TEMAT: Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 09:02 #738830

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11363
Marzenka wrote:
Ja z routera korzystałam w tym roku pierwszy raz, kiedy wyłożyłam na waciki cukinie, dynie, patisony. Zrobiłam to chyba 20 lub 25 kwietnia. u mnie to było za wcześnie. W przyszłym roku termin przesunę na 1 bądź nawet 10 maja.
A co do temperatury w domu to 25 to moim zdaniem też za ciepło, wolę tak max 22, natomiast niższej - 16-18 stopni nie znoszę...,

U mnie było to samo tj. melony,cukinie i patisony wysiałam do doniczek ok. 20 kwietnia i to było zdecydowanie za wcześnie. Pomijam melony bo to nie mój smak czyli posiałam, uprawiałam, spróbowałam i na tym koniec, nie będę się z nimi bawić bo mi nie smakują.
Natomiast cukinie i patisony posadziłam aby mieć najpierw na bieżące spożycie a przede wszystkim z przeznaczeniem do zrobienia leczo do słoików. No i wtedy, kiedy był wysyp dyniowatych, pomidory też już dojrzewały ale papryka była jeszcze niedojrzała ( NN Adrian i ostra w donicy ).
Cukinię i patisony jedliśmy, rozdawałam a jak przyszedł czas na robienie leczo to przede wszystkim patisony już były osłabione i było ich zdecydowanie mniej a ja planowałam dawać do słoików UFO w całości. Tak więc w przyszłym roku będzie 1 wczesna cukinia a główny wysiew nastąpi ok. połowy maja.
Ot człowiek wiosną zamiast wypić melisę i podziwiać np. młode listki na krzewach czy drzewach to nic tylko nasypuje podłoże do kolejnych pojemników, wkłada nasiona i potem kombinuje gdzie by to upchać no i czy już coś skiełkowało :rotfl1:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rychu44, Horti, pouder, rybur58, ewakatarzyna, Babcia Ala, Аdrian


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 09:05 #738832

  • Аdrian
  • Аdrian's Avatar
  • Offline
  • Banned
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 425
Mam taki stojący router to odpada bo jak na nim postawie . Przez to taki bo na polu 5 kresek a w salonie 1 i wiecznie nie było internetu
zte-bezprzewodowy-router-lte-model-wf830-play-router-internet-komunikacja-531034073.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 09:34 #738836

  • pawel_botanik
  • pawel_botanik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 466
Adrianie, jest jeszcze jeden patent - jeśli nie masz zabudowanej lodówki, to dobrym miejscem do kiełkowania nasion jest boczna ściana lodówki - ona też się nagrzewa. Do małej strunówki wkładasz wilgotny ręcznik papierowy i nasiona, zamykasz. Później wkładasz małe strunówki z różnymi nasionami do dużej strunówki, można zaizolować od zewnątrz folią aluminiową (błyszcząca na zewnątrz). Oczywiście folię trzeba sobie odpuścić jak się ma nasiona wymagające światła do wykiełkowania. Taki pakiecik przyczepiasz magnesami (przy dużej strunówce to najlepiej 4 magnesy - po jednym w każdym rogu) do ściany lodówki - tam powinny mieć ciepło i przytulnie :garden1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, aga, ewakatarzyna, Аdrian

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 11:30 #738854

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Miałam kiedyś żebrowane grzejniki, po wymianie są takie:

20201218_112153.jpg

Zdecydowanie lepsze, bo można ustawić dużo więcej pojemników w wiadomym celu :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, bietkae, ewakatarzyna, pawel_botanik, Аdrian

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 11:41 #738857

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11363
Też mam taki grzejnik i korzystam z niego ale najpierw szybkie kiełkowanie to jednak na czopuchu pieca bo musi być rotacja :) Na czopuchu to tylko do momentu jak widać, że się coś zaczyna wykluwać a później kilka dni na kaloryfer, następny jest parapet. Coś wcześnie w tym roku o przyszłorocznych uprawach :rotfl1:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, ewakatarzyna, Аdrian

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 12:28 #738869

  • Аdrian
  • Аdrian's Avatar
  • Offline
  • Banned
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 425
pawel_botanik wrote:
Adrianie, jest jeszcze jeden patent - jeśli nie masz zabudowanej lodówki, to dobrym miejscem do kiełkowania nasion jest boczna ściana lodówki - ona też się nagrzewa. Do małej strunówki wkładasz wilgotny ręcznik papierowy i nasiona, zamykasz. Później wkładasz małe strunówki z różnymi nasionami do dużej strunówki, można zaizolować od zewnątrz folią aluminiową (błyszcząca na zewnątrz). Oczywiście folię trzeba sobie odpuścić jak się ma nasiona wymagające światła do wykiełkowania. Taki pakiecik przyczepiasz magnesami (przy dużej strunówce to najlepiej 4 magnesy - po jednym w każdym rogu) do ściany lodówki - tam powinny mieć ciepło i przytulnie :garden1:
Niestety jest zabudowana.

Marzenka też dobry pomysł z grzejnikiem ale tylko wtedy jak jest konkretna zima bo teraz palę raz na dwa dni po pół dnia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bietkae, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 14:01 #738887

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Adrianie, a może akwarium/słoik i mata grzewcza pod dno? Wracam do pomysłu sprzed kilku postów. Maty na all... są o różnych wymiarach, też z termostatem. Zakup jest na lata. Zakręcony słoik czy akwarium będą miały ciepłe ścianki od maty, a akwarium dodatkowo ma oświetlenie. Jakby co zostaje jeszcze zwykła stara żarówka, która 95% energii przetwarza na ciepło. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 18 Gru 2020 14:01 przez Horti.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, bietkae, rybur58, ewakatarzyna, Babcia Ala

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 16:30 #738904

  • ida74
  • ida74's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 357
Nie ma to jak podłogówka ;) Wszystko kiełkuje jak szalone,że nie wspomnę o powierzchni pod doniczki i doniczunie .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, bietkae, olegowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 21:10 #738960

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7810
Ja kładłem nasionka zawinięte w torebkę foliową z mokrym ręcznikiem papierowym na transformstorku od ledów w kuchni, niby cały czas nie ogrzewa bo i światła nie świecimy non stop ale nasionka ładnie kiełkowały.
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 18 Gru 2020 21:11 przez zwykły chłop.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 18 Gru 2020 21:25 #738963

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5674
  • Otrzymane dziękuję: 26863
Ja mam dzikusy kocury, które bytują na zewnątrz, nie wlezą do chałupy, bo przecież Ala im krzywdę zrobi ;). Z powodu nich kupiłam poduszki grzejne, które bardzo delikatnie grzeją (jak się przyłoży rękę, to ciepło jest ledwo wyczuwalne, ale jak coś się ustawi na nich, to już cieplej), zużywają 14 W. Te elektryczne kocie poduszki okazały się świetnym patentem dla kiełkowania, musiałam dokupić jedną dla siebie. Syn używał kabel grzejny dla pytona, w zoologicznych sklepach są takie wynalazki. Ja za poduszkę elektryczna dla kota zapłaciłam ok 75 zł bez kosztów wysyłki.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, pawel_botanik

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 19 Gru 2020 14:08 #739063

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Ponieważ stary ręczny opryskiwacz dokonał żywota, to zrobiłam sobie mały prezent na Gwiazdkę :whistle:


F24B7CE1-7CF8-469D-A1A5-FB2630407D69.jpeg



W tym worku jest całe 125 l perlitu :dance:
To takie małe przygotowania do nowego sezonu :drink1:
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2020 14:23 przez JaNina.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 19 Gru 2020 15:48 #739084

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Marzenka

U mnie też taki worek stoi :happy4: też 125 litrów. Nie mogę się doczekać startu :happy4:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rychu44, bietkae, ewakatarzyna, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 19 Gru 2020 16:11 #739086

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Aga a jaką frakcję perlitu wybrałaś? Ja mam 2-6mm :whistle:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 19 Gru 2020 16:29 #739089

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Ja też - taka sama. Będzie niedługo zabawa.

Planuję ruszyć z wysiewem już w styczniu :dance:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bietkae, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 19 Gru 2020 16:57 #739095

  • ida74
  • ida74's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 357
Gdzie nabyliście takie wory perlitu.U mnie są ,ale tylko w małych opakowaniach .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 19 Gru 2020 17:00 #739097

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Ida ja kupiłam tu: allegro.pl/oferta/agroperlit-125l-agro-p...YyZDgyNzJiMWUxYjU%3D

Aga a co będziesz siać w styczniu?
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2020 17:00 przez Marzenka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ida74, Jan4, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, pawel_botanik

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 19 Gru 2020 18:11 #739105

  • pawel_botanik
  • pawel_botanik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 466
Kupiłem perlit w atrakcyjnej cenie w sklepie z grzybniami na balotach, nie pamiętam co to był za sklep...ale mieli perlit i wermikulit w duuużych workach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Jan4, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 19 Gru 2020 18:22 #739108

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Marzena

Na pewno surfinia, pelargonie bluszczolistne, papryki ostrej, a około 20 stycznia startuję razem z Mietkiem pomodoro z doniczkową Jolą.

Ida74 ja też kupiłam na allegro
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 20 Gru 2020 05:20 przez Szczypiorek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ida74, Marzenka, bietkae, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.916 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum