TEMAT: STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 04 Sty 2019 20:52 #635103

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Aniu no pewnie, że nie, ja byłabym pierwsza :hug: , zasłużyłam :oops: :pinch: , ale w przyszłym roku obiecuję poprawę :comp: :thanks:
O adresie pamietam :) dzięki za czujność :hearts:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 05 Sty 2019 11:15 #635155

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Miałam szczęście dostać ze straganiku bakłażana Solomon do tego z miłą dedykacją za co bardzo dziękuję. W internecie nie ma ani słowa odnośnie tej odmiany, czy mogę prosić informację dot. koloru owoców i czy jest to odmiana wczesna czy późniejsza? Za odpowiedź z góry dziękuję.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 05 Sty 2019 15:23 #635191

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Tego Aduś, nie wie nikt :) Sprowadziłam nasionka spoza Polski i w ramach eksperymentu będziemy testować tego bakłażana, podobnie jak odmianę Casper ( białą ) i Listada di Gandia.
Cała nadzieja w Tobie!

Solomon
W każdym razie wg opisu jest to stara, rosyjska odmiana, o typowym dla bakłażana okresie wegetacji ( 100-120 dni ) i ciemnofioletowych, dużych owocach z delikatnym połyskiem skórki; miąższ w kolorze seledynowym. Może być uprawiana zarówno w gruncie, jak i tunelu.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, Ada

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 05 Sty 2019 18:50 #635227

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Bardzo dziękuję Anulko to wszystko co chciałam wiedzieć, cała reszta okaże się w trakcie uprawy.
Czuję się zaszczycona, z wielką starannością przyłożę się do wyhodowania tych pięknych aczkolwiek trudnych w uprawie roślinek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 06 Sty 2019 20:12 #635416

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Warzywny Narodzie - dzięki życzliwości Anetki ( Y_y ) nasz Straganik dostanie porcję nasion ogórka Suyo Long i White Wonder - jak tylko ogóreczki do mnie dotrą, zamieszczę je w Formularzu.
Piszę o tym dlatego, ponieważ odmiana SL cieszyła się ogromnym powodzeniem i nie dla wszystkich starczyło nasionek.

Anetko - bardzo serdecznie dziękuję!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka, Ada

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 04:07 #635459

  • iwa
  • iwa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 26
  • Otrzymane dziękuję: 40
Ponieważ nie uprawiałam warzyw, mój wkład w ten straganik będzie z "gotowców", czyli nasion oryginalnych. Pakuję torebki do wysyłki:
bakłażan Listada de Gandia - 10 szt.
sałata rzymska bionda delle sette lune (średniowczesna) - 10 szt.
cykoria mix. (5 odmian: 3 czerwone, 2 zielone) - 10 szt.
sałata Ljublanska Ledenka - 10 szt.
sałata rouge grenobloise - 5 szt.
Wyślę, gdy uda się pozawijać ;) Dwa razy wybierałam listę rozmaitości, ponieważ po wysłaniu pierwszej doczytałam o tej pastewnej kapuście i już oczami wyobraźni zobaczyłam takie gołąbki :ouch: Nie mogłam się powstrzymać :woohoo:

Niestety, nie mam żadnych nasion pomidorów do wysłania,natomiast sporo pomidorowych chciejstw :jeez: Bardzo proszę o wyrozumiałość i jakby można było coś dostać z tej listy, która interesuje, byłoby cudownie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 08:13 #635460

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Iwo - Aniu,

bardzo dziękuję za chęć uczestnictwa w wymianie nasion, z pewnością odmiany od Ciebie znajdą "nabywców" i mam nadzieję, że Ty także będziesz zadowolona z pomidorów, które wybiorę z listy 50 odmian, które zaznaczyłaś z Formularzu. Piszę to, ponieważ kilkakrotnie zaznaczałam, że osoby początkujące i zaczynające warzywną przygodę na naszym Forum mogą liczyć na jedynie 10 odmian.


Pozdrawiam serdecznie i czekam na kopertę :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2019 08:14 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 12:12 #635499

  • iwa
  • iwa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 26
  • Otrzymane dziękuję: 40
Bardzo dziękuję za informacje, rzeczywiście nie przeczytałam jeszcze wszystkiego na forum, skupiłam się bardziej na wskazówkach o siewie, co, kiedy, jak. Dla mnie to jest bardzo dużo, i bardzo cenne, więc staram się zapamiętać, a nawet robię zakładki, by potem szybciej znaleźć. :silly:
Np. wyczytałam o perlicie, o robieniu rozsad sałaty, i jestem zaskoczona, ale też pozytywnie zaraziłam się, by spróbować. Dotychczas sałatę siałam wiosną do skrzynki, wystawiałam na balkon, jeśli wzeszła, to dobrze, a jak nie, to myślałam, że złe nasiona. A tu rewolucja w podejściu - perlit, rozsada :eek3:
Natomiast zaznaczając odmiany zakreśliłam mój krąg zainteresowań, a z tego jeśli pozostaną jakieś 3 odmiany (gdyż jeszcze nie rozumiem, czy te listy są z tym co jest, czy z tymi odmianami, które były), to mi starczy w zupełności. Marzenia się spełniły i od wiosny będę mogła spróbować uprawiać na poletku, które "wypożycza" przyjaciółka. To powierzchnia 3x4m, więc maksymalnie wejdzie 10-12 krzaczków pomidorów :), plus inne warzywa. Bardzo mi zależy, by móc jeść niepryskane pestycydami warzywa. Trochę warzyw (sałata, szczypiorek, bazylia, pietruszka naciowa, rzodkiewka i pomidor Venus) wystawię na balkon,zmieszczą się tu 2 skrzynki + 2 donice.

Nasionka już spakowałam, dziś pewnie wyślę.
Tu poglądowe zdjęcia odmian, którymi się dzielę. Może komuś przypadną do gustu i zechce urozmaicić swój warzywnik.
Pozdrawiam życząc miłego dnia i dziękuję za cierpliwość do "nowych". :flower2:


bakaanlistada.jpg



saatyiwa-2.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2019 19:27 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, UllaM

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 12:50 #635504

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Anusiu, ponieważ niebawem rozpoczniemy intensywne życie ogrodnicze i działkowe, to już teraz zachęcam do robienia notatek ( piszę z własnego doświadczenia ) - później, w ferworze wysiewów i pielęgnacji rozsad, można będzie pogubić się w morzu informacji, a i czasu na odpowiedzi i pomoc może nie starczyć. O cierpliwość jestem spokojna...

Jeśli mogę coś jeszcze zasugerować, to zrobienie rozsady także z pietruszki naciowej, kalarepy, bazylii, fasolki szparagowej, może dasz namówić się na papryczki - rośliny odwdzięczą Ci się silniejszą i dorodniejszą wegetacją, a co równie ważne, wysiejesz tyle sztuk, ile potrzebujesz, co w przypadku gospodarowania na tak małym areale jest bardzo istotne.

Trzymam kciuki za powodzenie w uprawie i życzę udanego sezonu A.D. 2019 :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 14:17 #635510

  • iwa
  • iwa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 26
  • Otrzymane dziękuję: 40
:hug: O rozsadzie pietruszki, kalarepy i fasolki szparagowej to zupełnie nie pomyślałam :jeez:
Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź! :flower1: :hearts:
Tu skupiam się na poznawaniu cech odmian, wyliczaniu miejsca, "kosmicznym" perlicie :devil1: Tyle tego, że co rusz wpadam w szczegóły i zatracam zdrowy rozsądek. :placze:
Dlatego Wasze forum i życzliwe porady są prawdziwym skarbem, dają możliwość nadgonić brak wiedzy i doświadczenia :fly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 16:57 #635523

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2667
  • Otrzymane dziękuję: 17569
Aniu, koperta z nasionkami dotarła do mnie dzisiaj. Dziękuję bardzo wszystkim darczyńcom, a przede wszystkim Tobie za całą pracę. :thanks:
Nie spodziewałam się aż tylu nasion, zwłaszcza bakłażanów, żeby tylko udało mi się je wyhodować. :jeez:
Mam nad czy rozmyślać, bo chyba niebawem trzeba zacząć je wysiewać.
Fasole piękne, a "Poznańska" jest chyba nawet większa od Pięknego Jasia. :)
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 17:02 #635525

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Aniu
mam nasiona ogórka Poona Kheera i chętnie bym je wysłała na straganik bo w tym celu je pozyskałam. Wcześniej tego nie zrobiłam gdyż nasiona mi nie kiełkowały. Parę dni temu wyłożyłam kilka szt. na waciki z nadzieją, że może coś skiełkuje dla mnie i niespodzianka, kiełkują w 100 %. Sprawdzałam zaraz po zebraniu i możliwe, że nasiona nie były jeszcze gotowe. Czy przydałyby się? Pytam bo z formularza wynika, że je masz. Dzisiaj wyłożyłam szpinak Malabar może "namyślił" się i też skiełkuje?
To smaczne ogórki o smaku orzeźwiającym zmieniające kolor od jasno-zielonego przez żółty do brązowego w białą siateczkę. W każdym stadium przydatne do konsumpcji. Nie potwierdzę zdjęciami bo mi przepadły.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 19:30 #635555

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Adusiu, tego ogórka mamy, owszem, ale została jedna dilerka. Gdybyś była więc tak dobra i poratowała nasz Straganik choć kilkoma pakiecikami, to będę bardzo wdzięczna. Szpinaku też już nie ma ....
Z góry serdecznie Ci DZIĘKUJĘ :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 20:51 #635583

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Oczywiście Aniu już pakuję a jutro wysyłam. Włożę też szpinak a w międzyczasie sprawdzę jego zdolność kiełkowania. Dzisiaj wyłożyłam na waciki. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 20:53 #635584

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Jeszcze raz wielkie dzięki Aduś ! Bardzo się cieszę na nową partię nasionek.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 07 Sty 2019 21:32 #635598

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Marlenka wrote:
Fasole piękne, a "Poznańska" jest chyba nawet większa od Pięknego Jasia. :)

Tak, masz rację Marlenko :)

Fasola "Poznańska Jeżycka" ma bodajże największe nasiona, jakie do tej pory widziałam ...

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, iwa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 08 Sty 2019 12:53 #635666

  • dragonfly
  • dragonfly's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 164
Wiem, że jestem upierdliwa ale zapytam ponownie czy nasionka ode mnie dotarły. Wg śledzenia przesyłek poczty polskiej zostały dostarczone 7 stycznia po południu, ale nie widzę żadnego potwierdzania z Twojej Aniu strony.
Pozdrawiam, Agnieszka
Temat został zablokowany.

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2018/2019 08 Sty 2019 13:48 #635675

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Aniu
przesyłka wysłana - priorytetem :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.577 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum