TEMAT: Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko.

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Lut 2019 12:41 #641937

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Aguś, zapomniałaś dopisać: " i zbiorę nasionka" :) Także i tych na Pomidorowym Targu już nie ma, więc bardzo poproszę o dłubanie, gdy przyjdzie czas.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada, aga


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Lut 2019 12:51 #641940

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Oczywiście!Dłubanie to moja "specjalność"... :happy4:

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Lut 2019 12:53 #641941

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Ula-bastis, jak dobrze,że umieściłaś swój nick na opakowaniu i że dopisałaś słówka "malinowy, wysoki". Dzięki tym niby drobiazgom można dojść do sedna problemu. Proszę, nie biczuj się, nie widzę tu Twojej winy, wręcz przeciwnie.

Tak jak mówi Ania Adasiowa, uważajmy co i jak piszemy na opakowaniach i na Forum. Może dobrym pomysłem byłby taki zapis np: Uluru Ochre Dwarf Projekt, bez żadnych skrótów. Najpierw nazwa pomidora, żeby łatwiej było je skatalogować alfabetycznie, następnie typ i firma. Taki zapis odnosiłby się TYLKO,JEDYNIE i WYŁĄCZNIE dla tych co wyszły z ... PROJEKT.

Boję się, że po dwóch - trzech latach będziemy mieć bałagan, podobnie jaki już mamy w krzyżówkach.

Mam pytanie, myślę,że bardzo na czasie (nie za póżno :) ) Które odmiany będące w tegorocznym obiegu wśród nas są na pewno Dwarfami Projekt ??????? Bo, co widzę dotąd, odmiany się dublują.

Aniu, Spiridion tak jakby już leżał na straganiku pomidorowym "jesień 2019"
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2019 13:03 przez badzia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Horti, Przylepa

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Lut 2019 13:02 #641944

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
badzia wrote:
Może dobrym pomysłem byłby taki zapis np: Uluru Ochre Dwarf Projekt, bez żadnych skrótów. Najpierw nazwa pomidora, żeby łatwiej było je skatalogować alfabetycznie, następnie typ i firma. Taki zapis odnosiłby się TYLKO,JEDYNIE i WYŁĄCZNIE dla tych co wyszły z ... PROJEKT.

.

Jestem za. Myślę, że nasz nowy Świstak, Dorotka Horti, ustali zasady obowiązujące od następnego sezonu i nikt nie będzie miał wątpliwości, co za gagatka wysiewa i nasiona jakiej odmiany wysyła na Targ.

Ze swojej strony zapewniam, że Dwarfy: Sarandipity, Uluru Ochre, Jade Beauty, Wherokowhai zostały przeze mnie zakupione i wprowadzone na naszą AWN jako pochodzące z Dwarf Project.

Wanda - dziękuję :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2019 13:02 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, aga

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Lut 2019 13:08 #641948

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
:kiss3: ,wiem.

Aniu, dziękuję, już odhaczam z Dwarf Projekt.

A ubiegłoroczny The Thong?
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2019 14:26 przez badzia.

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Lut 2019 13:46 #641956

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Kazik stworzył świetne opisy pomidorów z Dwarf Tomato Project i jeżeli mamy wątpliwości, szukanie najlepiej zacząć u nas na forum. :)

Poniżej wklejam dwa linki do stron, które stworzyli Craig LeHoullier i Patrina Nuske, czyli pomysłodawcy i szefowie Dwarf Tomato Project. Zawierają one listę wypuszczonych odmian, a także planowanych. Są po angielsku, ale wujek Google ma na to sposoby.

www.craiglehoullier.com/projectreleases/

www.dwarftomatoproject.net/about/

Informacje są także w bazie Tatiany oraz w sklepach, do których odsyłają obie powyższe strony.

Wyodrębnienie pomidorów z Dwarf Tomato Project w jedną kategorię, to chyba dobry pomysł. Postaram się jak najwcześniej powiesić zasady opisu nasion, aby ułatwić nam pracę z nasionami.
Pozdrawiam,
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, kazko47, rozalia, Przylepa, aga, del

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Lut 2019 14:39 #641962

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Już się nie wtrącam :kiss3: :happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Zielona

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Lut 2019 14:50 #641966

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Ty masz tylko dobre pomysły. :drink1: :kiss3: :happy:
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2019 14:52 przez Horti.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Lut 2019 15:19 #641973

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Najmocniej przepraszam za przekręcenie nazwy :thanks:
Boronia, to prawidłowa nazwa pomidorka, którego zamówiłam.
Przepraszam za zamieszanie :flower1:
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zielona

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 12 Lut 2019 19:54 #642413

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
Ostatnio zamieściłem opisy grupy micro dwarfów, dzisiaj kolejna grupa.

Przeglądając strony i szukając informacji o mikrusach, natrafiłem na stronę cultivetarue.fr i katalog.
W katalogu znalazłem informacje m.in.o Perła Małopolski. Przyznaję, że pierwszy raz widzę tę odmianę w zagranicznych katalogach.
Pomodoro - gratulacje. :bravo:

Oto lista pomidorów:

Micro Tom – Odmiana micro-karłowa, sztywnołodygowa,zwarta,dorze rozkrzewiona. Liście są ciemnozielone i szorstkie.
Jest najmniejszy pomidor na świecie.Dorasta do 12 cm. Odmiana typu czereśniowego, małe, czerwone,okrągłe pomidorki.
Dość twarda skórka, miąższ chrupiący,smaczny, trochę słodki, typowy smak pomidorowy. Jest bardzo plenny, może dać kilkadziesiąt
pomidorków, dojrzałych po 46-50 dniach, owoce o wadze 10-15 g.
Micro Tina – Odmiana micro-karłowa, kompaktowa, o liściach ciemnozielonych i szorstkich.Powstała jako rozszczepienie
Micro Toma. Jest nieco większa niż Tom, produkuje prawdziwy pomidor wielkości wiśni. Jest bardziej miękki, soczysty, okrągły
czerwony. Smak owoców lekkokwaśny, słodki.Wysokość roślin ok. 20- 25 cm. Plenny, dobrze rozkrzewiony. Owoce o wadze 15-20 g,
dojrzewa po ok.50 dniach
Micro Gemma – Odmiana micro-karłowa, sztywnołodygowa, dobrze rozkrzewiona.Pokrój rośliny kompaktowy. Odmiana typu
czereśniowego, o żółtych prawie złotych okrągłych pomidorkach, miąższ chrupiący. Smaczny, bogaty kwaśno-słodki smak.Waga
pomidorków 10-12g.Odmiana bardzo wczesna po 40-50 dniach dojrzewa.Wysokość roślin nie wyższa niż 20 cm.Liście typu rugose.
Tiny Tim – Odmiana micro-karłowa, sztywnołodygowa, o kompaktowym pokroju, liściach ciemnozielonych, zwykłe rugose.
Wysokość roślin to 25-30 cm.Jest odmianą typu czereśniowego, o okrągłych czerwonych owocach. Smak pełny, pomidorowo owocowy,
miąższ chrupiący. Jest odmianą plenną. Waga owoców ok.15-18g. Dojrzewają po 40-50 dniach.
Totem – Odmiana micro-karłowa, kompaktowy pokrój roślin, sztywnołodygowy, liście zwykłe typu rugose. Owoce małe, okrągłe,
czerwone o masie ok.15 g.Jest odmianą plenną . Zbiory po ok. 60-65 dniach. Rośliny dorastają do 25 cm.
Tumbling Tom – Odmiana micro-karłowa, kompaktowa, o sztywnych łodygach, dorze się krzewi. Liście zwykłe typu rugose.
Owoce czerwone lub żółte, okrągłe, typu wiśniowego, soczyste. Dobry smak. Waga owoców ok.20 g.Zbiory po 60-65 dniach.
Wysokość roślin to 25-30 cm. Odmiana bardzo plenna, świetnie wygląda w podwieszonych koszach.
Ida Gold – Odmiana micro-karłowa, sztywnołodygowa, kompaktowa, liście ciemnozielone typu rugose. Owoce małe, lekkowydłużone,
o złocistym kolorze, czasami pomarańczowe. Odmiana bardzo plenna. Owoce o wadze 15-30 g.Wysokość roślin to 25-30 cm, pierwsze
zbiory po 55-60 dniach. Idealny do wiszących doniczek.
Gold Pearl Micro Dwarf – Odmiana micro-karłowa, o mocnych sztywnych łodygach, kompaktowa . Odznacza się silnym wzrostem
i ponad przeciętną plennością Owoce okrągłe, typu wiśnie, soczyste w kolorze żółtym z odrobiną fioletu, o smaku słodko-kwaśnym,
z przewagą słodkiego, przyjemny. Roślina dorasta do 35 cm, owoce o wadze 25-30 g., pora dojrzewania to 58-60 dni. Liście na
roślinie są o ciekawym kształcie, zaokrąglone prawie jak małe łyżeczki.
Mohamed Micro Dwarf – Odmiana micro-karłowa, jest to niewielki zwarty krzew, o mocnych pędach, liście zwykłe rugose.
Owoce typu czereśniowego, o chrupiącym miąższu, soczyste, okrągłe w czerwonym kolorze. Smak typowy dla koktajlowych pomidorów,
słodko-kwaśny z przewagą słodkiego. Odmian plenna, owoce waga 15-25 g., dojrzewające po 45-55 dniach. Wysokość roślin to 20-25 cm.
Hahms Gelbe Topfmate – Odmiana micro-karłowa, pokrój kompaktowy, pędy sztywne, liście zwykłe typu rugose. Owoce są okrągłe
w typie wiśni,cytrynowożółte i mają dobry mocny smak, są słodsze i łagodniejsze, z dużą ilością soku. Waga owoców 10-15 g.,
które dojrzewają po 60-65 dniach. Rośliny wysokie na 20-25 cm.
Jochalos Micro Dwarf – Odmiana micro-karłowa, o sztywnych pędach, kompaktowy pokrój rośliny, dobrze się krzewi. Jedna z
niewielu odmian o bardzo smacznych owocach. Ładna słodycz, jagodowy smak. Są to okrągłe, pomarańczowe owoce typu cherry,
o wadze 8-10 g. Dojrzewają po ok.48-50 dniach, dorastają do wysokości 30-35 cm.
Yellow Canary – Odmiana micro-karłowa, kompaktowa, o sztywnych pędach, liście zwykłe ciemnozielone, pomarszczone, typu rugose.
Owoce okrągłe typu wiśnia, o jasnożółtym kolorze, soczyste,. Smak przepyszny, łagodny, słodki. Owoce o wadze 15-20 g, dojrzewają
bardzo wcześnie po ok.55 dniach. Roślina wysoka na 25-30 cm, bardzo plenna.
Yellow Micro Dwarf – Odmiana micro-karłowa, kompaktowy pokrój, sztywne łodygi, liście zwykłe, ciemnozielone typu rugose.
Owoce typu czereśniowego, okrągłe, miąższ chrupiący, soczysty w żółtym kolorze. Smak zrównoważony, bardzo dobry, słodko-kwaśny.
Waga owoców to ok.20 g., zbiór po 58-60 dniach. Wysokość roślin 25-30 cm. Odmiana plenna.

Pozdrawiam.
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2019 19:56 przez kazko47.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Kaja, Armasza, Horti, Zbyszko46, Marlenka, Miragoral, Betula, Przylepa, Jaedda, Szafirek, aga, del

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 12 Lut 2019 20:06 #642420

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
Mam też zestawienie odmian dwarfów wprowadzonych w 2019 r. w ramach projektu Dwarf Tomato Projekt.

Liście ziemniaczane

Dwarf CC McGee – późny 87-90 dni, wysokość 100-120 cm, typ dwarf, liście ziemniaczane typu rugose, owoce okrągłe
lekkospłaszczone typu befsztyk, w kolorze kości słoniowej, 120-240 g., duża wydajność, roślina zwarta.
Dwarf Galen’s Yellow – średniowczesny 80-82 dni, wysokość roślin 110-120 cm, typ dwarf, liście ziemniaczane typu
rugose, owoce okrągłe typu wiśnia o złotożółtym kolorze, 30-35 g., bardzo duża wydajność, roślina zwarta.
Dwarf Goldfinch – późny 87-90 dni, wysokość roślin 90-120 cm, typ dwarf, liście ziemniaczane typu rugose,
owoce okrągłe lekkospłaszczone typu befsztyk, 300-350 g., duża wydajność, roślina zwarta.
Dwarf Hazy’s Dream – średniowczesny 80-85 dni, wysokość roślin 90-110 cm., typ dwarf, liście ziemniaczane typu roguse,
owoce czerwono-purpurowe, okrągłe, 100-120g., duża wydajność, roślina zwarta .
Dwarf Mystic Lady – średniowczesny 83-85 dni, wysokość roślin 90-110 cm, typ dwarf, liście ziemniaczane typu rugose,
owoce okrągłe ciemnoróżowe, 120-180 g., duża wydajność, roślna zwarta.
Dwarf Maura’s Cardinal – średniowczesny 80-83 dni, wysokość roślin 100-120 cm, typ dwarf, liście ziemniaczane typu
rugose, owoce okrągłe czerwone, 120-240 g., duża wydajność, roślina zwarta.
Dwarf Parfait – wczesny 72-78 dni, wysokość roślin 100-110 cm., typ dwarf, liście ziemniaczane typu roguse, owoce
bursztynowo-zielone owoce typu befsztyk, 180-360 g.,duża wydajność, roślina zwarta.
Dwarf Vince’s Haze – średniowczesny 80-82 dni, wysokość roślin 100-120 cm., typ dwarf, liście ziemniaczane typu rugose,
owoce purpurowe, spłaszczone typu befsztyk, 150-300g., duża wydajność, roślina zwarta.

Liście regularne

Clare Valley Pink – wczesny 70-73 dni, wysokość roślin 90-120 cm, typ dwarf, liście regularne typu rugose, owoce różowo
malinowe okrągłe, 80-150 g., duża wydajność, roślina zwarta.
Clare Valley Red – średniowczesny 78-83 dni, wysokość roślin 90-120 cm, typ dwarf, liście regularne typu rugose, owoce
czerwone okrągłe, 80-150 g., duża wydajność, roślina zwarta
Dwarf Jasmine Yellow – średniowczesny 82-85 dni, wysokość roślin 110-120 cm, typ dwarf, liście regularne typu rugose,
owoce okrągłe żółte, 120-140 g., duża wydajność, roślina zwarta.
Dwarf Jeremy’s Stripes – średniowczesny 78-85 dni, wysokość roślin 80-100 cm., typ dwarf, liście regularne typu rugose,
owoce okrągłe pomarańczowe z zielonymi pasami typu wiśnia, 30-35 g., duża wydajność, rośliona zwarta.
Dwarf Laura’s Bounty – średniowczesny ok.88 dni, wysokość roślin 100-120 cm.,typ dwarf, liście regularne typu rugose,
owoce pomarańczowe typu pasta o kształcie wydłużonej śliwki, 102-130 g., duża wydajność, roślina zwarta.
Dwarf Numbat – średniowczesny 80-83 dni, wysokość roślin 100-110 cm, typ dwarf, liście regularne typu rugose, owoce
okrągłe w zielono-złote paski, zebra, 80-120 g., duża wydajność, roślina zwarta.
Dwarf Suz’s Beaty – średniowczesny 85-88 dni, wysokość roślin 80-90 cm, typ dwarf, liście regularne typu rugose, owoce
jasnożółte z czerwonymi paskami, okrągłe do lekkospłaszczonych, 150-240g., duża wydajność, roślina zwarta.
Dwarf Sunny’s Pear – średniowczesny 80-85 dni, wysokość roślin 100-110 cm, typ dwarf, liście regularne typu rugose, owoce
pomarańczowo-żółte typu śliwka, 30-60 g., bardzo duża wydajność , roślina zwarta.
Dwarf Tiger Eye – wczesny 70-75 dni, wysokość roślin 110-120 cm., typ dwarf, liście regularne typu rugose, owoce brązowe
z czerwonym odcieniem typu pasta, kształt wydłużonej śliwki, 120-180g., duża wydajność, roślina zwarta.

Miłego wieczoru
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Bobej, Armasza, Zbyszko46, Marlenka, Miragoral, Betula, Przylepa, Ada, Jaedda, aga, del

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 12 Lut 2019 21:41 #642466

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
kazko47 wrote:
Przeglądając strony i szukając informacji o mikrusach, natrafiłem na stronę cultivetarue.fr i katalog.
W katalogu znalazłem informacje m.in.o Perła Małopolski. Przyznaję, że pierwszy raz widzę tę odmianę w zagranicznych katalogach.
Pomodoro - gratulacje. :bravo:

Ciekawe kto jest tym kolekcjonerem, o którym jest napisane w opisie.;)

A tak na serio, to wiele ciekawych krzyżówek, zostaje m.in przeze mnie rozpowszechniana do pasjonatów pomidorów z wielu kraji, w tym Francji, Belgi, Stanów itd. :)

Także siłą rzeczy, będzie ich coraz więcej widzianych. A Perłę małopolski wysyłałem do pasjonata z Francji w 2016r i super, że zyskała aprobatę innych hodowców i mam nadzieję, że nie zrobiłem tym jakiegos faux-pas
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid, kazko47, Marlenka, Betula, Przylepa, Jaedda

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 13 Lut 2019 22:57 #642679

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
Błażej, wg. mnie dobra robota.

A swoją drogą, jednak teraz świat się zrobił mały.
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2019 22:59 przez kazko47.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Przylepa, Ada

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 14 Lut 2019 10:34 #642716

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
Tak, internet zmniejszył świat maksymalnie. Jednak głównie na plus. Tyle można zobaczyć, przeczytać, dopytać.

W porównaniu z książkami, które czytałem na początku swojej ogrodniczej przygody, internet poszerzył wszystko niewyobrażalnie. Można poczytać o odmianach których się nie zna, sposobach uprawy itd.

Teraz tylko lekki dylemat jakie odmiany wybrać na ten sezon, a które zostawić na kolejne. ;)
Pozdrawiam Błażej
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2019 07:36 przez Betula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, rozalia, Betula, Jaedda

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 17 Lut 2019 22:55 #643459

  • rys20
  • rys20's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 370
Cha, cha
pod naporem tych informacji
właśnie u mnie w poczekalni wylądowało tak z 15 odmian uprawianych od kilku lat.
i jeszcze na razie nie wiem, czy to dobrze czy źle...

Ryszard

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 26 Lut 2019 10:52 #644969

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Wysiane wcześnie, testowe dwarfy powoli nabierają ciałka, aczkolwiek o szybkim wzroście nie ma chwilowo mowy. Na poniższym zdjęciu pokazałam Venus ( jako punkt odniesienia - rośnie tuż przy krawędzi kubka ), Jade Beauty o ziemniaczanych liściach i bodajże Sarandipity. Zauważyłam - choć być może to tylko moje wrażenie - że na początku wegetacji lepiej jest nawozić je mniejszą dawką nawozu; o ile pozostałe odmiany bardzo dobrze zareagowały na pożywkę w pełnej dawce, o tyle dwarfy pozwijały liście - konieczne było przelanie podłoża wyłącznie wodą. Od tamtej pory dozuję nawóz oszczędniej.

Oprócz w/w odmian, rosną także Uluru Ochre i Big Green.

Venus, Jade Beauty i Saradipity

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Armasza, Zbyszko46, Marlenka, rys20, Miragoral, Betula, Kajtkowa, bietkae, Przylepa, Dino_saur, Ada, Jaedda, aga, del

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Mar 2019 10:44 #647508

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Pomimo permanentnych ciemności na zewnątrz ( od początku roku mieliśmy bardzo mało słonecznych i ciepłych dni ) moje dwarfy jakoś sobie radzą:

Venus, Uluru Ochre i Big Green



Jade Beauty o ziemniaczanych liściach

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2019 11:32 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Szafirek, del

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 10 Mar 2019 11:07 #647515

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja też już wysiałam dwarfy zamówione na straganiku. Tylko 3 i dopiero wylądowały w perlicie. Przyjdzie jeszcze chwilę poczekać.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.658 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum