TEMAT: UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 12:37 #717994

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50632
Matkud

Podaj z łaski swojej link do tej informacji, bo podejrzewam , że jest tu mowa o innym nawożeniu niż dolistne.

Ta Twoja informacja nijak nie koresponduje z tą informacją pochodzącą też ze strony Intermag a pokazanej przez Krzysztofa Kuhara
Warzywa: 2-4 zabiegi W fazie intensywnego wzrostu, co 10-14 dni 5-10kg/h 500-1000 litrów
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2020 12:47 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 14:05 #718009

  • Matkud
  • Matkud's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 277
pomodoro, masz rację przeoczyłem, że chodzi o nawożenie dolistne, podałem dawki dla fertygacji...

Tu jest link, oni ładnie rozpisują nawożenie dla konkretnego rodzaju warzyw itp.:

intermag.pl/uprawa-roslin/produkt/mikrokomplex

Z tego co widzę, podane dawki dla oprysków są 3x większe niż do fertygacji.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 17:30 #718044

  • szczepankk
  • szczepankk's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 31
Uprawiam pomidory w foli od kilku lat. Proszę o porady , co zrobić aby grona 3 , 4 5, było tak dobrej jakości ja pierwsze trzy. Dodam , że daje obornik bydlęcy wczesną wiosną , każdego roku. Myślę , że wołają papu ale co i jak podać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 18:49 #718050

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50632
Matkud wrote:
pomodoro, masz rację przeoczyłem, że chodzi o nawożenie dolistne, podałem dawki dla fertygacji...

To się chwali, bo nie każdego stać przyznać się do błędu ,a nawożenie jest dyscypliną bardzo ważną, bo albo nie pomoże przy zbyt małych dawkach, albo bardzo zaszkodzi, jeśli się za bardzo przekroczy dawkowanie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, anaka, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 18:51 #718052

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50632
szczepankk wrote:
Uprawiam pomidory w foli od kilku lat. Proszę o porady , co zrobić aby grona 3 , 4 5, było tak dobrej jakości ja pierwsze trzy. Dodam , że daje obornik bydlęcy wczesną wiosną , każdego roku. Myślę , że wołają papu ale co i jak podać.

Przede wszystkim wykonaj analizę gleby.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 19:04 #718053

  • randia
  • randia's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 17
  • Otrzymane dziękuję: 95
Moja tegoroczna eksperymentalna uprawa pomidorów. Eksperymentalna, bo założona w zapomnianej części ogródka, w której królował perz na czystym piachu. Mieliśmy przygotowywać glebę pod przysżłoroczną szklarnię, ale jak już było miejsce i nasiona, to wiadomo:)
Gleba nie badana, ciągle leje, nawożenie na oko, a pomidory - wysadzane 3 czerwca - rosną jak szalone, nie wykazują niedoborów, tylko po kilkudniowych ulewach zaobserwowałam rozjaśnienia liści wskazujące na niedobory żelaza, które po 2 słonecznych dniach zniknęły.
Opryskiwaliśmy zapobiegawczo Cabrio Duo około 2 tygodnie temu i wczoraj - po zlokalizowaniu pierwszych liści z ZZ - Magnicur finito

Dwa zdjęcia mojego pomidornika kolejno z 26 czerwca i z dzisiaj:




Najbardziej plenne są Scipio F1 (nasiona Franchi), który ugina się od wielkich gron






i Black Sea Man






Mam tez pytanie, mamy 4 krzaki Perły Małopolski z oazowego straganiku i raczej nie jest to Perła Małopolski – zastanawiam się czy wynika to z pomyłki nasion albo krzyżowania, może ktoś rozpoznaje takie pomidory? Krzaczki są plenne, mają sporo gron – w zasadzie w każdym po trzy pomidory, pomidory są niewielkie i z czubkiem:






Pozdrawiam, Olga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Betula, Sylwiaaa, rybur58, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 20:03 #718061

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50632
Nie jest to Perła Małopolski. One mają wzniesiony pokrój a owoce są gałązkowe ułożone naprzemiennie , okrągłe i nienaturalnie lśniące.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, anaka, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 21:13 #718065

  • Matkud
  • Matkud's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 277

To się chwali, bo nie każdego stać przyznać się do błędu ,a nawożenie jest dyscypliną bardzo ważną, bo albo nie pomoże przy zbyt małych dawkach, albo bardzo zaszkodzi, jeśli się za bardzo przekroczy dawkowanie.

Nie mam z tym problemu :) Chodzi o to, żeby pomóc sobie nawzajem.

Wracając do tematu, mimo wszystko wydaje mi się, że podane wcześniej proporcje - 10kg na 1000l są za duże, daje to 1% stężenia. Wg tego co podają to stężenie 0,3% jest maksymalne. Jeżeli mylę się to poprawę mnie proszę.
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2020 08:53 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 21:40 #718070

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
Dziś z krzaków pomidorów uprawianych w tunelu LIANNE PRUDO F1, BODERINE F1, Florenzia F1 zerwałem 6 dojrzałych owoców. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): y_y, anaka, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 22:03 #718076

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
majmaj wrote:
Corrado zawsze podlewasz taką małą ilością wody? Ja pod krzaka leje z 3 razy tyle.

Już wiele razy powtarzałem, że pomidor to nie roślina bagienna. Ludzie leją wodę bez opamiętania, a później się dziwią , że im liście żółkną, kwiatki opadają, przecież roślina jest wiecznie podduszona to musi dać znać swojemu panu że ja źle traktuje .
Więc trzeba rozgraniczyć zasuszenie od notorycznego lania wody pod pomidora . Ja przed podlaniem sprawdzam ziemię motyką zruszając ją i po kolorze wiem czy podlewać .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, badzia, M a r i u s z, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 22:23 #718079

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 501
  • Otrzymane dziękuję: 1211
pomodoro wrote:
Nie jest to Perła Małopolski. One mają wzniesiony pokrój a owoce są gałązkowe ułożone naprzemiennie , okrągłe i nienaturalnie lśniące.
i pięknie lśniące.

Mietek wprowadził tego pomidora na salony kilka lat temu i chwała mu za to. To jest pomidor idealny. Większy niż koktajlówki ale jednocześnie nie da się go zaliczyć do pomidorów dużych. Idealny do zapakowania w pudełko jako śniadanie do pracy, pokrojony na połóweczki, posolony solą prowansalską i pieprzem. U mnie nie jedzą pomidorów ze skórką ale lubią koktajlowe, więc ten jest szczególnie ceniony bo spróbujcie pudełko koralika poobierać ze skórki.
W uprawie nic mu nie przeszkadza. Wszystkie inne wokół miały jakieś niedobory, nadmiary, plamki, zwijania liści itd. itp. z powodu ubiegłorocznych temperatur. A Perła Małopolski sobie rosła jakby w laboratorium. Idealnie regularna. Dwa liście, grono 11 pomidorów, dwa liście, grono 11 ... i tak do końca lipca, bo przedłużyłem paliki aby zmieściło się 13 gron.
Wszystkie te dwarfy, kumato, czekisty i inne trendy mody mogą się schować. Polecam amatorom na pierwszy raz z powodu bezproblemowej uprawy i doświadczonym ogrodnikom ze względu na walory smakowo-użytkowe.
Pozdrawiam, Krzysiek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Betula, Corrado, galka68, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19, _Nika_

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 22:27 #718080

  • jurek49
  • jurek49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 487
  • Otrzymane dziękuję: 2231
Dwie sadzonki pomidora Katia samokończąca, każda ma inne liście. Jednakże jedną musiałem podwiązać sznurkiem do góry bo zaczyna mieć pęd główny z stożkiem wzrostu. Pierwsze grona są duże, zobaczymy co będzie dalej.
20200630_Katia1.jpg


20200630_Katia2.jpg
Pozdrawiam Jurek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, rybur58, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 01 Lip 2020 22:30 #718081

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Musze zapisac zeby nie zapomniec o tej Perle Malopolskiej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 02 Lip 2020 02:48 #718096

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50632
To jeszcze na pamiątkę masz jej zdjęcie archiwalne


14324581_1081183648639430_3067030240426303347_o-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Krecik stary, Betula, jurek49, galka68, rybur58, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 02 Lip 2020 03:41 #718097

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50632
Matkud wrote:
Wracając do tematu, mimo wszystko wydaje mi się, że podane wcześniej proporcje - 10kg na 1000l są za duże, daje to 1% stężenia. Wg tego co podają to stężenie 0,3% jest maksymalne. Jeżeli mylę się to poprawę mnie proszę.

Takie dyskusje wywołują tylko zamęt w głowach amatorów ogrodnictwa. Głównym składnikiem Mikrokomplex'u jest siarczan magnezu. Proponuję abyś się zapoznał w jakich stężeniach stosuje się siarczan magnezu w rolnictwie i skończył tą dyskusję.


www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&...rAnsLIcsGlA7sZV_66WK
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): galka68, Matkud

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 02 Lip 2020 06:57 #718104

  • majmaj
  • majmaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1027
Corrado wrote:
majmaj wrote:
Corrado zawsze podlewasz taką małą ilością wody? Ja pod krzaka leje z 3 razy tyle.

Już wiele razy powtarzałem, że pomidor to nie roślina bagienna. Ludzie leją wodę bez opamiętania, a później się dziwią , że im liście żółkną, kwiatki opadają, przecież roślina jest wiecznie podduszona to musi dać znać swojemu panu że ja źle traktuje .
Więc trzeba rozgraniczyć zasuszenie od notorycznego lania wody pod pomidora . Ja przed podlaniem sprawdzam ziemię motyką zruszając ją i po kolorze wiem czy podlewać .

Mi wszyscy sąsiedzi mówią że za mało podlewam, dlatego dopytuje.
U mnie w tulenu idzie z 1.5L na krzaka co 3dni.
Analiza 2019:

Ph–7,64 ** g NaCl/l–0,15 ** N-NO3–23 ** P–319 ** K–226 ** Ca–2029 ** Mg–225 ** Cl–< 10 ** N-NH4–20,1
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): efta18, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 02 Lip 2020 09:08 #718124

  • efta18
  • efta18's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 792
Majmaj lepiej chyba podlewać większą ilością wody rzadziej. Wujek w tunelu podlewa co ok 2 tygodnie i ma wielkie krzaki ,bardzo ładne. Tak samo poradził sąsiadowi bo ten lał co chwilę wodę i miał marne krzaczki. W tym roku dziękuje Mu za radę. Ja podlewam wtedy kiedy jest sucho. W niektórych miejscach co ok 5 dni A w niektórych nawet ponad 2 tygodnie nie podlewam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, rybur58, anaka

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 02 Lip 2020 09:44 #718126

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
Jan4 wrote:
Dziś z krzaków pomidorów uprawianych w tunelu LIANNE PRUDO F1, BODERINE F1, Florenzia F1 zerwałem 6 dojrzałych owoców. :)

DSCN4012.jpg
DSCN4013.jpg

DSCN4014.jpg
DSCN4015.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): y_y, Zygowa, efta18, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.506 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum