TEMAT: Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Lip 2020 09:05 #721606

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50633
I co to niby zjadło tą sałatę ?. Ślimaki czy ptaki ?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Lip 2020 09:46 #721616

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7741
  • Otrzymane dziękuję: 51108
Na zdjęciu nie widać, ale jest śluz, więc ślimaki.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 04 Sie 2020 13:17 #723652

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7741
  • Otrzymane dziękuję: 51108
Od czasu, gdy na noc przenoszę rozsadę na stół na tarasie, skończył się problem z ślimakami :)

FABC009B-17D8-44E8-8BD4-6850F7AC8B4A.jpeg

Mam za to sporo dziurawych liści, ale codziennie sprawdzałam i rozgniatałam to co znalazłam, więc sytuacja jest opanowana. Przez nadchodzące upały, trochę opóźnię wysadzenie do gruntu. Łatwiej mi zacieniować rozsadę, niż uprawę w gruncie :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Adasiowa, patrycja, Betula, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 27 Sie 2020 21:30 #727028

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5539
  • Otrzymane dziękuję: 26084
Ślimaków zatrzęsienie i jakie okazy. Co to będzie na wiosnę, strach pomyśleć.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 28 Sie 2020 06:46 #727057

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Te ślimaki to się chyba teleportują, zamiotłem kostkę przed domem, jest czysto, wchodzę zrobić sobie kawę, po 5 minutach wychodzę a na środku brązowy olbrzym a śluz tylko w odległości paru cm, i ktoś kiedyś mówił o ślimaczym tępie :happy3:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 18:10 #727300

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1960
  • Otrzymane dziękuję: 11174
Ślimaki trzeba likwidować od wiosny do października bo one się nie teleportują tylko rozmnażają w tempie geometrycznym. Gdzieś czytałam, że jeden ślimak składa ok. 200 jajeczek więc wojna z nimi trwa a zawieszenie broni jest tylko zimą. Ja ciągle truję a dzisiaj pada i duże bezdomne wylazły jak nigdy nic.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 19:26 #727313

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7741
  • Otrzymane dziękuję: 51108
Elu, ja nawet późną jesienią i wczesną wiosną, podczas uprawy ziemi, poluję na jajeczka. Podczas wykopywania dalii, przy karpach jajeczka są na bank :mad2:
Wysiałam na rozsadę następne porcje sałat, bo z poprzedniej została mi jedna. Pekińskie na szczęście uchowały się w większej ilości.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 20:19 #727321

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
A ja w tym roku nie znalazłam jajeczek i to mnie martwi, bo one są na bank, tylko ja nie wiem, gdzie :mad2: i nie mogę się ich pozbyć! Najbardziej się boję, że zrobiły sobie kryjówkę w kompostowniku...
Pak choi gotowa do wysadzenia, tylko pogoda nie sprzyja... Ostatnie sałaty będę siać jutro - ostatniego dnia wakacji :cry3:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 20:20 #727322

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1981
  • Otrzymane dziękuję: 14159
Ja dzisiaj wysadziłam część sałat do gruntu.

Janinko dziękuję - 100 procent wzeszło :bravo:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, JaNina, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 20:43 #727329

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
A ja mam pełno tych bez skorupek w kompostowniku, dałabym im HT ale załatwię też dżdżownice, w tym roku u mnie plaga. Czy one złożą jaja, kompostownik mam plastikowy, nie mam szansy tam grzebać.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 20:48 #727331

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
HT działa na ślimaki? Ja w tym sezonie zbieram ręcznie, ale mój M zaczyna coraz bardziej stanowczo domagać się jakiejś radykalniejszej akcji...
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, bietkae, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 20:54 #727335

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Działa na te nagie ale musisz je opryskać większym stężęniem. Ja mam słoik z roztworem HT i tam wrzucam zebrane ślimaki, giną szybko.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mandorla, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 21:04 #727337

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Dzięki Karinko, trzeba będzie tak zrobić. Szkoda mi sypać granulki, bo wstężyki też by się potruły, a one nie są aż tak żarłoczne, poza tym je lubię... :oops:
Kompostownik też poleję na wszelaki - jest dopiero w tym roku założony, dżdżownic jeszcze w nim nie ma.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, bietkae, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 22:44 #727351

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1960
  • Otrzymane dziękuję: 11174
W przerwie opadów jak było już szaro na dworze wyszłam zobaczyć co się dzieje w ślimakowie tj. w chaszczach jakieś 20 metrów od mojego płotu. Wylazła masa młodych, małych zarówno czerwonych jak i brązowych, były tego całe kłęby jakby wyszły z gniazda. Na gałęziach siedziało mnóstwo dużych i małych ślimaków z domkami. Poleciałam jednak po granulki bo powoli ale z czasem na pewno przyszły by do mnie, nie ma wyjścia trzeba truć. Ad. ślimaczych jajeczek to jeszcze nigdy ich nie widziałam chociaż ziemię kopię sama, kompostownik też przerzucam ale w nim są tłuste pędraki ale truć nie mogę bo mam dżdżownice kalifornijskie. No i w tym roku pełno mrowisk szczególnie w trawniku.
Sałatę mam wysianą w doniczkach i tak sobie powolutku rośnie, wysadzę ją dopiero po deszczach. Całe szczęście, że ścięłam kwiatostany sałaty i schowałam pod dachem do doschnięcia bo szykuje się dłuższy okres deszczowy.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Mandorla, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 30 Sie 2020 23:31 #727354

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Elu, u mnie jaja były pod doniczkami, które stały gdzieś w trawie - ale to w zeszłym roku, wciąż mam trochę takich doniczek i sprawdzam co jakiś czas, jednak jajeczek nie znalazłam. Pewnie sprytniej się ukryły :evil:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, bietkae, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Wrz 2020 13:18 #727455

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
Rozsada posadzona po zebranym groszku i czosnku.
1.jpg


3.jpg


6.jpg


7.jpg


8.jpg


4.jpg

Nasiona cukinii wysadzone bezpośrednio do gruntu na początku sierpnia :bye:
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 05 Paź 2020 21:16 #730375

  • Adamnce
  • Adamnce's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Kupiłem biohumus po kompostownikach czerwonych w sklepie [ usunęłam link reklamowy ] i stwierdzam że to wyśmienity zakup warzywa są w rewelacyjnej kondycji
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2020 21:25 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 29 Lis 2020 19:35 #736449

  • Аdrian
  • Аdrian's Avatar
  • Offline
  • Banned
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 425
Zapomniałem se i zostawiłem ogórka na nasiona i nieraz go już przymroziło i teraz jest pod śniegiem czy jak jutro wydłubie wysusze i schowie nasiona to wyrosną na wiosnę
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.887 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum