• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Terminy przydatności nasion?

Terminy przydatności nasion? 20 Gru 2019 15:49 #684537

  • PomiDorka
  • PomiDorka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 244
Co do pozyskiwania nasion, to ze stewią nie jest tak prosto jak np. z porami. Mogły nie dojrzeć, nawet w tych sklepowych, często kiełkuje nie więcej niż 50%. Nasiona stewii teoretycznie mają długi termin przydatności, ale te które są puste, to nawet najświeższe nie wykiełkują :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Betula, y_y, aga, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Terminy przydatności nasion? 20 Gru 2019 18:32 #684567

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 878
  • Otrzymane dziękuję: 5262
Dla przechowywanych nasion im chłodniej i ciemniej, tym lepiej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, Pestka, y_y, ewakatarzyna, PomiDorka

Terminy przydatności nasion? 26 Gru 2019 21:53 #684953

  • rys20
  • rys20's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 370
Witam,
Chciałem nawiązać do mojego pierwszego postu.
Ponieważ wcześnie rozpoczynam sezon rozsad to w sklepach ogrodniczych jeszcze nie ma świeżych nasion. Dotyczy to np papryk, cebul /np typ Exhib./ sałaty, wczesne selery, pory. Zakupy w internecie są bardzo ryzykowne ponieważ można dostać nasiona z terminem na np 09.2020. Albo i wcześniejszym. Z punktu widzenia sprzedawcy jest OK. Są w terminie przydatności. Z mojego punktu jednak nie jest OK bo wielokrotnie na to się naciąłem - nasiona nie kiełkują lub słabo. I nie tylko dotyczy to nasion na rozsady ale i tych długo wschodzących. Zrobiłem sobie listę nasion, wytypowałem wydaje się kilka poważnych sprzedawców z dużą gamą nasion na All.. Zgadnijcie ile otrzymałem odpowiedzi na pytania o termin nadrukowany na torebkach. Żadnej Bo wiem, ze wypchną najpierw te na granicy terminu. Tyle na ten temat.
Ale oczywiście wiedziałem o tym już z doświadczenia i znalazłem jak dotychczas jednego sprzedawcę, który dla sprzedawanych nasion podaje w aukcjach termin przydatności nadrukowany na torebkach. I podają też bez lipy nawet te terminy krótkie np na 04.2020 rok. Już drugi sezon zamawiam nasiona u nich i jestem zadowolony. Teraz też już zamówiłem nasiona, jutro do odbioru.
Ostatnio zmieniany: 26 Gru 2019 21:56 przez rys20. Powód: uzupełnienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, ewakatarzyna

Terminy przydatności nasion? 26 Gru 2019 23:08 #684956

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1734
  • Otrzymane dziękuję: 12733
A czy możesz zdradzić, który sprzedawca podaje terminy przydatności.
Pozdrawiam Ewa

Terminy przydatności nasion? 27 Gru 2019 13:52 #684998

  • Ninia
  • Ninia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 1448
zielony-salonik.pl podaje datę ważności - zamawiałam w ubiegłym roku i daty z opakowań zgadzały się z tymi, które podają na stronie. W tym roku też zamawiałam u nich nasiona (do końca grudnia mają darmową wysyłkę, więc warto skorzystać) tylko nie wiem jak mają z warzywami, bo ja tylko kwiatowa jestem, ale myślę, że też daty ważności będą podane na nich.
Przed chwilą sprawdziłam i też są podane.
Ostatnio zmieniany: 27 Gru 2019 13:59 przez Ninia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Agus, Pestka, ewakatarzyna

Terminy przydatności nasion? 27 Gru 2019 20:16 #685034

  • rys20
  • rys20's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 370
kraina-nasion
własnie dzisiaj rozpakowałem przesłane nasiona. Wszystko się zgadza
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, aga, ewakatarzyna

Terminy przydatności nasion? 26 Lut 2021 15:34 #750251

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5151
Przeglądając nasiona z poprzednich lat znalazłam lawendę z terminem ważności do grudnia 2020 r. Szkoda było wyrzucić. Posiałam do perlitu i wyniosłam na balkon. Akurat nadeszły mrozy. Jakiś czas temu przyniosłam kuwetę do mieszkania i miłe zaskoczenie -wykiełkowały chyba wszystkie nasiona.
20210226_142112.jpg

pozdrawiam
Mirka
Pozdrawiam
Mirka
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, aga, Prządka, ewakatarzyna, JaKasiula

Terminy przydatności nasion? 26 Lut 2021 15:44 #750257

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Ja nie przywiązuję się specjalnie do tych terminów; niektóre nasiona są mniej żywotne i nawet będąc "w terminie" nie chcą kiełkować (może to zresztą kwestia ich jakości - i jakości firmy również), ale chyba większość rośnie.
W zeszłym tygodniu kupiłam chyba z 10 torebek takich nasion z terminem do grudnia 2020, były po 50 gr. Te, które powysiewałam, już kiełkują.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, aga, Zygowa, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.377 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum