostrzeżeniami, a nie znikasz po zamknięciu straganików i objawiasz się po ich otwarciu. Na forum zarejestrowanych jest już chyba ponad trzy tysiące osób. Ciekawe ile jest takich właśnie "pojawiasz się i znikasz".
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2019 23:09 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352, Marlenka, Kajtkowa, Ada, Renia03, Pizza


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.758 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum